Ogłoszenie

Zwiń

Uwaga na fałszywe e-faktury! [WAŻNE][UPDATE]

AKTUALIZACJA

Dostaliśmy kilka zgłoszeń od klientów, którzy dostają podejrzane e-faktury. Są to jak na razie pojedyncze przypadki, ale lepiej zwrócić na to dokładnie uwagę.

Jak rozpoznać, że faktura jest wysłana przez PLAY?

Nasze faktury wysyłamy tylko i wyłącznie z adresu awizo@mojefinanseplay.pl . Uwaga!!! Niestety przestępcy wysyłają dziś maile własnie z takiej domeny!!! Maile wysyłane także z innych adresów, zawierające w tytule informację o e-fakturze z PLAY, powinny być od razu kasowane. Maile rozsyłane z wirusem mają w nagłówku adres awizo@play.pl. Prosimy o ich nie otwieranie.

Nie wysyłamy faktur w plikach zip., DOC. . Nasza faktura jest plikiem PDF ale to pewnie też zaraz zostanie skopiowane.

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości to bardzo prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta lub sprawdzenie w Play24. Można się tam upewnić czy dana faktura jest już w naszym systemie.

Jak sprawdzić e-fakturę http://www.blogplay.pl/2014/10/jak-sprawdzic-e-fakture/

Pojawiło się nowe zagrożenie:
Uwaga ważne, proszę uważajcie! Zostaliśmy poinformowani o podszywaniu się nielegalnego serwisu pod Play24. Internauci otrzymują mail z adresu no-reply@playy.pl nakłaniający adresata do zalogowania się do Play24 pod fałszywym adresem.

Fałszywy adres Play24 jest hostowany na zagranicznym serwerze, domena playy.pl zarejestrowana jest w Polsce. Serwis może służyć wyłudzaniu danych osobowych/danych o usługach tylko od naszych klientów. Mimo zabezpieczenia hasłem jednorazowym, przejęcie kontroli nad Play24 może w niektórych przypadkach narazić użytkownika nawet na straty finansowe.

Pamiętajcie, że logujemy się do PLAY24 wyłącznie z domeny play.pl podpisanej odpowiednim certyfikatem
Zobacz więcej
See less

Play nie umie rozwiązać problemu z LTE

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Sieć Play nie umie rozwiązać problemu z LTE

Witam,
    to już 3 post jaki piszę na tym forum dotyczący tego samego problemu z którym Play nie umie sobie poradzić w żaden sposób i nie ma pojęcia tak naprawdę co jest nie tak. Problem występuję z połączeniem w technologi LTE.

Nowy telefon LGV30 z nakładką Play-a w jednym mieście w Polsce ( Dębica) nie ma możliwości korzystania z LTE tzn telefon łączy się tak jakby z nadajnikiem LTE ale od razu znika z niego ikona LTE , wtedy ja nie mam wcale internetu oraz nie można się do mnie dodzwonić. Przypadłość taka występuję tylko w tej jednej miejscowości na wszystkich nadajnikach Play ( w sumie 3), na roamingu orange łączy się bez problemu. Jak tylko wyjadę z Dębicy wszystko działa bez problemu ( zjeździłem już polske we wszystkie strony wszędzie było ok). Telefon już 2 razy był w serwisie LG ponieważ myślałem że jest uszkodzony no ale okazało się że winny od początki jest Play i jego nadajniki w Dębicy. Temat jest o tyle ciekawy że jak przełożę kartę do swojego starego telefonu LTE działa bez problemu. Aktualnie w Dębicy ustawiłem w telefonie zasięg 2G i 3G i tylko tak mogę użytkować ten telefon u siebie bo nie wiem kiedy on mi się zechce przełączyć na LTE play i do mnie się nie będzie można dodzwonić.

Czy ktokolwiek jest w stanie chociaż naprowadzić na przyczynę takiego problemu ? Ustawienia były już restartowane, APN-y sprawdzone ( w sumie wszystko działa poza Dębicą także musi być dobrze), nikt nie ma bladego pojęcia gdzie jest przyczyna problemu...

Przenoszę do działu pomoc play
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Komentarz

Witaj @bony, czy masz numer otwartego zgłoszenia w swojej sprawie?
      Pomoc Play

Play.pl
      Facebook.com/Play4You
      Tel. +48 790 500 500

Komentarz

Nie mam , co tydzień tak sama odpowiedź :
        Szczegóły sprawy
        Ponownie zweryfikowałam opisaną przez Państwa sytuację oraz przedstawione argumenty. Potwierdzam, że informacje przekazane
        w odpowiedzi na poprzednie zgłoszenie są prawidłowe.
        Odpowiedź na zgłoszenie numer 183979246, została przesłana do Państwa 12 lutego 2018 roku.
        Decyzja
        Droga postępowania reklamacyjnego została wyczerpana. Zgłoszenie pozostawiam bez rozpatrzenia.

Na razie czekam na to co mój opiekun biznesowy załatwi ( ponoć coś główkują ) ale wątpię czy coś to da.
        Nie wiedzą co zrobić to piszą że już postępowanie zakończone ... Oczywiście tak sprawy nie zostawię

Komentarz

Zamieszczone przez bony Zobacz posta
          Nie mam , co tydzień tak sama odpowiedź :
          Szczegóły sprawy
          Ponownie zweryfikowałam opisaną przez Państwa sytuację oraz przedstawione argumenty. Potwierdzam, że informacje przekazane
          w odpowiedzi na poprzednie zgłoszenie są prawidłowe.
          Odpowiedź na zgłoszenie numer 183979246, została przesłana do Państwa 12 lutego 2018 roku.
          Decyzja
          Droga postępowania reklamacyjnego została wyczerpana. Zgłoszenie pozostawiam bez rozpatrzenia.

