Ogłoszenie

Zwiń

Uwaga na fałszywe e-faktury! [WAŻNE][UPDATE]

AKTUALIZACJA

Dostaliśmy kilka zgłoszeń od klientów, którzy dostają podejrzane e-faktury. Są to jak na razie pojedyncze przypadki, ale lepiej zwrócić na to dokładnie uwagę.

Jak rozpoznać, że faktura jest wysłana przez PLAY?

Nasze faktury wysyłamy tylko i wyłącznie z adresu awizo@mojefinanseplay.pl . Uwaga!!! Niestety przestępcy wysyłają dziś maile własnie z takiej domeny!!! Maile wysyłane także z innych adresów, zawierające w tytule informację o e-fakturze z PLAY, powinny być od razu kasowane. Maile rozsyłane z wirusem mają w nagłówku adres awizo@play.pl. Prosimy o ich nie otwieranie.

Nie wysyłamy faktur w plikach zip., DOC. . Nasza faktura jest plikiem PDF ale to pewnie też zaraz zostanie skopiowane.

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości to bardzo prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta lub sprawdzenie w Play24. Można się tam upewnić czy dana faktura jest już w naszym systemie.

Jak sprawdzić e-fakturę http://www.blogplay.pl/2014/10/jak-sprawdzic-e-fakture/

Pojawiło się nowe zagrożenie:
Uwaga ważne, proszę uważajcie! Zostaliśmy poinformowani o podszywaniu się nielegalnego serwisu pod Play24. Internauci otrzymują mail z adresu no-reply@playy.pl nakłaniający adresata do zalogowania się do Play24 pod fałszywym adresem.

Fałszywy adres Play24 jest hostowany na zagranicznym serwerze, domena playy.pl zarejestrowana jest w Polsce. Serwis może służyć wyłudzaniu danych osobowych/danych o usługach tylko od naszych klientów. Mimo zabezpieczenia hasłem jednorazowym, przejęcie kontroli nad Play24 może w niektórych przypadkach narazić użytkownika nawet na straty finansowe.

Pamiętajcie, że logujemy się do PLAY24 wyłącznie z domeny play.pl podpisanej odpowiednim certyfikatem
Zobacz więcej
See less

kończąca się umowa, SMS-y premium, FV do zapłaty, dodatkowa umowa.

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Biznes kończąca się umowa, SMS-y premium, FV do zapłaty, dodatkowa umowa.

Witam,

Postaram się streścić problemy jak najprościej, mianowicie ponad dwa lata temu wziąłem abonament (dwa nr, plus karta internetowa) na firmę u pewnego doradcy biznesowego de facto dalszego znajomego. Niestety karty internetowej nie dostałem osobiście, (została i leży jak mnie zapewniono głęboko w biurku u wspomnianego doradcy biznesowego).
    Pierwszy problem pojawił się po roku. Dostałem pocztą do opłaty FV na kwotę ponad 500 zł z numerem którego nie znałem. Udałem się na policję zgłosić przestępstwo, na miejscu dowiedziałem się że bez kopii umowy policja zgłoszenia nie przyjmie. Prosto z komisariatu pojechałem do salonu Play, gdzie ustaliłem że umowa została zawarta u tego samego doradcy biznesowego u którego sam brałem abonament. Zadzwoniłem od razu do niego w celu wyjaśnienia sytuacji, po czym usłyszałem że on nigdy takie umowy nie wydawał... Finalnie doszliśmy w końcu do porozumienia. Ja sprawy nie zgłosiłem, a on zabrał nr i opłacił FV.

Drugi problem jest teraźniejszy. Przy końcu umowy przepisałem nr z firmy na siebie, jako nr już prywatne, ale mimo wszystko dostałem FV z opłatami za gry, smsy premium, w wysokości 570 zł, (wszystkie wysłane jednego dnia z karty internetowej jak mnie poinformowali w play). Karta internetowa która niby nigdy nie była używana i leży u mojego doradcy biznesowego, co zresztą sam napisał w reklamacji do Play. Reklamacja nie została uwzględniona, a FV zostaje do opłaty. Teraz doradca nie odbiera ode mnie telefonów, i moje pytanie brzmi co mogę dalej zrobić?

