Ogłoszenie

Zwiń

Uwaga na fałszywe e-faktury! [WAŻNE][UPDATE]

AKTUALIZACJA

Dostaliśmy kilka zgłoszeń od klientów, którzy dostają podejrzane e-faktury. Są to jak na razie pojedyncze przypadki, ale lepiej zwrócić na to dokładnie uwagę.

Jak rozpoznać, że faktura jest wysłana przez PLAY?

Nasze faktury wysyłamy tylko i wyłącznie z adresu awizo@mojefinanseplay.pl . Uwaga!!! Niestety przestępcy wysyłają dziś maile własnie z takiej domeny!!! Maile wysyłane także z innych adresów, zawierające w tytule informację o e-fakturze z PLAY, powinny być od razu kasowane. Maile rozsyłane z wirusem mają w nagłówku adres awizo@play.pl. Prosimy o ich nie otwieranie.

Nie wysyłamy faktur w plikach zip., DOC. . Nasza faktura jest plikiem PDF ale to pewnie też zaraz zostanie skopiowane.

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości to bardzo prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta lub sprawdzenie w Play24. Można się tam upewnić czy dana faktura jest już w naszym systemie.

Jak sprawdzić e-fakturę http://www.blogplay.pl/2014/10/jak-sprawdzic-e-fakture/

Pojawiło się nowe zagrożenie:
Uwaga ważne, proszę uważajcie! Zostaliśmy poinformowani o podszywaniu się nielegalnego serwisu pod Play24. Internauci otrzymują mail z adresu no-reply@playy.pl nakłaniający adresata do zalogowania się do Play24 pod fałszywym adresem.

Fałszywy adres Play24 jest hostowany na zagranicznym serwerze, domena playy.pl zarejestrowana jest w Polsce. Serwis może służyć wyłudzaniu danych osobowych/danych o usługach tylko od naszych klientów. Mimo zabezpieczenia hasłem jednorazowym, przejęcie kontroli nad Play24 może w niektórych przypadkach narazić użytkownika nawet na straty finansowe.

Pamiętajcie, że logujemy się do PLAY24 wyłącznie z domeny play.pl podpisanej odpowiednim certyfikatem
Zobacz więcej
See less

Aktualizacja w niedziele ? Włamanie na modem?

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez bolek2004 Zobacz posta
    Nie będę się nikomu zrzucał na żaden modem. Jak ktoś ma trochę oleju w głowie to sobie z tym poradzi i nic nie popsuje.
    Jesteś pewny, że po ostatniej aktualizacji (bo ją wgrałam) zmiana softu w ogóle powiedzie się? Zdaje się, że nikt tego nie sprawdzał. Dobre rady, a jak coś pójdzie nie tak, to Dorotea niech sobie kupi inne i wyda więcej pieniędzy, wtedy będzie miała sprzęt "po Waszemu", nieważne, że zbędny, byle wyższej kategorii

Jestem zadowolona z "niemodnego" E3372h, apka umożliwia zarządzanie pasmami, więcej mi nie potrzeba. Transfer to nieraz całe terabajty. Modowany "ruski" soft uważam za zbędny. Razem z @cinek1963 nie wiecie co tam siedzi więc wgranie go to tylko utrata gwarancji i przerzucenie ewentualnego ryzyka w innym kierunku. Ślicznie dziękuję, nie skorzystam i również pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez Dorotea; 09.10.2019, 13:41.

Komentarz

• 179zł za modem - 19zł to oczywiście jest 160zł, a nie jak pisałem 150, choć i tak wiele to nie zmienia.
      Nie uważam że ten modem jest niemodny bo sam z niego korzystam czasami.

Komentarz

• Dorotea ja jestem zdziwinony że ta niby aktualiacja umożliwia zarzadzanie pasmami . Rozumiem ze chodzi o czestotliwosci a nie wybór technologii?
        Jełśi tak jest to robi sie bardziej niepewnie.

