Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Solo L - zbyt niska prędkość na lejku.

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Internet Solo L - zbyt niska prędkość na lejku.

Korzystam z pakietu Solo L. Przed przekroczeniem limitu 15GB osiągałem prędkości co najmniej rzędu 1-2MB/s przy ściąganiu plików. Po przekroczeniu limitu i przejściu na „lejek” 1MB/s prędkość pobieranych plików spadła do - zwykle - ok. 100kb/s. Spadek nastąpił dokładnie w chwili przekroczenia pakietu. Rozumiem iż po jego przekroczeniu włącza się lejek 1Mb/s, ale w moim przypadku w praktyce jest to prędkość zwykle ok. 100kb/s, choć przed przekroczeniem była spokojnie powyżej 1Mb/s.

Słyszałem iż „lejek” nie gwarantuje prędkości minimalnej, nie rozumiem jednakowoż skąd tak duży spadek prędkości pobierania, skoro przed przekroczeniem limitu prędkość 1Mb/s była spokojnie możliwa? Dlaczego lejek obniżył prędkość pobierania tak bardzo, że zamiast 1MB/s mam 1/10 tej prędkości, choć wszystko wskazuje na brak technicznych przeciwwskazań?

Część, jeżeli operator mówi ci o np 1mb/s to maksymalnie możesz wyciągnąć, 1mb podzielić na 8 i wychodzi ci prędkość nwm czemu tak jest.

Komentarz

Zamieszczone przez SpesiB Zobacz posta
      Część, jeżeli operator mówi ci o np 1mb/s to maksymalnie możesz wyciągnąć, 1mb podzielić na 8 i wychodzi ci prędkość nwm czemu tak jest.
      Dzięki za info. Czy Ty też tak masz...?

Komentarz

Każdy tak ma ????<br/>Jak mam w Orange 20 mb to pobiera mi do 2 mb (2048)<br/><br/>Wysłane z mojego M2002J9G przy użyciu Tapatalka<br/><br/>

Komentarz

Zamieszczone przez pakierhakierxd Zobacz posta
          Każdy tak ma ????<br/>Jak mam w Orange 20 mb to pobiera mi do 2 mb (2048)<br/><br/>Wysłane z mojego M2002J9G przy użyciu Tapatalka<br/><br/>

Sytuację dodatkowo intrygującą czyni fakt, iż speedtest.pl wykazuje prędkość taką jaka powinna być - czyli w okolicach 1Mb/s - ale gdy próbuję pobrać jakikolwiek plik czy to przez tą samą przeglądarkę w której otwierałem speedtest.pl czy jakikolwiek inny program - prędkość zwykle jest utrzymywana w okolicy 100kb/s.

Komentarz

To jest 100kb/s czy 100 kB/s bo to ma znaczenie.
            >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Komentarz

o nas
            Forum Sieci Play
            Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
            Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
            Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
            Dołącz do Nas
            Pracuję...
            X