Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Huawei B715

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Dzięki za szybką odpowiedź. Na LAN przy karcie 100Mbps jakie osiagasz prędkości?

Komentarz

• To samo co na wifi

Komentarz

• Ok. Dzięki. Pójdzie na serwis w takim razie. Prędkości jak na wifi to mam tylko jak podepne urządzenie z karta 1Gbps

Komentarz

• Teraz nowa aktualizacja ale nic nie wniosła ,ma ktoś soft by była opcja zapamiętania pin karty sim i odblokowanie rj 11 ?

Komentarz

• Ale czy to że Huawei B715 jak wiele osób piszę ma dobrą szybkość nie zalezy bardziej od sieci play niż od tego routera?

Komentarz

• Mi na tym routerze w sieci play max 150 mega ale brak na nadajniku pasma 2600 jak włożę karte orange nadajnik ma wszystkie pasma odległość 2 kilometry prędkość max 230 mega.

Komentarz

• witam

problem polega na tym że w lanie prędkość downloadu waha się w okolicach 4Mb/s (nie ważne czy to download z jakiegoś hostingu czy z drugiego komputera w lanie), upload jest to samo

Po wifi wszystko działa jak należy (~90 Mb/s down, 40Mb/s up).

Co już zrobiłem:

-Testowałem kilka różnych kabli (cat 5e i cat6) o różnych długościach

-Wpinałem kabel do różnych portów ethernet w routerze

-Testowałem kilka różnych kart sieciowych + adaptera usb 3.0 do ethernet 1Gb/s oraz laptopa (na wszystkim windows 7)

-Sprawdzałem czy nie ma żadnego oszczędzania energii włączonego w ustawieniach karty

-Wymuszałem 100Mb/s i 1Gb/s na sztywno

-Włączałem jumbo frames

-Zwalniałem ip aby pobrało nowe z dhcp oraz czyściłem dnsy

-Instalowałem najnowsze sterowniki do kart sieciowych.

-Włączyłem serwer samby na routerze i przy pobieraniu z niego plików download ~2Mb/s, upload około 120Mb/s (pewnie limit pendrive'a wpiętego do usb routera)

-Wpiąłem do routera adapter usb 2.0 - rj45 ale to nie działało

-Przywracałem ustawienia fabryczne.

To wszystko co pamiętam ale pewnie robiłem coś jeszcze.

Pewnie trochę poczekam czy wyjdzie aktualizacja firmware bo aktualnie nie muszę używać kabla.

Wersja oprogramowania modemu: 11.198.01.00.264
                Wersja interfejsu www: 21.100.52.01.03

PS Dodam że ten sam problem miało kilku użytkowników na innym forum. U niektórych wszystko działało jak należy z dokładnie tą samą wersja firmware.

proszę o pomoc co jest grane z tym lanem po kablu

pozdrawiam

Komentarz

• Panocki, jaką antenę do tego ustrojstwa kupić, żeby móc wybrać przekaźnik? Mam 3 przekaźniki w odległości +/- 1,5km w różnych kierunkach i chce wybrać mniej obciążony.

Komentarz

• Czy ktoś próbował reklamować b715 z powodu wolnego LANu?

Co do anten, to najpierw sprawdź sobie na mapie bts jakie częstotliwości sa na nadajnikach koło ciebie. Polecam anteny atk-504 oraz cybertecha, mam i się sprawdzają.

Komentarz

o nas
                    Forum Sieci Play
                    Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                    Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                    Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                    Dołącz do Nas
                    Pracuję...
                    X