Ogłoszenie

Zwiń

Uwaga na fałszywe e-faktury! [WAŻNE][UPDATE]

AKTUALIZACJA

Dostaliśmy kilka zgłoszeń od klientów, którzy dostają podejrzane e-faktury. Są to jak na razie pojedyncze przypadki, ale lepiej zwrócić na to dokładnie uwagę.

Jak rozpoznać, że faktura jest wysłana przez PLAY?

Nasze faktury wysyłamy tylko i wyłącznie z adresu awizo@mojefinanseplay.pl . Uwaga!!! Niestety przestępcy wysyłają dziś maile własnie z takiej domeny!!! Maile wysyłane także z innych adresów, zawierające w tytule informację o e-fakturze z PLAY, powinny być od razu kasowane. Maile rozsyłane z wirusem mają w nagłówku adres awizo@play.pl. Prosimy o ich nie otwieranie.

Nie wysyłamy faktur w plikach zip., DOC. . Nasza faktura jest plikiem PDF ale to pewnie też zaraz zostanie skopiowane.

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości to bardzo prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta lub sprawdzenie w Play24. Można się tam upewnić czy dana faktura jest już w naszym systemie.

Jak sprawdzić e-fakturę http://www.blogplay.pl/2014/10/jak-sprawdzic-e-fakture/

Pojawiło się nowe zagrożenie:
Uwaga ważne, proszę uważajcie! Zostaliśmy poinformowani o podszywaniu się nielegalnego serwisu pod Play24. Internauci otrzymują mail z adresu no-reply@playy.pl nakłaniający adresata do zalogowania się do Play24 pod fałszywym adresem.

Fałszywy adres Play24 jest hostowany na zagranicznym serwerze, domena playy.pl zarejestrowana jest w Polsce. Serwis może służyć wyłudzaniu danych osobowych/danych o usługach tylko od naszych klientów. Mimo zabezpieczenia hasłem jednorazowym, przejęcie kontroli nad Play24 może w niektórych przypadkach narazić użytkownika nawet na straty finansowe.

Pamiętajcie, że logujemy się do PLAY24 wyłącznie z domeny play.pl podpisanej odpowiednim certyfikatem
Zobacz więcej
See less

ODNOWA - korzystanie z pakietu roamingowego nie jest traktowane jako aktywność

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Pre-Paid ODNOWA - korzystanie z pakietu roamingowego nie jest traktowane jako aktywność

W ofercie Odnowa macie bardzo fajne dodatkowe pakiety internetu w roamingu UE. Bezterminowe i bardzo korzystne cenowo.

Problem pojawia się jednak, gdy korzystanie z takiego pakietu jest jedyną aktywnością w miesiącu:
    1. na kilka dni przed końcem cyklu w Play24 widać powiadomienie, że jeśli nie wykona się płatnej aktywności, to zostanie pobrane 2 zł
    2. na koniec cyklu pobierane sa 2 zł
    3. trzeba składać reklamację i zawsze pierwsza odpowiedź brzmi „nie wykonałeś płatnej aktywności”, druga „korzystanie z pakietów nie jest płatną aktywnością” itp., dopiero potem wskazanie punktu 1.1 e) cennika taryfy Odnowa skutkuje zwrotem niebagatelnej kwoty 2 zł

Scenariusz z punktów 1-3 można powtarzać miesiąc w miesiąc w kółko, bo mimo regularnych zgłoszeń na wielu numerach nikt błędu nie poprawia, a odkąd obsługę przejął czat to i zgłoszeń nie ma.

Sytuacja jest permanentna i nie dotyczy konkretnego numeru, bo u mnie stwierdziłem ją na dwóch, podobnie dzieje się u moich znajomych. Proszę zajmijcie się wreszcie tym błędem.

Druga strona medalu to niekompetencja konsultantów, którzy zbywają klienta w takiej sytuacji stwierdzeniami jw., świadczącymi o całkowitej nieznajomości cennika Odnowy.

