Ogłoszenie

Zwiń

Uwaga na fałszywe e-faktury! [WAŻNE][UPDATE]

AKTUALIZACJA

Dostaliśmy kilka zgłoszeń od klientów, którzy dostają podejrzane e-faktury. Są to jak na razie pojedyncze przypadki, ale lepiej zwrócić na to dokładnie uwagę.

Jak rozpoznać, że faktura jest wysłana przez PLAY?

Nasze faktury wysyłamy tylko i wyłącznie z adresu awizo@mojefinanseplay.pl . Uwaga!!! Niestety przestępcy wysyłają dziś maile własnie z takiej domeny!!! Maile wysyłane także z innych adresów, zawierające w tytule informację o e-fakturze z PLAY, powinny być od razu kasowane. Maile rozsyłane z wirusem mają w nagłówku adres awizo@play.pl. Prosimy o ich nie otwieranie.

Nie wysyłamy faktur w plikach zip., DOC. . Nasza faktura jest plikiem PDF ale to pewnie też zaraz zostanie skopiowane.

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości to bardzo prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta lub sprawdzenie w Play24. Można się tam upewnić czy dana faktura jest już w naszym systemie.

Jak sprawdzić e-fakturę http://www.blogplay.pl/2014/10/jak-sprawdzic-e-fakture/

Pojawiło się nowe zagrożenie:
Uwaga ważne, proszę uważajcie! Zostaliśmy poinformowani o podszywaniu się nielegalnego serwisu pod Play24. Internauci otrzymują mail z adresu no-reply@playy.pl nakłaniający adresata do zalogowania się do Play24 pod fałszywym adresem.

Fałszywy adres Play24 jest hostowany na zagranicznym serwerze, domena playy.pl zarejestrowana jest w Polsce. Serwis może służyć wyłudzaniu danych osobowych/danych o usługach tylko od naszych klientów. Mimo zabezpieczenia hasłem jednorazowym, przejęcie kontroli nad Play24 może w niektórych przypadkach narazić użytkownika nawet na straty finansowe.

Pamiętajcie, że logujemy się do PLAY24 wyłącznie z domeny play.pl podpisanej odpowiednim certyfikatem
Zobacz więcej
See less

Odzyskanie wyłączonego numeru telefonu, przywrócenie numeru do sieci PLAY

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• @zallegro Twoje zgłoszenie zostało przekazane do realizacji
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You

Komentarz

• Witam. Prosze o pomoc w przywróceniu numeru. Numer zgloszenia: 231806282
      Pozdrawiam.

Komentarz

• Witaj @Igi_B. Przekazałem Twoje zgłoszenie do realizacji .
        Pomoc Play

Play.pl
        Facebook.com/Play4You

Komentarz

• Po bodajże 12 latach posiadania numeru u Państwa, dezaktywowany numer bez jakiegokolwiek wcześniejszego informowania mailem, sms czy telelefonicznie.................
          numer na papierowym zgłoszeniu 0000 0700 0000 0001 2036 4069; prosił bym o jakieś kroki bo na maila od dnia zgłoszenia nie dostałem nic. na inny numer kontaktowy [na razie jeszcze u Państwa] też nie

pozdrawiam

Komentarz

• Dzień dobry. Przekazałem zgłoszenie do realizacji. Jeśli chodzi o ważność konta, terminy są określone w cenniku obowiązującym dla danego numeru. Dodatkowo przypomnienia o konieczności doładowania są wysyłane w formie SMS.
            Pomoc Play

Play.pl
            Facebook.com/Play4You
            Tel. +48 790 500 500

Komentarz

• Witam. Niestety ja również miałem podobną przygodę - na początku lipca 2020 skasowanie konta Play24 i dezaktywacja numeru.
              Proszę o pomoc w przywróceniu numeru. Numer zgloszenia: 232404856

Pozdrawiam
              Ostatnio edytowany przez michalwawa; 07.07.2020, 08:18.

Komentarz

• Dziękuje za informację, przekazałem zgłoszenie do realizacji.
                Pomoc Play

Play.pl
                Facebook.com/Play4You
                Tel. +48 790 500 500

Komentarz

• Dlaczego przed skasowaniem konta, dezaktywacją numeru nie przychodzi jakiś mail? Po coś się chyba go podaje?

Komentarz

• Ponieważ, okres ważności konta jest ogólnodostępną informacją.
                    Pomoc Play

Play.pl
                    Facebook.com/Play4You
                    Tel. +48 790 500 500

Komentarz

• Jak widać po tym wątku wszyscy są zaskoczeni wyłączeniem numeru i usunięciem konta pomimo ogólnie dostępnej informacji o ważności konta. Operatorowi chyba powinno zależeć na każdym kliencie? I mógłby z automatu puszczać maila z powiadomieniem o wyłączeniu numeru czy konta. Ja np. miałem numer tylko do banku i logowania do profilu zaufanego. Taryfa rok ważności konta, tak wiem że dla Play byłem guzik wart. Dopóki używałem kodów SMS to telefon był pod ręką ale później zainstalowałem aplikację banku na drugim telefonie i ten telefon "bankowy" wylądował w szafie. No i przegapiłem doładowanie a używałem tego numeru z 10 lat. A wystarczyłby mail z przypomnieniem.

Komentarz

• Dzień dobry. Niestety u mnie podobna sytuacja. Mieszkam na co dzień za granicą i polskiego numeru używam sporadycznie. Jednak do tej pory przynajmniej raz w roku podczas wizyty w kraju doładowywałem konto. Niestety w tym roku z powodu zamknięcia granic jeszcze w Polsce nie byłem i nawet nie zauważyłem, że minął rok od poprzedniego doładowania. Wina jest po mojej stronie, jednak byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w przywróceniu numeru. Oszczędziłoby mi to wielu niedogodności związanych ze zmianą numeru, w tym między innymi z dostępem do polskiego konta bankowego. Oczywiście zrobię doładowanie od razu po reaktywacji.
                        Numer zgłoszenia: 232620278
                        Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Komentarz

• @jrk85 Dziękuje za informacje i numer zgłoszenia. Przekazałem je do realizacji.
                          Pomoc Play

Play.pl
                          Facebook.com/Play4You

Komentarz

• Zamieszczone przez jrk85 Zobacz posta
                            Oszczędziłoby mi to wielu niedogodności związanych ze zmianą numeru, w tym między innymi z dostępem do polskiego konta bankowego. Oczywiście zrobię doładowanie od razu po reaktywacji.
                            I tak będziesz musiał udać się do salonu po nową kartę SIM.

Komentarz

• Zamieszczone przez Gie Zobacz posta
                              I tak będziesz musiał udać się do salonu po nową kartę SIM.
                              To akurat nie problem, bo planuję przylecieć do Polski za miesiąc (chyba, że znowu wstrzymają ruch lotniczy...). Mam tylko nadzieję, że do tego czasu uda się pozytywnie załatwić sprawę.

Komentarz

• Witam.

Bardzo prosze o pomoc w przywróceniu numeru. Numer zgłoszenia: 232665912
                                Pozdrawiam.
                                Ostatnio edytowany przez szjeba; 12.07.2020, 12:04.

Komentarz

o nas
                                Forum Sieci Play
                                Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                                Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                                Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                                Dołącz do Nas
                                Pracuję...
                                X