Ogłoszenie

Zwiń

Ważna Informacja

Szanowni użytkownicy Forum Play.

Informujemy:
Najnowsze wiadomości na temat wprowadzanych do oferty telefonów dostępne są wyłącznie na stronie Rzecznika Prasowego sieci PLAY na stronie internetowej:
www.blogplay.pl

Nie udzielamy informacji na forum o planowanych datach wprowadzenia wybranych modeli telefonów do oferty, jak również ilości sztuk na magazynach, dostawach, aktualizacjach i innych podobnych z tym związanych.

Pozdrawiamy
Team Forum PLAY
Zobacz więcej
See less

Sony Xperia 1 II - kiedy VoLTE i WIFI Calling w Play?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Sony Xperia 1 II - kiedy VoLTE i WIFI Calling w Play?

Czy ktoś wie kiedy Play łaskawie włączy VoLTE i WIFI Calling dla telefonów Sony Xperia 1 II Model: XQ-AT51 ?
    Właśnie przełożyłem moją kartę nanoSIM z Sony Xperia XZ3 Model: H9436 gdzie VoLTE i WIFI Calling działały bez zarzutu a teraz nie mam dostępnych tych opcji.

Pod kodem *#*#4636#*#* - w Sony Xperia 1 II Model: XQ-AT51 są te usługi pokazane jako niedostępne.
    Stan IMS:
    Rejestracja w usłudze IMS: Niezarejestrowano
    Voice over LTE: Niedostępna
    Voice over WiFi: Niedostępna
    Rozmowa wideo: Niedostępna
    Interfejs UT: Niedostępna

Prośba do osób które posiadają telefon Sony Xperia 1 II Model: XQ-AT51 z dystrybucji PLAY i szczególnie kiedy im działa VoLTE i VoWiFi aby wpisały kod: *#*#7378423#*#* do Service Menu
    a następnie wybrały Service info -> Software info i odczytały wartość z pola: Customization Version:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję  Nazwa: Screenshot_20200730-112245.png Wyświetleń: 0 Rozmiar: 48,3 KB ID: 836722Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję  Nazwa: Screenshot_20200730-112216.png Wyświetleń: 0 Rozmiar: 63,0 KB ID: 836723Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję  Nazwa: Screenshot_20200730-112205.png Wyświetleń: 0 Rozmiar: 84,1 KB ID: 836724

W przykładzie powyżej Customization Version ma wartość: 1321-7656_R8A co jest dedykowane dla operatora Orange MCV FR/ES/PL/SK/RO i na takiej wersji VoLTE i VoWiFi z kartą PLAY niestety nie działa. Jestem ciekaw czy po zmianie firmware'u na wersję z dystrybucji PLAY uda się uaktywnić VoLTE i VoWiFi czy to jednak operator PLAY musi dodać kod IMEI telefonu do swojej bazy aby zezwalać łaskawie na dopuszczenie telefonu do tych usług w ramach IMS (https://pl.wikipedia.org/wiki/IP_Multimedia_Subsystem).

Może ktoś ma telefon z Customization Version 1321-7706_R14A dedykowany na rynek europejski i działa mu VoLTE i VoWiFi w Play to prośba o potwierdzenie (bo akurat taką wersję oprogramowania mogę pobrać z serwerów SONY i podmienić w swoim).
    Ostatnio edytowany przez wamar; 30.07.2020, 11:49.

Komentarz

Sprawdziłem sam i okazuje się, że po wgraniu firmware'u Customization Version 1321-7706_R14A w telefonie Sony Xperia 1 II usługi VoLTE oraz VoWiFi działają w sieci PLAY bez problemu.
      Czyli w Play nie jest to kwestia nr IMEI telefonu a wgrania tylko odpowiedniej wersji oprogramowania.
      Może się ta informacja komuś przydać, jeżeli telefon Xperia 1 II Model: XQ-AT51 będzie miał z innej dystrybucji np. Orange i nie będzie mógł włączyć VoLTE i WiFi Calling na karcie SIM z Play.

Mógłby ktoś z PLAY przekazać ludziom od strony https://www.play.pl/uslugi/volte/ aby bardziej na bieżąco aktualizowali listę telefonów bo tam ciągle telefonu SONY Xperia 1 II Model: XQ-AT51 nie ma (stan na 31.07.2020r, pomimo że PLAY sprzedaje ten model od 17.07.2020r). Do tego zaznaczyć na tej stronie wyraźnie należy, że VoLTE nie będzie działać na telefonie z innej dystrybucji niż PLAY lub w wersji tzw. niebrandowanej europejskiej wraz z podaniem Customization Version. Naprawdę to pozwoli na ułatwienie użytkownikom jak i pracownikom BOK, ustalenia dlaczego VoLTE nie działa w PLAY nawet jak telefon będzie już wymieniony na tej stronie.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: Screenshot1 (31 lip 2020 08_41_59).png
Wyświetleń: 26
Rozmiar: 64,8 KB
ID: 836839

