Ogłoszenie

Zwiń

Uwaga na fałszywe e-faktury! [WAŻNE][UPDATE]

AKTUALIZACJA

Dostaliśmy kilka zgłoszeń od klientów, którzy dostają podejrzane e-faktury. Są to jak na razie pojedyncze przypadki, ale lepiej zwrócić na to dokładnie uwagę.

Jak rozpoznać, że faktura jest wysłana przez PLAY?

Nasze faktury wysyłamy tylko i wyłącznie z adresu awizo@mojefinanseplay.pl . Uwaga!!! Niestety przestępcy wysyłają dziś maile własnie z takiej domeny!!! Maile wysyłane także z innych adresów, zawierające w tytule informację o e-fakturze z PLAY, powinny być od razu kasowane. Maile rozsyłane z wirusem mają w nagłówku adres awizo@play.pl. Prosimy o ich nie otwieranie.

Nie wysyłamy faktur w plikach zip., DOC. . Nasza faktura jest plikiem PDF ale to pewnie też zaraz zostanie skopiowane.

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości to bardzo prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta lub sprawdzenie w Play24. Można się tam upewnić czy dana faktura jest już w naszym systemie.

Jak sprawdzić e-fakturę http://www.blogplay.pl/2014/10/jak-sprawdzic-e-fakture/

Pojawiło się nowe zagrożenie:
Uwaga ważne, proszę uważajcie! Zostaliśmy poinformowani o podszywaniu się nielegalnego serwisu pod Play24. Internauci otrzymują mail z adresu no-reply@playy.pl nakłaniający adresata do zalogowania się do Play24 pod fałszywym adresem.

Fałszywy adres Play24 jest hostowany na zagranicznym serwerze, domena playy.pl zarejestrowana jest w Polsce. Serwis może służyć wyłudzaniu danych osobowych/danych o usługach tylko od naszych klientów. Mimo zabezpieczenia hasłem jednorazowym, przejęcie kontroli nad Play24 może w niektórych przypadkach narazić użytkownika nawet na straty finansowe.

Pamiętajcie, że logujemy się do PLAY24 wyłącznie z domeny play.pl podpisanej odpowiednim certyfikatem
Zobacz więcej
See less

kończąca się umowa, SMS-y premium, FV do zapłaty, dodatkowa umowa.

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

nie musiałem, kiedy kończyła mi się umowa kartę wyłączyłem, nie wiem dokładnie na czym to polega, ale to była karta dzięki której miałem nr na firmę. Przynajmniej taką usłyszałem odpowiedź

Komentarz

@Andre7 - ta karta SIM prawdopodobnie odpowiadała za to, by wszystkie Twoje numery były spięte w jedną grupę, nie za to, by numery były na firmę.
      Pomoc Play

Play.pl
      Facebook.com/Play4You
      Tel. +48 790 500 500

Komentarz

Zamieszczone przez Andre7 Zobacz posta
        nie musiałem, kiedy kończyła mi się umowa kartę wyłączyłem, nie wiem dokładnie na czym to polega, ale to była karta dzięki której miałem nr na firmę. Przynajmniej taką usłyszałem odpowiedź
        Jeżeli przenosiłeś numery z firmy do usługi prywatnej i nie wypowiedziałeś umowy na ten numer który był do internetu to będziesz nadal płacił abonament ponieważ karta internetowa spina resztę numerów w grupę. Moim zdaniem, jeżeli przeniosłeś numery i masz grupę to ten " internetowy " numer karty spina nową grupę. Wejdź na play24 i przejżyj jakie usługi masz włączone na numerze spinającym i ewentualnie je wyłącz albo poproś o kopię karty internetowej i wtedy ten kto używa tej karty straci do niej dostęp a Ty będziesz miał pewność że nikt postronny nie ma do niej fizycznego dostępu.

Komentarz

To co robi @Andre7 to są bezkresne wręcz pokłady głupoty i naiwności, nie znajduję żadnego usprawiedliwienia. Uważam że spotyka go zasłużona kara za swoje postępowanie. Nobel z głupoty jak najbardziej zasłużony. Powody wytłumaczył kolega wyżej. Myślałem ze coś takiego jest niemożliwe a jednak myliłem się. Kompromitacja po całości, znajomy ładuje go w rogi że aż żal to czytać.

Komentarz

Załatwiłem to już w normalnym salonie Play, karta jest nieaktywna i umowa została wypowiedziana. Zagłębiając się bardziej w temat zacząłem ogarniać w jakiej niewiedzy podpisałem umowę, więc zgadzam się co do głupoty i naiwności, (wspomniana karta internetowa, macie racje spinała dwa nr. a ja nawet nie widziałem że ona istnieje. Kolejny przejaw głupoty) Załatwiłem to na szybkiego i myślałem że płacenie rachunków wystarczy, po to założyłem ten wątek, dla przestrogi dla innych. Zaufałem osobie którą znałem, a ona to wykorzystała. Nie mam z tym problemu żeby się przyznać. Mam nauczkę. Aczkolwiek nie ma żadnej kary, na lekkim stresie się skończyło. Gość się przyznał do błędu i sprawa się rozwiązała. A co do Ciebie Cinek1963, dzięki za radę, rozmowa w cztery oczy pomogła, tylko nie rozumiem dalszego wylewanego jadu w pisanych przez Ciebie wiadomościach.

Komentarz

Obawiałem się po prostu ze dałeś się kolejny raz wpuścić w maliny, więc chciałem cię po prostu opierniczyć abyś trochę się wkurzył i potraktował gościa odpowiednio do jego zachowania bo to widać kombinator jakich mało. Ale załatwiłeś sprawę więc wszystko jest OK i nie miej urazy do mnie. Życie bywa trudne i czasami trzeba kimś potrząsnąć, tak po męsku. Nauczka na przyszłość, ja sam traktuję konsultantów Play nie jako doradców a przeciwników. Oni dbają o interesy pracodawcy i swoje a nie klienta.

Komentarz

Brak nowych wpisów w wątku.
                Temat zamykam.

W razie problemów lub dodatkowych pytań, prosimy o PW do Moderatorów: Jahu lub Xaviero wątek zostanie ponownie otwarty.
                >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Komentarz

o nas
                Forum Sieci Play
                Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                Dołącz do Nas
                Pracuję...
                X