Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sieć 5G Nie Działa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Z tego co piszą w regulaminie Oferty promocyjnej Internet XL 110 zł/ 500 GB (abonament)
    jest w niej zagwarantowany pełny dostęp do sieci 5G Play.

Komentarz

Uruchomiłem LTEWatchH 1.1 ale nie widzę tam informacji do jakiego BTSa jestem podpięty...

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: LTEW.jpg
Wyświetleń: 40
Rozmiar: 64,6 KB
ID: 834502
      Załączone pliki

Komentarz

Zamieszczone przez bst01 Zobacz posta
        Z tego co piszą w regulaminie Oferty promocyjnej Internet XL 110 zł/ 500 GB (abonament)
        jest w niej zagwarantowany pełny dostęp do sieci 5G Play.
        Jak widzisz na powyższym zrzucie ekranu to mam na routerze 4G ;/
        Mam czekać 24h bo podobno wysłali synchronizację ustawień dla mojej karty SIM.
        Wcześniej ta karta działała w innym abonamencie NoLimit 100GB

Komentarz

andrzejs: jaka okolica mniej więcej
          Na HuaCtrl też można znależć tylko trzeba poszukac po zakładkach.Cell-ID
          Ostatnio edytowany przez bst01; 29.06.2020, 19:58.

Komentarz

Warszawa Dąbrówka Szlachecka

Wg BTSearch tylko WAR2089 i WAR2205 ma 5G na 2100 a nie wiem czy i kiedy ruszy WAR2352
            Ostatnio edytowany przez andrzejs; 29.06.2020, 20:05.

Komentarz

Wg LTE Watch jesteś na paśmie B3 i nie widać agregacji.
              Twój Global Cell iD w tłumaczeniu na bardziej normalny to 5678-42 i nic takiego nie widzę na wykazie. potwierdzonych stacji 5G na razie nie ma co szukać na wykazie bo testerzy muszą mieć trochę czasu.
              Na HuaCtrl zobacz eNBid u góry
              Ostatnio edytowany przez bst01; 29.06.2020, 20:12.

Komentarz

Ed: wiesz co mi przyszło ?
                Ta ich testowa sieć 5G może byc zrobiona na pikokomórkach i kto wie gdzie to powiesili.
                Zasięg 200 metrów i trzeba mieć sporo fartu żeby na coś takiego trafić.
                Najpewniej hale dworcowe, centra handlowe może centrum miasta, trzeba zabrać sprzęt i udać się na poszukiwania.
                Nie ma tak dobrze żeby siedzieć sobie w domu a to było, może w przyszłości.

Ostatnio edytowany przez bst01; 29.06.2020, 20:24.

Komentarz

HuaCTRL pokazuje eNBID 5678 i pasmo B3-1800 lub B7-2600 ale pokazał przez chwilę eNBID 5125 (szybko znikł i nie wiem czy dobrze zapamiętałem)
                  Co ciekawe koło godziny 14 jeszcze router pokazywał diodę 5G a teraz tylko 4G/4G+

Komentarz

Słaby zasięg z pikokomórki w okolicy, gdybyś się przeszedł z telefonem 5G to byś ją namierzył.
                    Na pasmach B3 albo B7 to raczej nie złapiesz tego ich testowego 5G

5125 to na czysto w wykazie Warszawa Białołęka WAR2030. Jesteś na miejscu więc wiesz czy to prawdopodobny namiar
                    Ostatnio edytowany przez bst01; 29.06.2020, 20:36.

Komentarz

Stacja 5678 nie zweryfikowana ale to pewnie WAR2352 Przylesie 3, do tego logujesz się też WAR2030, 5G2100 pozwolenie na Aluzyjnej, Router nie ma zewnętrznych anten więc nie wymusisz połaczenia z nim.

Komentarz

Z okna to ja widzę 2 BTSy WAR2352 (nie wiem czy działa) i PLUSa BT11563.
                        A 5678 to BTS WAR2089 ?

Co do 5G to nie mam telefonu z 5G tylko ten router Huawei 5G a on nie jest przenośny ;D

Komentarz

Nie, WAR2089 Aluzyjna to eNB5271, wyglada na to ze WAR2352 to eNB5678.

Komentarz

A to ciekawe czemu na WAR2352 nie działa 5G ;/

Komentarz

5G od Play Działa.
                              Niestety Nie mam zielonego pojecia jak 5G na routerze jest i na optymalizacji sygnału 100 % sygnał 5G I 4G .

Łaczy z B3 lub B7 brak dany o NR . Wynik jest różny w wraz ze zmianą Pasma głównego LTE.

Wyniki to 250 Mbps-260 Mbps , skoro wynik się różni zależnie od Pasma LTE wiec na napewno zachodzi agregacja NR + LTE

A upload ma QAM 256 I wynosił od 65 Mbps do aż 110 Mbps.
                              Ping jest super z Gdyni do Warszawy 14 ms a do Paryża tylko 40 ms !!!

Zauważyłem coś ciekawego gdy połączy do 5G to B3 wynosi RSSI <=-113dBm chyba łączy LTE i 5G z różnych BTS poźniej wraca do normalności RSSI -53dBm ale po przestawieniu routera o 5cm znowu zmienia na RSSI <=-113dBm pozostałe bez zmian.

I transfer spada do 100 Mbps do 220 Mbps tym czasie rozłącza internet jak wróci do normalności RSSI.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/55cb2c7f6139ea55

Używam Shadow PC (shadow.tech) wiec sprawdzę jak 5G działa w praktyce

5G NR

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/3b7e80b3bed3fc53

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/edde0f9e0ade9ddc

4G LTE :

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/3458466fcf635a6c

Komentarz

Jak się mój router podłączy do 5G to wyciągam max 180Mbit/s i to w porywach.
                                Pomoc PLAY ustawiła na początku indywidualne ustawienia SIM ale mój telefon zaczął gubić sieć bo dziwnym trafem łączyło mnie z oddalonym BTSem, gdzie jest 5G.
                                Dziś wrócili do ustawień operatorskich czyli połączenie z najbliższym i najlepszym BTSem i sieć w telefonie działa już poprawnie ale router Huawei CPE ma max 4G+

Komentarz

o nas
                                Forum Sieci Play
                                Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                                Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                                Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                                Dołącz do Nas
                                Pracuję...
                                X