Komentarz

Zamieszczone przez wamar Zobacz posta
        Sprawdziłem sam i okazuje się, że po wgraniu firmware'u Customization Version 1321-7706_R14A w telefonie Sony Xperia 1 II usługi VoLTE oraz VoWiFi działają w sieci PLAY bez problemu.
        Czyli w Play nie jest to kwestia nr IMEI telefonu a wgrania tylko odpowiedniej wersji oprogramowania.
        Może się ta informacja komuś przydać, jeżeli telefon Xperia 1 II Model: XQ-AT51 będzie miał z innej dystrybucji np. Orange i nie będzie mógł włączyć VoLTE i WiFi Calling na karcie SIM z Play.

Mógłby ktoś z PLAY przekazać ludziom od strony https://www.play.pl/uslugi/volte/ aby bardziej na bieżąco aktualizowali listę telefonów bo tam ciągle telefonu SONY Xperia 1 II Model: XQ-AT51 nie ma (stan na 31.07.2020r, pomimo że PLAY sprzedaje ten model od 17.07.2020r). Do tego zaznaczyć na tej stronie wyraźnie należy, że VoLTE nie będzie działać na telefonie z innej dystrybucji niż PLAY lub w wersji tzw. niebrandowanej europejskiej wraz z podaniem Customization Version. Naprawdę to pozwoli na ułatwienie użytkownikom jak i pracownikom BOK, ustalenia dlaczego VoLTE nie działa w PLAY nawet jak telefon będzie już wymieniony na tej stronie.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: Screenshot1 (31 lip 2020 08_41_59).png
Wyświetleń: 26
Rozmiar: 64,8 KB
ID: 836839
        Czy wymieniona wersja firmware jest domyślna w sprzedawanych przez Play telefonach czy trzeba ją samemu wgrać? Jeśli samemu to można ją bez problemów skądś ściągnąć?

Komentarz

Nie mam telefonu z PLAY to nie mogę potwierdzić, jaka wersja oprogramowania jest w dystrybucji PLAY. Niemniej Customization Version 1321-7706 jest tzw. niebrandowaną wersją dla UE, i w PLAY (i prawdopodobnie u innych operatorów w PL) działa bez zarzutu z VoLTE i VoWiFi.

P.S. Co do dostępnych oficjalnych firmwar'ów do SONY to poszukaj przydatnej aplikacji XperiFirm do pobrania i użyj programu newflasher w wersji min. 33

Komentarz

Nie mam telefonu z PLAY to nie mogę potwierdzić, jaka wersja oprogramowania jest w dystrybucji PLAY. Niemniej Customization Version 1321-7706 jest tzw. niebrandowaną wersją dla UE, i w PLAY (i prawdopodobnie u innych operatorów w PL) działa bez zarzutu z VoLTE i VoWiFi.

P.S. Co do dostępnych oficjalnych firmwar'ów do SONY to poszukaj przydatnej aplikacji XperiFirm do pobrania i użyj programu newflasher w wersji min. 33
            A miałeś jeszcze możliwość sprawdzenia czy telefon już w niebrandowanej wersji obsługiwał wifi calling i volte w innej sieci niż Play? Oraz czy miałeś może okazję używać już tej wersji niebrandowanej za granicą? Jestem ciekaw czy działa wtedy volte. Według play, nie działa on w roamingu, ale może w ogólnej wersji nie ma takiego ograniczenia.

Według play.pl telefon w ich wersji obsługuje wifi calling ale nie volte. Zrobiłem zgłoszenie z pytaniem czy planują obsługiwać volte. Jeśli kupię u nich telefon nie chciałbym musieć od razu zmieniać firmware'u.

Komentarz

Tak jak pisałem wcześniej, strona https://www.play.pl/uslugi/volte/ nie jest aktualizowana na bieżąco i Sony Xperia 1 II z dystrybucji PLAY na pewno obsługuje również i VoLTE pomimo, że nie jest jeszcze na tej stronie umieszczona, tak samo jak niebrandowana Motorola One Action działa z VoLTE i VoWiFi (mam taki egzemplarz niebrandowany i działa w PLAY w przeciwieństwie do ORANGE).

Niestety nawet konsultanci z BOK opierają swoją wiedzę na bazie tego co jest na w/w stronie przez co często wprowadzają klientów w błąd. Pomocny jest serwis, gdzie sami użytkownicy zgłaszają informacje o dostępności VoLTE i VoWiFi dla danego telefonu u danego operatora https://wificalling-volte.pl/ ale i tam nie zawsze są wszystkie przypadki są już potwierdzone.

