Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak daty zakończenia umowy w aneksie

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Abonament Brak daty zakończenia umowy w aneksie

Jakiś czas temu przedłużyłem umowę. Niedawno zobaczyłem, że w aneksie otrzymanym od kuriera w polu "Umowa trwa do" jest puste miejsce, brak gdziekolwiek daty zakończenia umowy czy czasu jej trwania, jest tylko data jej wejścia w życie. Czy to normalne w aneksach do umów? W jaki sposób to interpretować?

Moze jest to umowa na czas nieokreslony. Nie wiem tego pewne jest to tylko taka moja sugestia. Tak mi sie wydaje,mysle tak.

Komentarz

Umowa jest na 24 miesiące, na Play24 jest data zakończenia umowy jednak moim zdaniem najważniejsze jest to, co jest na podpisanym przeze mnie aneksie, a tam w moim mniemaniu jest błąd, i to błąd na szkodę P4, bo aneks w którym nie został określony okres zastrzeżony jest automatycznie umową na czas nieokreślony. Czy ktoś wyprowadzi mnie z błędu?

Komentarz

Najważniejszy jest regulamin i to co podpisałeś i trafiło do nich.
        Jeżeli na ich egzemplarzu była data to nawet nie ma sensu zaczynać sporu bo stracisz czas i pieniądze.
        Jeżeli w play24 widnieje data to tą datą się sugeruj bo dzwoniąc na infolinię podadzą Ci zapewne tę samą, ponieważ taką podpisałeś umowę.

Komentarz

Aneks, który otrzymałem na maila też nie ma daty zakończenia więc domniemywam, że na ich kopii jest to samo. Nie zamierzam na razie wchodzić w spór, ale jest jeszcze jeden problem:

Umowę podpisałem na rok przed zakończeniem poprzedniej i przez swoją głupotę trochę się tym wpakowałem. Byłem przyzwyczajony do rat za telefon i do tego, że będzie ich 24. Jednak, teraz żadnych rat nie ma, a umowa siłą rzeczy będzie trwać trzy lata (rok poprzedniej umowy + dwa lata kolejnej), przez co zapłacę nie 24 a 36 rat (chociaż ratami się to teraz nie nazywa), trochę sporo będzie mnie ten telefon kosztował... Zamierzam uczciwe zapłacić za ten telefon 24 raty, ale 36 to mi się nie widzi, dlatego może trochę naiwnie szukam argumentów do potencjalnej rozmowy z P4 gdy nadejdzie czas

Komentarz

Po spłacie telefonu czyli 24 miesiącach od daty rozpoczęcia umowy (chyba, że wziąłeś umowę na 28 miesięcy z tańszym telefonem) skontaktuj się z infolinią i opisz reklamację, że spłaciłeś telefon i nie chciałbyś nadmiarowo za niego płacić.
            Usuną Ci dopłaty za telefon, albo pozwolą zmienić umowę na nową.

Komentarz

Odkopuję nieco temat, ponieważ nadszedł moment, w którym za sugestią Adal1234 wysłałem przez infolinię zgłoszenie, w którym zawarta była prośba o obniżenie kwoty abonamentu.

Odpowiedź otrzymałem dzisiaj, Specjalista ds. reklamacji bardzo obszernie opisała moją historię zawierania umów/aneksów ze spółką P4 z odniesieniami do regulaminu itp. itd. Na końcu dodając jedynie:

Usługi świadczymy dla Pana prawidłowo. Niestety, Pana reklamację uznałam za niezasadną.

W związku z moim zdaniem, fatalnym zachowaniem telekoma (nie będę używał ostrzejszych słów, choć byłyby one na miejscu) zadzwoniłem ponownie na infolinię wyciągając swojego asa w rękawie - czyli brak daty zakończenia umowy. Konsultant potwierdził, że na ich kopii też brakuje tej informacji co nie powinno mieć miejsca i wysłał odpowiedź w moim imieniu. Więc znowu czekamy...

Abstra***ąc od całej sytuacji odnoszę wrażenie, że rezygnacja przez P4 z rat za telefon i jednoczesne umożliwienie klientom podpisywania umów na 12 miesięcy przed zakończeniem poprzedniej, było działaniem specjalnym, mającym na celu naciągnięcie klientów na telefony w cenie co najmniej o połowę wyższej od rynkowej - oczywiście zgodnie z prawem.

Podczas podpisywania aneksu konsultant poinformował mnie, że po 24 miesiącach kwota abonamentu zostanie obniżona (co było niezgodne z prawdą), opóźnień w płatnościach nie miałem, spółka zarobiła na mnie i tak niemało, mimo to muszę płacić dalej bo tak stanowi kruczek w umowie - dając tym samym spółce P4 dodatkowe 2000 zł ekstra...

Faktem jest, że to ja popełniłem błąd i nie doczytałem warunków, mimo wszystko fatalnie to świadczy o zachowaniu Playa, a takich ludzi jak ja pewnie jest dużo więcej.

