Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

internet w krajowym roamingu

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• internet w krajowym roamingu

Witam.

Mam takie pytanie odnośnie typu sieci komórkowej, otóż często jestem w pewnej miejscowości gdzie nie ma nadajnika play i przerzuca mnie na plusa, łącząc się z internetem pokazuje mi że korzystam z EDGE kolega który ma telefon w plusie ma zasięg HSDPA i teraz takie pytanie czy nie mam tak jak on ponieważ to nie jest moja macierzysta sieć czy może mam za starą kartę SIM czy też jest inna przyczyna?

Pozdrawiam

Może masz ustawione na sztywno tryb GSM ?
    Ostatnio edytowany przez Quality; 05.03.2013, 11:51.

Komentarz

Zapewne w tej miejscowości jest nadajnik Aero2 UMTS900 do którego mają dostęp tylko klienci Plusa. Play natomiast ma dostęp tylko do sieci Polkomtela(Plusa) a więc GSM900 GSM1900 i UMTS2100 .

Komentarz

No u mnie w mieście ładnie chodzi pokazuje literkę H i transfer parę mega, a tam literka E i transfer na poziome kilkudziesięciu kb/s, w ogóle się nie da korzystać, a w ustawieniach nic nie zmieniam mam tak samo tu jak i tam.

Komentarz

Spróbuj na sztywno ustawić WCDMA.

Komentarz

Zamieszczone przez Łukasz_88 Zobacz posta
            No u mnie w mieście ładnie chodzi pokazuje literkę H i transfer parę mega, a tam literka E i transfer na poziome kilkudziesięciu kb/s, w ogóle się nie da korzystać, a w ustawieniach nic nie zmieniam mam tak samo tu jak i tam.
            Co potwierdza pewnie to co napisałem . Play nie jest wpuszczany do zasięgu Aero2 UMTS900, natomiast Plus jak najbardziej

Komentarz

Chyba kolega Artur051 ma rację spojrzałem dopiero na mapkę bts i faktycznie UMTS jest na Aero2 a GSM Plus, trzeba się będzie jeszcze przez jakiś czas pomęczyć :/

Dzięki za pomoc

Komentarz

Rozumiem ze wszystko jasne i można zamknąć wątek

Komentarz

Tak można

Komentarz

W takim razie zamykam wątek

Komentarz

o nas
                    Forum Sieci Play
                    Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                    Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500