Generalnie PLAY jest jednym z bardziej otwartych operatorów na VoLTE i VoWiFi i obsługuje dość sporą ilość nowych telefonów ze swojej dystrybucji i tzw. niebrandowanych.

Komentarz

Tak jak pisałem wcześniej, strona https://www.play.pl/uslugi/volte/ nie jest aktualizowana na bieżąco i Sony Xperia 1 II z dystrybucji PLAY na pewno obsługuje również i VoLTE pomimo, że nie jest jeszcze na tej stronie umieszczona, tak samo jak niebrandowana Motorola One Action działa z VoLTE i VoWiFi (mam taki egzemplarz niebrandowany i działa w PLAY w przeciwieństwie do ORANGE).

Niestety nawet konsultanci z BOK opierają swoją wiedzę na bazie tego co jest na w/w stronie przez co często wprowadzają klientów w błąd. Pomocny jest serwis, gdzie sami użytkownicy zgłaszają informacje o dostępności VoLTE i VoWiFi dla danego telefonu u danego operatora https://wificalling-volte.pl/ ale i tam nie zawsze są wszystkie przypadki są już potwierdzone.

Generalnie PLAY jest jednym z bardziej otwartych operatorów na VoLTE i VoWiFi i obsługuje dość sporą ilość nowych telefonów ze swojej dystrybucji i tzw. niebrandowanych.
                Ok. Dzięki. Myślę, że Play podaje na stronie informacje odnośnie telefonów brandowanych dla nich. Nawet na polecanej przez Ciebie stronie można zobaczyć, że dla niektórych telefonów wifi calling i volte działają tylko na niebrandowanym firmware.
                No i napisałeś wcześniej, że powinni dodać info o niedziałaniu tych usług na wersji niebrandowanej europejskiej a z drugiej strony chwalisz się, że Tobie jednak działa, więc trochę się pogubiłem.

Komentarz

Może inaczej się wysłowię, strony https://www.play.pl/uslugi/volte/ oraz https://wificalling-volte.pl/ nie należy brać za jedyną słuszną wyrocznie z powodu, że pierwsza jest nieaktualna (bo pracownicy PLAY ją nie aktualizują na bieżąco) a druga pomimo, że jest bardzie aktualizowana przez społeczność to też nie jest ostateczną wyrocznią bo np. dla telefonu brandowanego przez PLAY SONY XPERIA 1 II u operatora PLAY nie ma potwierdzenia tylko dlatego, że jeszcze nie zgłosił się żaden bardziej świadomy użytkownik tego telefonu, który by to potwierdził.

Co do dodania info na stronie https://www.play.pl/uslugi/volte/ to pisałem:
                  "Do tego zaznaczyć na tej stronie wyraźnie należy, że VoLTE nie będzie działać na telefonie z innej dystrybucji niż PLAY lub w wersji tzw. niebrandowanej europejskiej wraz z podaniem Customization Version."
                  Co oznacza, że VoLTE w PLAY w telefonie SONY XPERIA 1 II działa z dystrybucji PLAY lub w wersji tzw. niebrandowanej Trochę ten język polski trudny

Komentarz

Za dużo "lub" w jednym zdaniu i się pogubiłem Zobaczę co mi powiedzą odnośnie zgłoszenia. Może zaktualizują jednak stronę. Ale nadal nie będę wiedział jak jest z tym roamingiem. Play twierdzi, że VoLTE w roamingu nie działa, więc może to blokuje w swojej wersji. Ale widziałem opinie dotyczące poprzednich modeli, że w wersji niebrandowanej działa.
                    Ostatnio edytowany przez pioterus; 05.08.2020, 00:45.

Komentarz

Tak VoLTE w roamingu krajowym (który jest już likwidowany w PLAY) oraz międzynarodowym jeszcze nie działa. Dopiero upowszechnienie technologi 5G, w której pakietowa transmisja głosu (VoLTE) jest technologią "must have", spowoduje że pewnie i w roamingu międzynarodowym VoLTE będzie z czasem dostępne.

Komentarz

Dostałem tylko pośrednią odpowiedź od Play. Osoba rozpatrująca moje zgłoszenie nie skontaktowała się ze mną, tylko wysłała mi na telefon wiadomość konfiguracyjną by włączyć mi VoLTE czyli jakby Xperia 1 II miała je obsługiwać. Tylko, że ja tego modelu jeszcze nie mam Chciałem się upewnić przed zakupem czy jest w pełni wspierany przez Play.

Komentarz

o nas
                        Forum Sieci Play
                        Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                        Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                        Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                        Dołącz do Nas
                        Pracuję...
                        X