Komentarz

• W tym sensie, że działa apka na Androida - HuaCtrl: https://play.google.com/store/apps/d...ecoder.huactrl

Komentarz

• Boisz się modowanego softu od ruskich a korzystasz z apki, która żyje od tygodnia? Jesteś niekonsekwentna ale oczywiście mi nic do tego. W przypadku HiLinków od Huawei mamy do czynienia ze sprzętem który funkcjonalność zawdzięcza przede wszystkim takim aplikacjom i pasjonatom. Huawei nie potrafi lub nie chce w pełni wykorzystać jego potencjału. Dlatego w tej sytuacji gdy wiadomo że ze strony Play brak wsparcia dla sprzętu Huawei to na Huawei Polska powinien spoczywać ten obowiązek, niestety ale oni nie pierwszy raz umywają ręce. Wobec wątpliwośći użytkowników E3372 z Play dla dobra własnej marki powinni opublikować jednoznaczny komunikat nie patrząc na operatora.
            Huawei non stop podkreśla że dla nich priorytetem jest bezpieczeństwo użytkowników więc goście z polskiego oddziału robią zupełnie odwrotnie unikając jasnej odpowiedzi.

Komentarz

• Zamieszczone przez cinek1963 Zobacz posta
              Boisz się modowanego softu od ruskich a korzystasz z apki, która żyje od tygodnia? Jesteś niekonsekwentna ale oczywiście mi nic do tego.
              Nie boję się apki, bo po pierwsze jej autorem jest Polak, który nie ukrywa swojej tożsamości.

Po drugie, nie instaluję apki na smatfonie, którego używam do autoryzacji w bankach tylko na tablecie służącym do oglądania YouTube. Ponadto transmisję między apką, a modemem można podsłuchać dowolnym snifferem.

Natomiast wszystkiego co robi soft w modemie podczas jego pracy nie da się sprawdzić w domowych warunkach, przekracza to zakres możliwości zwyczajnych ludzi, nie posiadających specjalistycznych narzędzi.

Komentarz

• Minął ponad miesiąc . Play jak widac w du...ma swoich klientów nie czując sie w obowiązku do udzielenia informacji dot aktualizacji. A może to play4you wysyła nie tam gdzie trzeba?
                Ostatnio edytowany przez ujawniacz prawdy; 16.10.2019, 15:02.

Komentarz

• Mam Huawei E3372 i była ostatnio aktualizacja
                  Takie mam info w modemie:
                  Wersja oprogramowania modemu: 22.333.63.00.264
                  Wersja interfejsu www: 17.100.20.00.264

Modem z Play a internet od innego komórkowego operatora
                  Ostatnio edytowany przez Kapsuła_czasu; 16.10.2019, 19:48.

Komentarz

• Zamieszczone przez Kapsuła_czasu Zobacz posta
                    Mam Huawei E3372 i była ostatnio aktualizacja
                    Takie mam info w modemie:
                    Wersja oprogramowania modemu: 22.333.63.00.264
                    Wersja interfejsu www: 17.100.20.00.264

Modem z Play a internet od innego komórkowego operatora
                    Bezkrytycznie uznałeś że to aktualizacja playa. Gdybyś nie wiedział to ani huawei ani play nie potwierdzają tej aktualizacji. Po za tym aktualizacje dostało urzadzenie z chyba 2014 roku choc nadal sa one na rynku. Wczesniej nie było aktualizacji by nagle po 5 latach gdzie nwet prawo unii zobowiazuje producentów do serwisowania jedynie przez 5 lat od wydania pojawia sie aktualizacja. Jesteś idealnym celem dla np. phishingu. Pewnie jesteś młody i łykasz jak pelikan. Do czasu az sie sparzysz. Poczytaj wątek a dowiesz sie że przez ponad miesiąc play nie udzielił informacji czy to jego aktualizacja bo zgodnie z tym co mmówi producent czyli huawei za brandowane urządzenia odpowiada operator.
                    Ostatnio edytowany przez ujawniacz prawdy; 17.10.2019, 12:49.

