Ogłoszenie

Zwiń

Ważna Informacja

Szanowni użytkownicy Forum Play.

Informujemy:
Najnowsze wiadomości na temat wprowadzanych do oferty telefonów dostępne są wyłącznie na stronie Rzecznika Prasowego sieci PLAY na stronie internetowej:
www.blogplay.pl

Nie udzielamy informacji na forum o planowanych datach wprowadzenia wybranych modeli telefonów do oferty, jak również ilości sztuk na magazynach, dostawach, aktualizacjach i innych podobnych z tym związanych.

Pozdrawiamy
Team Forum PLAY
Zobacz więcej
See less

Aktualizacja samsung a5 2017

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Wrzuć XEO. Po co Ci brandowany rom? W rodzinie jest A5 2017 z kartą play i działa wszystko jak trzeba w tym Wifi-Calling. Kilka dni dni temu wyszedł do XEO update https://www.sammobile.com/firmwares/.../SM-A520F/XEO/
    Z tego co mi wiadomo można bez problemu zmienić brandowany rom na XEO.

Komentarz

Zamieszczone przez emigrant Zobacz posta
      Z tego co mi wiadomo można bez problemu zmienić brandowany rom na XEO.
      Zwracam uwagę, że rzecznik Samsunga wypowiedział się jasno w tej sprawie. Zdejmowanie brandu jest nielegalne. Ponieważ jest to nieuprawniona, samowolna ingerencja w oprogramowanie pokładowe urządzenia, co automatycznie powoduje utratę gwarancji na sprzęt.

Komentarz

Co Ty za bzdury znów opowiadasz I CELOWO WPROWADZASZ w błąd!!! Skoro Samsung bez problemu wgrywa czyste XEO i NIE TRACISZ gwarancji tylko rękojmię Play(która do niczego tak naprawdę nie jest potrzebna). Skończy te swoje bzdurne wywiady bo ktoś to będzie czytał i jeszcze uwierzy w Twoje słowa!!!
        I zamiast telefon oddawać do Play(do i tak skutkuje tym że oni wysyłają do serwisu producenta telefon) wysyłasz telefon bezpośrednio do serwisu omijając tym samym Play,lub zamawiasz sobie kuriera dzwoniąc na serwis np Samsunga.

Komentarz

Zamieszczone przez giaur Zobacz posta
          Zwracam uwagę, że rzecznik Samsunga wypowiedział się jasno w tej sprawie. Zdejmowanie brandu jest nielegalne. Ponieważ jest to nieuprawniona, samowolna ingerencja w oprogramowanie pokładowe urządzenia, co automatycznie powoduje utratę gwarancji na sprzęt.
          Giaur myślałem że już odpuściłeś ten temat ale widzę że dalej idziesz w zaparte.Jeśli uważasz że ingerencja poprzez autoryzowany serwis Samsunga jest nie legalne to współczuje Ci takiego myślenia. Pisałem już wcześniej na ten temat, wyjaśniam ponownie,jeśli zrobi to Autoryzowany serwis Samsunga gwarancji się nie traci, jedyny minus to tylko utrata rękojmia od Play co akurat mnie nie przeszkadza. Jeśli ktoś ma zamiar to zrobić i waha się to mówię warto.Udajemy się do Autoryzowanego Serwisu Samsunga i po sprawie. Od tego momentu cieszymy się szybszymi aktualizacjami od producenta
          Ostatnio edytowany przez XMAREKK30; 23.02.2018, 15:14.

Komentarz

Giaur jest zindoktrynowany na maksa. Może liczy na jakąś nagrodę od Play za wciskanie ciemnoty ^^

Komentarz

Och Giaur a ja myślałem że juz odpuściłeś z tym rzecznikiem

Komentarz

Jak jest w końcu, jest potrzebna zgoda Play na wgranie softu w serwisie Samsunga, czy nie? Bo w innym wątku pisano, że taka zgoda musi być, aby nie było problemu z gwarancją. Ktoś tam robił zgłoszenie, Play się łaskawie zgodził i dopiero po tym poszło upgrade softu.

Komentarz

Logika wskazuje - zrób zgłoszenie.
                  A jak nie dostaniesz zgody, poproś o uzasadnienie ze wskazaniem stosownej regulacji prawnej odmowy.
                  Dla pewności zadaj pytanie w Samsungu, jakie jest stanowisko Samsunga.
                  Może się okazać, że no problem ale równie dobrze, że trzeba podjąc pewne ryzyko.
                  To tak wg mnie.

Komentarz

Ale jakie jest stanowisko Play? Zgoda jest obligatoryjna, czy nie?

Komentarz

Na android forum sporo ludzi wgrywa w serwisach i obojętnie od producenta gwarancja zostaje. Ale zasada obowiązuje. Trzeba to zrobić w autoryzowanym serwisie. Play sobie jakieś jaja robi z klientów lądując nikomu nie potrzebny syf który nic nie daje w postaci brandu i olewa wypuszczanie CHOCIAŻBY poprawek bezpieczeństwa. Może pozew zbiorowy otworzyłby oczy. Co to za problem w postaci wydania aktualizacji? Mają taki syfiasty brand że nie potrafią tego ogarnąć pod aktualke? :/

Komentarz

Pozew zbiorowy mówisz Rybus85... Hmm. Napisz coś. Choćby szkic. Jak będzie sensowny, to sobie kupię jakiegoś Samsunga od Play i się dołączę...do pozwu...

Komentarz

O ten wątek chodzi: https://forumplay.pl/showthread.php/...l=1#post455951
                          Padają tam różne opinie, stąd moje pytanie.
                          Ostatnio edytowany przez Dorotea; 23.02.2018, 23:17.

Komentarz

I cóż zatem ?

Komentarz

Zatem, czy stanowisko zaprezentowane poniżej:

Napisałem do Samsung Polska, który odpowiedział, że debranding jest jak najbardziej możliwy, bez utraty gwarancji, w każdym autoryzowanym serwisie jednak powinienem uzyskać wcześniej zgodę sieci Play.
                              jest aktualne, czy nie? Oto jest pytanie.

Komentarz

Może najpierw...pozew...z Rybus85...
                                Sam nie wiem co łatwiej napisać :
                                OK - najpierw do Samsunga, jak się zgodzą, to do PLAY i zapytać co PLAY na to.

Komentarz

o nas
                                Forum Sieci Play
                                Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                                Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                                Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                                Dołącz do Nas
                                Pracuję...
                                X