No i teraz niech kolega się na spokojnie zastanowi po co to poprawiać?
    Ile osób się upomni o 2 zł? Może ze dwa procent. BOK w Play nie istnieje nie wspominając o Dziale Technicznym. Tam wszystko jest zrobione na sznurkach. dzisiaj można powiedzieć , że na trytytkach
    Chora firma. Jak mi się tylko skończy umowa trzeba spadać byle dalej od Play. Ile ja się naskładałem reklamacji to nawet nie ma co wspominać. Fakt , że zawsze oddają szybko. Może o to chodzi , że nie wszyscy się upominają

Komentarz

No ale jaki problem wykonać tą płatną aktywność czyli wysłać 1-go Sms do kraju ? Licząc chociażby czas to będzie łatwiej i szybciej niż pisanie trzech reklamacji z wnioskiem zwrot tych 2 zł.
      A gdyby nawet w najgorszym (!) możliwym scenariuszu zabrali: za korzystanie z internetu za granicą doliczą całe 2 eur (sorry, 2 pln).

Komentarz

Zamieszczone przez bst01 Zobacz posta
        No ale jaki problem wykonać tą płatną aktywność czyli wysłać 1-go Sms do kraju ?
        Rzeczywiście, genialne to wytłumaczenie błędu systemu i niekompetencji pracowników.

Komentarz

ODNOWA - korzystanie z pakietu roamingowego nie jest traktowane jako aktywność

Minęło trochę czasu, problem jak był tak jest i mimo korzystania z pakietu roamingowego dostaję powiadomienia o planowanym pobraniu 2 zł za brak aktywności. Tylko puste konto chroni mnie przed utratą tej kwoty i koniecznością składania kolejnej reklamacji.

Dlaczego @Play4You nie zechce się wypowiedzieć? Macie systemy testowe, opisałem sytuację dokładnie i bez trudu możecie to odtworzyć i błąd poprawić. Tylko nie chcecie.
          Ostatnio edytowany przez jahu; 16.04.2020, 21:18. Powód: Na prośbę użytkownika

Komentarz

@b1450445 jeśli masz pytania do @Play4You to zadawaj je proszę w dziale Pomoc Play.

Przenoszę na prośbę użytkownika do działu pomoc play.
            >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Komentarz

Czy masz zarejestrowane aktualnie jakieś zgłoszenie w tej sprawie? Jeśli tak to prosiłbym o jego numer. Wtedy będę mógł Przekazać konsultantowi rozpatrującemu zgłoszenie aby zwrócił na to uwagę.
              Pomoc Play

Play.pl
              Facebook.com/Play4You
              Tel. +48 790 500 500

Komentarz

Witaj. Nie mam aktualnego zgłoszenia, ponieważ ostatnia rozmowa na czacie zakończyła się zbyciem mnie bez założenia zgłoszenia, za to z wciskaniem kitu o tym, że korzystanie z pakietów nie jest płatną aktywnością...

Mam jednak numery starych zgłoszeń, z których żadne nie rozwiązało problemu i zakończyły się tylko bonusowymi doładowaniami:
                29.09.2019 219123860
                11.10.2019 219830743
                01.12.2019 222510938
                03.12.2019 222645545
                05.12.2019 222763810
                07.12.2019 222894267

Przykład bzdurnej odpowiedzi z jednego z ww. zgłoszeń, wprost stojącej w sprzeczności z treścią cennika taryfy ODNOWA:
                "Zużycie pobierane jest z pakietu, który został uruchomiony w dawnym okresie rozliczeniowym. Z tego powodu nie jest to uznawane za płatną aktywność, wobec czego pobierana jest opłata w wysokości 2 PLN."

Podobną ściemę wciskała mi ostatnio pani na czacie. Tymczasem cennik jest jednoznaczny:
                "Opłata za brak aktywności na koncie jest pobierana jeśli w ciągu Cyklu rozliczeniowego nie będzie
                chociażby jednej z aktywności w postaci:
                a) korzystania z Pakietu Złotówek,
                b) Doładowania konta,
                c) zakupu usług (przy czym korzystanie z zakupionych usług nie jest traktowane jako
                aktywność na koncie),
                d) zakupu pakietów minut, SMS/MMS, transmisji danych,
                e) korzystania z zakupionych pakietów minut, SMS/MMS, transmisji danych"
                Ostatnio edytowany przez b1450445; 17.04.2020, 12:08.

