Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podgląd smsów i podsłuch rozmów

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Pozostałe Podgląd smsów i podsłuch rozmów

  Dzień dobry,

  Czy przedsiębiorca - kient Play - ma prawną i techniczną (na swoim komputerze na stronie/platformie Play, w profilu klienta) możliwość wglądu w treść sms'ów oraz nasłuchu/odsłuchu rozmów wykonywanych przez jego pracowników telefonami firmowymi w Play ? Czy taka możliwość - o ile technicznie możliwa - zarezerwowana jest tyko dla sądu i organów ścigania ?

 • #2
  Klient nawet w bilingach nie ma podanych połączeń przychodzących. Połączenia przychodzące i smsy są objęte Tajemnicą Telekomunikacyjną a udostępnianie danych odbywa się tylko na wniosek Policji lub Prokuratury

  Komentarz


  • #3
   Podsłuchiwanie pracowników- a fee nieładna sprawa. Chociaż jak ktoś pracuje w korpo i ma korpo-pocztę i swój korpomail to jest lojalnie uprzedzany że korespondencja może być kontrolowana i podpisuje na to zgodę. Dlatego ja przemycam swój tablet z internetem od krajowego operatora i swoją prywatną skrzynkę mailową.

   Komentarz


   • #4
    , skrzynka emailowa, to jedno, mnie jednak chodziło o smsy i rozmowy wykonywane przez telefon komórkowy, który pracownik otrzymuje od przełożonego. Pracownik ma wgląd we własną korespondencję smsową, a rozmowy może nagrywać na telefonie, nawet ustawić tak by były nagrywane domyślnie. Czy przełożony ma techniczną możliwość, siedząc przy swoim laptopie, wchodząc na konto klienta (firmowe) Play mieć wgląd w treść smsów wysyłanych i odbieranych przez swoich pracowników, na przydzielonych im numerach/telefonach ? To samo z rozmowami, te chyba nagrywane są i przechowywane jakiś czas przez operatora. Kto, jak kto, ale właściciel numeru telefonicznego ma chyba prawo wglądu w pełną historię swoich , bo na swoich numerach, wykonanych połączeń.

    Adal1234 napisał, że właściciel może conajwyzej zbiorczy biling dostać , czy tak jest w istocie ?

    Komentarz


    • #5
     Tak jak napisałem biling jest dostępny dla każdego klienta (mozna zamówić w formie papierowej lub sprawdzić przez play24, ale są tam tylko połączenia wychodzące). Sms i połączeń przychodzących nie sprawdzi pracodawca. Są programy które pozwalają na ściągnięcie smsów ale jak one dokładnie działają to ciężko powiedzieć. Tak samo jak pójdzie z telefonem do speców od gsm to też pewnie będą mogli mu przywrócić usunięte smsy pracownika z jego telefonu.
     I nie, według Naszego prawa właściciel nie ma prawa wglądu do połączeń przychodzących i smsów - nie otrzymasz takiego bilingu drogą legalną.

     Komentarz


     • #6
      Billing na wychodzące dostaje się dlatego że za wychodzące się płaci i otrzymuje się taki wydruk dla potwierdzenia kosztów.
      Biling nie służy do kontroli połączeń z telefonu chociaż mogą być programy na Andro które np. zapisują historię przychodzących i wychodzących, rozmowy i sms-y. Nie piszę tu o podsłuchiwaniu (czytaniu) tylko o zliczaniu: ile przyszło połączeń i z jakich numerów.

      Komentarz


      • #7
       Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Temat chyba wyczerpany. Miłego dnia życzę, i zdrowia !

       Komentarz


       • #8
        Ok zgodnie z dyspozycją zamykam
        >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

        Komentarz

        o nas
        Forum Sieci Play
        Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
        Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
        Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
        Dołącz do Nas
        Pracuję...
        X