Komentarz

Zgodnie z zasadą płać i płacz, umowa jaka była taka była, a Ty ją parafowałeś. Było na początku odstąpić od niej i odczekać ten rok, bo po fakcie to jesteś na straconej pozycji.
                Umowy bez rat a z tzw pakietem smartfon są od dłuższego czasu, po okresie zastrzeżonym albo się aneksuje umowę, albo ją wypowiada gdyż inaczej nadal płacisz pełną kwotę z tym pakietem w kwocie x czy y.

Komentarz

Zamieszczone przez czesacz Zobacz posta
                  Zgodnie z zasadą płać i płacz, umowa jaka była taka była, a Ty ją parafowałeś. Było na początku odstąpić od niej i odczekać ten rok, bo po fakcie to jesteś na straconej pozycji.
                  Umowy bez rat a z tzw pakietem smartfon są od dłuższego czasu, po okresie zastrzeżonym albo się aneksuje umowę, albo ją wypowiada gdyż inaczej nadal płacisz pełną kwotę z tym pakietem w kwocie x czy y.
                  Wierzę, że nie do końca jestem na takiej straconej pozycji, koniec końców na moim aneksie, najprawdopodobniej przez pomyłkę, nie został określony koniec okresu zastrzeżonego, czyli w moim mniemaniu umowa została podpisana na czas nieokreślony. Z uczciwości zapłaciłem wszystkie 24 "raty" za telefon" licząc, że P4 usunie mi opłaty po spłaceniu telefonu. Równie dobrze mogłem wypowiedzieć umowę po miesiącu i myślę, że ewentualny spór sądowy miałbym wygrany - chyba zacznę żałować, że tak nie postąpiłem patrząc na zachowanie Playa (oni nie mają skrupułów...)

Póki co, z niecierpliwością czekam na odpowiedź na odwołanie.

Komentarz

Podstawowe pytanie, co jest w polu długość umowy czy podobnym takim? Jest tam czas nieokreślony czy miesiące?
                    Brak daty końca umowy, na który tu się powołujesz, może nie być podany ze względu na parafowanie umowy na rok przed końcem i związanym z tym wyliczeniami co do dat. W P24 podali właściwy z tego co pisałeś.\
                    No ale nic, trwaj mocno w wierze

Komentarz

Zamieszczone przez Yboocs Zobacz posta
                      Wierzę, że nie do końca jestem na takiej straconej pozycji, koniec końców na moim aneksie, najprawdopodobniej przez pomyłkę, nie został określony koniec okresu zastrzeżonego, czyli w moim mniemaniu umowa została podpisana na czas nieokreślony. Z uczciwości zapłaciłem wszystkie 24 "raty" za telefon" licząc, że P4 usunie mi opłaty po spłaceniu telefonu. Równie dobrze mogłem wypowiedzieć umowę po miesiącu i myślę, że ewentualny spór sądowy miałbym wygrany - chyba zacznę żałować, że tak nie postąpiłem patrząc na zachowanie Playa (oni nie mają skrupułów...)

Póki co, z niecierpliwością czekam na odpowiedź na odwołanie.
                      Nie chcę niszczyć Twojej wiary ale niestety gdyby doszło do sporu przed sądem nie wygralbyś
                      P4 jest na prawie.
                      W ocenie moralnej racja będzie po twojej stronie, ale to za mało

@czesacz dobrze prawi.

Komentarz

W coś trzeba wierzyć W umowie nie ma ani daty jej końca, ani czasu trwania. Na upartego można odnaleźć czasy trwania poszczególnych ofert promocyjnych w regulaminach, który stanowią integralną część umowy ale to już naprawdę zagrzebane do granic możliwości... Idąc w ślad za prawem telekomunikacyjnym:

Art. 56. prawo telekom.
                        [...]
                        3.
                        Umowa o świadczenie publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych, wymagająca formy pisemnej, elektronicznej lub dokumentowej, powinna, z zastrzeżeniem ust. 5, w jasnej, zrozumiałej i łatwo dostępnej formie określać w szczególności:
                        [...]
                        4)
                        okres, na jaki została zawarta umowa, w tym minimalny okres wymagany do skorzystania z warunków promocyjnych;

Jednym słowem, jeżeli w odpowiedzi powołają się na zapisy regulaminu, byłoby to nagięciem prawa do granic możliwości. Trochę się dziwię zagraniem ze strony P4 i tym jak traktują klientów, którzy są z nimi związani kilkanaście lat, widocznie to się im opłaca...

Komentarz

Rzuć linkiem do regulaminu promocji, albo pełną nazwę. Na mailu powinnaś mieć link do dokumentów.

Komentarz

Zamieszczone przez czesacz Zobacz posta
                            Rzuć linkiem do regulaminu promocji, albo pełną nazwę. Na mailu powinnaś mieć link do dokumentów.
                            http://www.play.pl/dokumenty/2017/97...2017-06-23.pdf

Komentarz

Pkt 3.1 lub 3.2 (w zależności czy było dobierane urządzenie).

Komentarz

o nas
                              Forum Sieci Play
                              Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                              Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                              Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                              Dołącz do Nas
                              Pracuję...
                              X