Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Partnerzy roamingowi - dlaczego udostepniają swą infrastrukturę ?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Partnerzy roamingowi - dlaczego udostepniają swą infrastrukturę ?

Od jakiegoś czasu chodzi mi ta myśl po głowie ...
    Na dobra sprawę, to przecież dla nich, jest to 'samobójczy strzał w stopę'.
    Odpływ klientów z tzw. "wielkiej trójki" jest tak duży, że wkrótce mogą zostać nazywani ... "małą trójką".
    Patrząc w drugą stronę, to gdyby zrezygnowali oni z kontynuowania umów roamingu wewnętrznego, to Play leży i kwiczy - i taki stan rzeczy (scenariusz), byłby dla nich przecież najkorzystniejszy.

Czy jest coś, o czym ja nie mam pojęcia ? Zapraszam do wymiany myśli.

p.s.: ostatnio uruchamiałem procedurę przenoszenia jednego numeru z orangutana i efektem tego była ich 'specjalna' oferta (dla mnie) kontynuowania umowy na niezłych warunkach. Za ok. 15 zł brutto, zaproponowali mi nielimitowane rozmowy do orangutana i na stacjonarne + 150 min do pozostałych + 300 MB transmisji.
    Nie ma u nich takich ofert a więc ... dostają już sra.czki aby tylko utrzymać klienta.

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o całkiem niezłą kasę za roaming. Wiadomo, że raczej klient roamingowy nie będzie miał w 100% takiej samej jakości i priorytetów jak klient macierzysty.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Komentarz

Nie chodzi mi o 'kasę' a o dalsze perspektywy na przyszłość, dla obydwu stron - Play i 'partnerów roamingowych'.
      Przecież jak na razie, to oni tracą klientów a Play (jego klienci) może zostać 'na lodzie'.

Komentarz

Infrastruktura, a taryfy czy też konkurowanie międzysobą to dwie osobne kwestie i dwie osobne formy przychodów. Musi się to opłacać inaczej nie było by takich możliwości przeciez.

Komentarz

Jak tak dalej będzie szło, główny przychód będą czerpać z udostępniania nadajników.
          Długo na tym 'pojadą' ?

Komentarz

Czym więcej klientów korzysta z ich sieci to pewnie więcej kasy :P

Komentarz

Proponuję 'spojrzenie' na jeden krok naprzód (??)

Komentarz

Są ludzie którzy są tak przyzwyczajeni do swoich operatorów, że nie zmienią ich za nic w świecie.

Komentarz

Nachodzi mnie taka myśl, czy czasem Play nie szykuje się na sprzedaż (??)

Komentarz

Tego się nie dowiemy chyba, że już po

Komentarz

O tym się mówi prawie od początku, dobre 5 lat, a skoro w necie tak "wiele" negatywnych opinii o Play, to i kupca nie ma.
                      Doradca Biznesowy Kołobrzeg 793 830 479

Komentarz

Wiesz ... ilu abonentów miał Play te 5 lat temu a ile obecnie (?)
                        A o tym ilu będzie, raczej łatwo się domyślać, że - przy tak kasujących "partnerów roamingowych" ofertach - może być tylko więcej.
                        A skoro więcej, to 'partnerzy' mogą nie przedłużać umów roamingowych, no i ... (??)

I właśnie to ... "??" zastanawia mnie.

Komentarz

Z tego co wiem udostępnienie roamingu może wymusić UKE.

Komentarz

Hm ... a skąd taka informacja ?

Komentarz

UKE wymusiło na Polkomtelu udostępnienie roamingu Playowi jak startował w 2007 roku.

Komentarz

o nas
                              Forum Sieci Play
                              Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                              Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                              Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                              Dołącz do Nas
                              Pracuję...
                              X