Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Internet na Kartę - Bonusy

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

dzięki:P

Komentarz

Witam. Mam takie pytanie związane z Play Online na kartę...za doładowanie 30 zł mamy łącznie 2 GB na wykorzystanie tak? Zastanowiło mnie tylko to zdanie na stronie Play - "Łączna liczba MB/GB dostępna przy założeniu, że środki z doładowania
      zostaną w całości przeznaczone na transmisję danych"...z tego wynika więc że za 30 zł mamy dokładnie 1,17 GB samego pakietu?

Chciałem przejść do Playa z Orange Free ale w takim wypadku wolę się wstrzymać, początkowo myślałem że za 30 zł mamy 2 GB pakietu + to 30 zł na koncie.

Komentarz

To działa tak samo jak Orange Free na kartę za każde doładowanie dostajesz bonus w postaci MB oprócz tego masz środki z doładowania które są liczone 1 gr za 300 kB i to wszystko daje łącznie 2GB, środki z doładowania możesz również wykorzystać na połączenia, SMS-y i MMS-y. Musisz pamiętać, żeby skorzystać z możliwości połączeń głosowych musisz mieć telefon z 3G bo ten internet działa tylko na nadajnikach 3G sieci Play.
        >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Komentarz

Chodzi mi o to czy po wykorzystaniu tych 1,17 GB w Play nie będzie mi rozliczać z konta? Skoro jest napisane, że 2 GB wychodzi przy założeniu wykorzystania pieniędzy na transmisję danych...

W Orange Free, według ich strony, bonus wynosi 1 GB (łącznie 1,25), ale wykorzystać mogę całość na internet...mając jakieś 150 MB i korzystając z internetu, nie zabiera mi pieniędzy z konta (chyba że coś cięższego ściągam, tutaj mam na myśli zwykłe przeglądanie stron).

Komentarz

W play też możesz wykorzystać całość na neta różnica jest taka ze w orange po wykorzystaniu wszystkiego zostaniesz odciety od neta a w play włączy się lejek.

Komentarz

Aha. Czyli jednak opłaca się przejść z Orange Free.

A porównując z T-Mobile i mega bonusami? Jak wypada Play? Tam bodajże bonusy są od 25 zł i 3 gr za 100 kb...tyle że na starcie jest 2 GB i kolejne za doładowanie.

Od dłuższego czasu korzystam z Orange Free i zastanawiam się nad zmianą oferty...w grę wchodzi pozostanie w Orange, przejście do Play lub T-Mobile.

E: W Orange po wykorzystaniu pakietu bierze z konta, nie jestem odcięty.
              Ostatnio edytowany przez qwerty_ui; 07.10.2012, 09:56.

Komentarz

Tutaj również środki z bonusu idą w pierwszej kolejności potem z konta. Porównać z innymi sieciami musisz sam która ma lepszy zasięg, lepsze prędkości itp.

Komentarz

Z tego co wyczytałem oferta T-Mobile jest ważna do końca roku...co potem nie wiadomo więc zostaje Play...do tego najtańsze 300 kb.

Z zasięgiem 3G nie będzie problemu, Poznań jest "fioletowy"...zostaje mi tylko zapytać o usługę Nocny Transfer...za te 10 zł mam darmowy internet od północy? Jakieś limity są? Prędkości lub transferu?
                  Ostatnio edytowany przez qwerty_ui; 07.10.2012, 10:48.

Komentarz

Nocy transfer 10 zł od północy do 9 rano no limit przez 30 dni.
                    http://www.play.pl/resources/pdf/Reg...07-07-2011.pdf
                    Standardowe ograniczenie prędkości na karcie to download 1 Mbps, upload 384 Kbps.
                    Można też wykupić za 10 zł zwiększenie prędkości download do 4 Mbps a upload do 512 Kbps.
                    http://www.play.pl/resources/pdf/Reg...07-07-2011.pdf

Komentarz

Bez limitu...bardzo fajnie.

A co do prędkości to na telefonie raczej nie będzie można odczuć różnicy?

E: Na SGS teoretycznie można 7,2 wyciągnąć, na pewno tyle nie idzie, nawet nie wiem jaka jest szybkość internetu w Orange.
                      Ostatnio edytowany przez qwerty_ui; 07.10.2012, 11:01.

Komentarz

Przy odpalonych trzech nośnych na nadajniku dochodzę do 7 Mbps ale to przy pakietach smartfon które nie posiadają limitu prędkości. Różnice mogą być wszystko zależy do czego będziesz wykorzystywał ten internet jeśli tylko w telefonie to tam cudów nie potrzeba. Pamiętaj, że ta karta korzysta tylko z nadajników 3G sieci Play. A do smartfonów jest oferta Play na Kartę "Lubie To" w której również dostajesz bonusy po doładowaniu ale na całą sieć Plus, Play i Orange.

Komentarz

Mam właśnie tego Playa i różnic nie odczuwam mimo o połowę mniejszej prędkości względem Orange (mierzone przez aplikację speedtest.net)...z tym że według sms-a którego dostałem po aktywacji karty mam obecnie włączoną usługę "wyższa prędkość" która zostanie jutro wyłączona...czyli mam się bać? Ściągam, aktualizuje aplikacje, przeglądam YT...do tej pory wszystko było ok, czy od jutra jak wyjdzie maks. 1Mb/s odczuję jakiś dyskomfort?

EDIT: Tak poza tym po zaktualizowaniu paru aplikacji itd. mam niezmienioną ilość pakietu (~479 MB, sprawdzone przez *101#) jak i pieniędzy...stąd mam dwa pytania:

1. Gdzie pozostała część pakietu? Domyślnie powinno być 1GB.
                          2. Co ile jest aktualizowana informacja o pozostałych środkach? Dziwie się że nic nie ubyło z pakietu, chyba że jest łącznie 1 GB ale część jest...ukryta?
                          Ostatnio edytowany przez qwerty_ui; 07.10.2012, 13:15.

Komentarz

To zależy ile teraz osiągasz ?

Komentarz

2,3 - 2,6 Mb/s

Komentarz

To nie powinno być aż tak dużej różnicy. Zawsze możesz dokupić wyższa prędkość

Komentarz

o nas
                                Forum Sieci Play
                                Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                                Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                                Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                                Dołącz do Nas
                                Pracuję...
                                X