Ogłoszenie

Zwiń

Ważna Informacja

Szanowni użytkownicy Forum Play.

Informujemy:
Najnowsze wiadomości na temat wprowadzanych do oferty telefonów dostępne są wyłącznie na stronie Rzecznika Prasowego sieci PLAY na stronie internetowej:
www.blogplay.pl

Nie udzielamy informacji na forum o planowanych datach wprowadzenia wybranych modeli telefonów do oferty, jak również ilości sztuk na magazynach, dostawach, aktualizacjach i innych podobnych z tym związanych.

Pozdrawiamy
Team Forum PLAY
Zobacz więcej
See less

Xiaomi Redmi 4x, w smsach nie widac emotikonów

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Xiaomi Redmi 4x, w smsach nie widac emotikonów

Dzień dobry,
    Jestem użytkownikiem telefonu w Państwa sieci Xiaomi Redmi 4x, pomimo widocznych, umieszczonych w wiadomościach emotek, odbiorcy twierdza , że ich nie widzą. e o pomoc jak to zmienić, próbowałam szukać w ustawieniach, ale niestety nie poradziłam sobie.

A co masz zaznaczone w tym trybie patrz na screen, do tego dojdziesz przez ustawienia wiadomości sms
    Załączone pliki

Komentarz

Zamieszczone przez Tabaluga3 Zobacz posta
      A co masz zaznaczone w tym trybie patrz na screen, do tego dojdziesz przez ustawienia wiadomości sms
      A czy możesz mi po kolei podpowiedzieć w co mam wejść,żeby zobaczyć zaznaczoną przez ciebie opcję? Nadmieniam , że jestem kobietą i w dodatku blondynką

- - - Updated - - -

weszłam w Ustawienia, potem aplikacje systemowe, potem sms, dodatkowe ustawienia jest opcja do zaznaczenia uzyj alfabetu GSM ( bez polskich znaków), czy to to?

Komentarz

Tak ale muszą być też polskie znaki bo inaczej nie będziesz miała ó, ą, ę. A w te opcje wchodzisz przez wiadomości - ustawienia- więcej ustawień - ustawienia Sms lub samo SMS, możesz tam pozmieniać na inne tryby jak nie pomogą to wrócić do tego co miałaś i podejść do salonu Play. Ja rozwiązałem problem właśnie w taki sposób bo wysyłając minki u drugiej osoby pojawiały się kreski nawiasy

Komentarz

Chociaż wybierając ten alfabet gsm bez polskich znaków nie pozbawi cie polskich znaków bo możesz na klawiaturze wybrać polski język i masz wtedy polskie znaki.

Komentarz

Zamieszczone przez Tabaluga3 Zobacz posta
            Chociaż wybierając ten alfabet gsm bez polskich znaków nie pozbawi cie polskich znaków bo możesz na klawiaturze wybrać polski język i masz wtedy polskie znaki.
            To co ja zrobiłam, niestety nie pomogło. Wysłałam do córki smsa z emotkami i dalej nie były widoczne, chyba ze trzeba zresetować telefon, tak jak komputer po właczeniu aktualizacji:-)

- - - Updated - - -

Twoim sposobem nie wiem jak zrobić, ponieważ jak wchodzę w ikonkę sms, to od razu otwierają mi się otrzymane wiadomości, nie mam tam żadnych opcji wyboru czy ustawień. Coś chyba źle robie

Komentarz

Zamieszczone przez urszulab Zobacz posta
              To co ja zrobiłam, niestety nie pomogło. Wysłałam do córki smsa z emotkami i dalej nie były widoczne, chyba ze trzeba zresetować telefon, tak jak komputer po właczeniu aktualizacji:-)

- - - Updated - - -

Twoim sposobem nie wiem jak zrobić, ponieważ jak wchodzę w ikonkę sms, to od razu otwierają mi się otrzymane wiadomości, nie mam tam żadnych opcji wyboru czy ustawień. Coś chyba źle robie
              Dobrze robisz, bo znalazłaś te ustawienia sama a może córka nie przyjmuje emotek spróbuj też do kogoś innego wysłać a jak nie pomoże to popatrz w ustawieniach klawiatury, albo możesz sciągnąć klawiaturę swiftkey z sklepu i zobaczyć na tej klawiaturze może zadziała
              Ostatnio edytowany przez Tabaluga3; 13.06.2018, 14:45.

Komentarz

Ok, dziękuje za pocieszenie:-)Próbuję dalej

Komentarz

powiedz mi czy telefon kupywalas w playu czy w sklepie zwyklym?

Komentarz

Zamieszczone przez urszulab Zobacz posta

- - - Updated - - -

Wyślij smsa sama do siebie i zobacz czy są emotki. Jest jeszcze taka możliwość, że to telefon odbiorcy nie wspiera ich wyświetlania

Komentarz

Odkopie nieco... ale temat chyba dotyczy wszystkich xiaomi (ja mam 3 w domu i wszystkie mialy to samo)

Jak masz problem z wyświatlaniem emotek w sms (zazwyczaj przychodzą puste sms zamiast z emotką) i na potwierdzenei tego jak wyślesz sms z emotką do samogo siebie i przyjdzie pusty sms to zapewne pomoże zmiana ustawienia w tel:

Ustawienia/aplikacje systemowe/sms/użyj ALFABETU GSM (bez polskich znaków ) - wyłączamy tą opcję

Działa lux

:-)

... nie ma za co :-D

Komentarz

Dzięki kolego. Też mam taki problem, jak i reszta rodziny

Komentarz

o nas
                        Forum Sieci Play
                        Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                        Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                        Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                        Dołącz do Nas
                        Pracuję...
                        X