Komentarz

• Zamieszczone przez Kapsuła_czasu Zobacz posta
                      Mam Huawei E3372 i była ostatnio aktualizacja
                      Pojawiła się również w niedzielę jak u mnie i ujawniacza prawdy?
                      Ostatnio edytowany przez Dorotea; 18.10.2019, 09:38.

Komentarz

• Huawei E3372 to jeden z najstarszych i najprostszych modemów tej firmy no w tamtych czasach jeszcze był modem usb ZTE na allegro z Częstochowy rozprowadzany z importu ale kompletny szajs non stop coś wyskakiwało i przerywało połączenie natomiast stary poczciwy Huawei E3372 służył mi lata i dobrze działał choć softami bawiłem się często zmieniałem na HiLink i odwrotnie ,aktualizacji nigdy nie było nic nie wyskakiwało trzeba było samemu ściągać softy i aktualizować może nic dziwnego że hakerzy się dobrali do niego i zrobili aktualizację do własnych celów.Pozostaje tym którzy jeszcze go używają wgrać stare sprawdzone softy.Dla mnie to już historia i teraz korzystam z huawei b 715 bo na razie na rynku niema nic lepszego i szybszego.

Komentarz

• B715 kosztuje ponad 6 razy tyle, co e3372h i nie jest mobilny.

Komentarz

• Ja na swoje urzadzenie mam do przyszlego roku gwarancje. Liczycie na to, ze ludzie z forum beda wiedziec czy byla aktualizacja?
                            Ludzie co piszą na forum weryfikują ich wiedze boleśnie. A jeszcze boleśniej wiedze ludzi z Play można zweryfikowac dzwoniąc i prosząc o usługi lub pytając o nie. Na stronie co innego a u doradcy co innego. Soft mam i nic jak narazie sie nie dzieje strasznego. Abw mi do domu nie wjechała itp.

Co do aktualizacji to lepiej powiedzmy w Niedziele wieczorem jak w piątek popołudniem. Jakby coś padło to co przez weekend załatwisz? Nic. Tak jest sztab ludzi od poniedziałku i działają.

Wg mnie jakaś luka była i cichaczem załatali itp. Ja korszystam z neta z innego operatora. Mało prawdopodobne aby ktos jakies włamanie robił i malware instalował z logo Play
                            Ostatnio edytowany przez Kapsuła_czasu; 19.10.2019, 18:38.

Komentarz

• Wystarczy mieć zdalny dostęp do urządzenia i wyciągnąć log połączeń. Użytkownik czasem coś klepnie otwartym tekstem przez nieuwagę np. hasło do poczty e-mail.
                              Ja miałem taki przypadek że zainstalowałem firewall z legalnej strony z oprogramowaniem i ten wynalazek (twórca amator prowadzi swój blog IT) -wynalazek zablokował mi firewall windows tak że musiałem szukać porady w Microsofcie. Oczywiście w trakcie instalacji nie było żadnego powiadomienia, opis programu też nic nie mówi. Różne bywają pomysły.

Komentarz

• Zamieszczone przez bst01 Zobacz posta
                                Wystarczy mieć zdalny dostęp do urządzenia i wyciągnąć log połączeń.
                                W play? To by był ewenement na skale krajową, że dało sie z zewnątrz wejść na czyjeś IP. Pomijając to w tych routerach i modemach jest taki log, że można sobie wróżyć z fusów.

Już widzę jak czeka hakjer aż pospolity user wklepie np. w sms hasło do gmaila bo niby gdzie miał by wklepywać jak tam opszji żadnych nie ma?

Hakjery by zrobili aktualizacje przez oficjalny serwer producenta jak by się włamali taką, że już więcej wam ten modem/router nie zadziałał.
                                Ostatnio edytowany przez xxx11xxx; 20.10.2019, 02:18.

Komentarz

o nas
                                Forum Sieci Play
                                Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                                Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                                Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                                Dołącz do Nas
                                Pracuję...
                                X