Komentarz

Chcielibyśmy dokładnie wyjaśnić tę sprawę. Wysłałam do Ciebie wiadomość prywatną.
                  Pomoc Play

Play.pl
                  Facebook.com/Play4You
                  Tel. +48 790 500 500

Komentarz

@Play4You,
                    zgodnie z Twoją sugestią zgłosiłem problem ponownie poprzez czat (tym razem trafiłem na bardzo kumatą osobę), nowe zgłoszenie ma nr 229144031.

W skrócie sprawa sprowadza się do jednego zdania: aby korzystanie z płatnego pakietu internetu UE, było traktowane przez system jako płatna aktywność, bo tak wynika z punktu 1.1 e) cennika taryfy Odnowa.

Komentarz

Dziękuję za podany numer zgłoszenia, sprawa jest już w trakcie realizacji.
                      Pomoc Play

Play.pl
                      Facebook.com/Play4You
                      Tel. +48 790 500 500

Komentarz

Niestety, znowu odpowiedź pozbawiona konkretów i sprawa nie trafiła do IT.

Podstawowe informacje o działaniu okresu rozliczeniowego oraz wykonywaniu płatnych aktywności są dostępne w formie pytań i odpowiedzi opracowanych na podstawie cennika Oferty Play na Kartę odNowa na naszej stronie internetowej. Poniżej przesyłam Panu link, gdzie można znaleźć szczegóły na temat działania Pana oferty
                        https://www.play.pl/oferta/play-kart.../#faq-data-tab

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej oraz cennikiem „Pobierzemy 2 zł, jeśli w danym cyklu nie wykonasz żadnej płatnej aktywności. Po 12 kolejnych miesiącach bez płatnej aktywności wyłączymy numer. W takiej sytuacji niewykorzystane środki zostaną anulowanie.”

Lista aktywności również jest opisana na stronie internetowej Play.

Dodatkowe informacje

W przypadku, kiedy dane wyświetlane w Pana aplikacji Play24 są rozbieżne z informacjami na stronie internetowej play oraz z regulaminem usługi, proszę o uzupełnienie poniższych danych, gdyż w tym przypadku może posiadać Pan problem z aplikacją.

Konsultantka odsyła mnie więc do strony internetowej, pomijając fakt, że to nie strona lecz cennik definiuje kiedy 2 zł nie powinno być pobrane (i wg niego korzystanie z zakupionych pakietów zwalnia z ww. opłaty).

W Play24 jest skrzynka wiadomości - do niej system co miesiąc przysyła powiadomienie, że 2 zł zostanie pobrane wskutek braku płatnej aktywności. To nie jest więc błąd aplikacji, bo ona po prostu wyświetla wiadomość, którą system do niej wysłał. Zresztą system wysyła też do mnie co miesiąc SMS-a o tej samej treści.

Powtórzę więc na czym polega problem: Wasz system nie traktuje korzystania z płatnego pakietu danych w UE jako płatnej aktywności choć jest nią zgodnie z 1.1 e) cennika.

@Play4You, gorąco proszę o interwencję. Proszę to w końcu naprawcie, bo sprawę zgłaszam Wam od wielu miesięcy, odpowiedzi dostaję w takim właśnie stylu, a błąd jak był tak jest.
                        Ostatnio edytowany przez b1450445; 17.04.2020, 21:39.

Komentarz

Jeśli nie zgadzasz się z odpowiedzią, możesz napisać odwołanie.
                          Pomoc Play

Play.pl
                          Facebook.com/Play4You
                          Tel. +48 790 500 500

Komentarz

Piszę zgłoszenia od prawie pół roku. Ich efekt opisałem w pierwszym poście tego wątku oraz widać go czarno na białym w poprzednim. Jaki sens zakładać kolejne zgłoszenia skoro każde kończy się odpowiedzią bez analizy problemu, taką jak powyższa?

Czy na Twoją pomoc już nie mogę liczyć?
                            Ostatnio edytowany przez b1450445; 17.04.2020, 22:02.

Komentarz

Forum nie jest oficjalnym kanałem Obsługi Klienta, dlatego jeśli chciałbyś, żeby sprawa została ponownie zweryfikowana, to konieczne jest zarejestrowanie odwołania od odpowiedzi na Twoje zgłoszenie.
                              Pomoc Play

Play.pl
                              Facebook.com/Play4You

Komentarz

o nas
                              Forum Sieci Play
                              Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                              Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                              Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                              Dołącz do Nas
                              Pracuję...
                              X