Na razie czekam na to co mój opiekun biznesowy załatwi ( ponoć coś główkują ) ale wątpię czy coś to da.
          Nie wiedzą co zrobić to piszą że już postępowanie zakończone ... Oczywiście tak sprawy nie zostawię
          @bony, jeśli droga postępowania reklamacyjnego została wyczerpana, w stopce odpowiedzi znajdziesz informację o dalszych możliwościach dochodzenia roszczeń w takim przypadku.
          Pomoc Play

Play.pl
          Facebook.com/Play4You

Komentarz

Nie proponujecie już odwołania od reklamacji? Do sądu ma z tym iść? Chyba bardziej po drodze będzie mu do konkurencji.

Komentarz

Zamieszczone przez Dorotea Zobacz posta
              Nie proponujecie już odwołania od reklamacji? Do sądu ma z tym iść? Chyba bardziej po drodze będzie mu do konkurencji.
              Jeśli jest to reklamacja, to oczywiście odwołanie jest możliwe. Ale z kontekstu wypowiedzi @bony można wywnioskować, że było to odwołanie, skoro kilkukrotnie rozpatrywano tę samą sprawę.
              Pomoc Play

Play.pl
              Facebook.com/Play4You

Komentarz

Znany problem ze zrzucaniem podczas połączenia z LTE do 3G, nie docierające połączenia oraz bardzo dobry zasięg LTE ale karta nie łączy się z nim ja miałem odpowiedź że nadajnik jest przeciążony i nic na to nie poradzą, nie tylko w twojej miejscowości tak jest, może UKE rozwiązałoby tę sprawę
                Ostatnio edytowany przez Klient90; 01.03.2018, 15:59.

Komentarz

Play ma już bardzo długo problemy z zasiegiem i połączenia nie umieja to naprawic a siec numer 1 śmieszne to..

Komentarz

Zamieszczone przez dawid1999 Zobacz posta
                    Play ma już bardzo długo problemy z zasiegiem i połączenia nie umieja to naprawic a siec numer 1 śmieszne to..
                    No nie wiem czy można tak nazwać "numer jeden" może kiedyś był ale teraz to raczej pomarańczowy jest na jedynce ze względu na dobry zasięg i bardzo dobre pakiety. Play kombinował coś podobnego z tym RBM ale coś nie pykło bo widzę na forum jak piszą że nie da się korzystać z tych ofert
                    Ostatnio edytowany przez Klient90; 01.03.2018, 16:09.

Komentarz

Zamieszczone przez Dorotea Zobacz posta
                      Postępowanie reklamacyjne jest jednoinstancyjne. Jesli opertor nei wyraził zgody na sad przy prezesie uke pozostaje sąd powszechny.

Komentarz

Dokładnie 0range na 1 miejscu sam wam jak przeszedlem do orange na karte to 2 razy lepsze oferty niz w playu

Komentarz

@ bony:
                          Trzeba sprawdzać co się da samemu. Czy na zupełnie innym telefonie (sąsiada, znajomego, sprzedawcy z salonu, człowieka z serwisu) występuje ten sam problem który nazwałeś 'LTE w Dębicy' ?
                          Na początek telefon z LTE innego producenta, a potem jak się da marki LG ale inny model.
                          Przypuszczalnie (tylko przypuszczalnie) Twój egzemplarz może mieć drobną mało istotną wadę jak by to serwis powiedział, ale gdzie (modem, płyta gł, soft) to tego już nikt nie wie.
                          I nigdy się nie dowie ponieważ nie będziesz wysyłał swojego telefonu do centralnego laboratorium LG.
                          PS. a może brand mu tak zaszkodził że teraz nie działa na LTE we własnej sieci. Jak się da to wgraj oryginalny firmware.
                          Ostatnio edytowany przez bst01; 01.03.2018, 17:16.

Komentarz

No dobra ale jaka jest ta pierwsza odpowiedź - czy to tajemnica biznesowa ?
                            A to czy się logujesz do LTE czy "niżej" nie skutkuję możliwością lub niemożliwością zestawiania połączeń telefonicznych=h.
                            Ale ciekawe jaka była ta pierwsza odpowiedź ?

Komentarz

Ze swojej strony chyba już prawie wszystko sprawdziłem, na innym telefonie stary HTC One LTE działa z tą kartą która aktualnie jest w LGV30. Zony telefon galaxy s7 plus też działa. Nie testowałem jeszcze innego telefonu od LG ale podejrzewam że będzie działać. Raczej problem jest z tym modelem " z tym softem " i tymi konkretnymi nadajnikami. Jak wspomniałem już wcześniej jak tylko wyjadę z Dębicy wszystko wraca do normy a z racji zawodu jeździłem już z tym telefonem po całej Polsce i nigdzie w innym mieście nie widziałem takiego problemu. Co do serwisu no to na zdrowy rozum jak telefon pojedzie do Warszawy czy do Katowic ( tam chyba serwisy LG są) no to przecież tam wszytko śmiga aż miło , to jak oni mają stwierdzić tą usterkę? Musieli by przyjechać tu gdzie nie działa lub z porozumieniem z Play nie wiem zczytywać info z nadajników i coś główkować... ale tego im się nie będzie chciało robić na pewno.

Komentarz

o nas
                              Forum Sieci Play
                              Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                              Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                              Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                              Dołącz do Nas
                              Pracuję...
                              X