Przenoszę do działu pomoc play.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Komentarz

Witaj Andre7- Jeśli nie zgadzasz się z otrzymaną odpowiedzią, oczywiście masz możliwość się od niej odwołać. Sprawa zostanie ponownie zweryfikowania przez Obsługę Klienta.
      Pomoc Play

Play.pl
      Facebook.com/Play4You

Komentarz

Człowieku ile ty masz lat? Prowadziłeś firmę , po co tu w ogóle trafiłeś i założyłeś ten temat i na co liczysz? Załatw po męsku sprawę z tym swoim znajomym któremu dałeś się wydymać już dwa razy a to jeszcze nie koniec.

Komentarz

Po co tak obcesowo?

Jeśli doradca biznesowy dopuszcza się oszustw, Play powinien się tym zainteresować. Dla reszty forumowiczów też jest przesłanie, znajomy, czy nieznajomy, jak podsuwa umowę trzeba patrzeć mu na ręce...
          Ostatnio edytowany przez Dorotea; 08.11.2019, 12:27.

Komentarz

@Andre7 czy zgłaszałeś tą sprawę Obsłudze Klienta?
            Pomoc Play

Play.pl
            Facebook.com/Play4You
            Tel. +48 790 500 500

Komentarz

Tak, sprawa była dwa razy rozpatrywana przez obsługę klienta. Według play wszystkie opłaty zostały naliczone prawidłowo.

Pojechałem do wspomnianego doradcy biznesowego, powiedział że to jego wina i opłaci FV ponieważ nie udowodnił swojego błędu.

Komentarz

Rozumiem, że sprawa została wyjaśniona?
                Pomoc Play

Play.pl
                Facebook.com/Play4You
                Tel. +48 790 500 500

Komentarz

Liczyłem na podpowiedzi, a założyłem temat dla przestrogi. Co do Twojego "po męsku" później kosztuję Cię to kilkanaście razy więcej. Dostajesz "zawiasy", masz nabrudzone w papierach i oddajesz parę tysięcy.

- - - Updated - - -

Zamieszczone przez Play4You Zobacz posta
                  Rozumiem, że sprawa została wyjaśniona?
                  tak, dziękuję za pomoc
                  Ostatnio edytowany przez Andre7; 13.11.2019, 08:40.

Komentarz

Cieszę się
                    Pomoc Play

Play.pl
                    Facebook.com/Play4You
                    Tel. +48 790 500 500

Komentarz

Czasami wystarczy męska rozmowa, broń Boze nie namawiam do rękoczynow choć facet zasłużył sobie. Podstawa to czy odebrałeś od niego swoja własność czyli kartę SIM do internetu bo dopiero wtedy będzie finito. A tak a propos to koleś posługiwał się kartą SIM zarejestrowana nie na siebie, ty mu nigdy nie udzieliłeś żadnego pełnomocnictwa w imieniu firmy bo usługi chyba na nią. Całość pachnie więc łamaniem prawa.

Komentarz

Czy taka karta nie powinna miec z automatu blokady premium? Z całą pewnością napisz do uke w tej sprawie wraz z korespondencją.
                        Inna sprawa to zgłoś zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez pracownika. Kopie korespondencji itp.
                        Napisz, niech sprawdzą gdzie karta sie logowała i wjakich godzinach. Niech sprawdzą w tym samym dniu gdzie logowała sie Twoja karta tj z telefonu, z którego ty rozmawiasz.

Komentarz

@Kapsuła_czasu - blokady Premium nie są domyślnie aktywne, Klienci mogą włączyć je samodzielnie.
                          Pomoc Play

Play.pl
                          Facebook.com/Play4You
                          Tel. +48 790 500 500

Komentarz

Zamieszczone przez Kapsuła_czasu Zobacz posta
                            Napisz, niech sprawdzą gdzie karta sie logowała i wjakich godzinach. Niech sprawdzą w tym samym dniu gdzie logowała sie Twoja karta tj z telefonu, z którego ty rozmawiasz.
                            w korespondencji z obsługą klienta poruszona była sprawa logowania się karty, ich odpowiedz to: dane na temat zalogowania się karty SIM przechowywane są do 30 dni. Zanim dostałem FV za okres rozliczeniowy z poprzedniego miesiąca to już mineły 3 tyg od dnia wysłania sms-ów premium

Komentarz

A co z tą kartą do internetu, odebrałeś ją temu konsultantowi?

Komentarz

o nas
                              Forum Sieci Play
                              Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                              Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                              Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                              Dołącz do Nas
                              Pracuję...
                              X