Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

PowerBank - jak długo ładować?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Pozostałe PowerBank - jak długo ładować?

jak długo powinno się ładować power bank?

szukam odpowiedzi na to pytanie i w internecie różnie piszą - jedni, że wystarczy kilka godzin, inni, że 12 godzin powinno się ładować,

która opcja jest poprawna?
    Ostatnio edytowany przez ciekawy; 30.09.2019, 09:21.

Ja bym ładował do czasu powiadomienia, przeważnie zmianą koloru diody, o pełnym naładowaniu.
    Większość jak nie wszystkie tego typu urządzenia mają diodę, wyświetlacz czy inny pasek postępu.

Komentarz

Zamieszczone przez ciekawy Zobacz posta
      jak długo powinno się ładować power bank?

szukam odpowiedzi na to pytanie i w internecie różnie piszą - jedni, że wystarczy kilka godzin, inni, że 12 godzin powinno się ładować,

która opcja jest poprawna?
      Ładowanie uzależnione jest od mocy power banku i także od ładowarki,
      każdy power ma odpowiednie diody sygnalizujące naładowanie,
      nie da się podać jednego właściwego czasu ładowania.

to samo dotyczy telefonów.

Komentarz

ładowarka zwykła do smartfona, power bank 4000-5000 mAh
        Ostatnio edytowany przez ciekawy; 30.09.2019, 15:05.

Komentarz

To tyle co telefon..ok 3-4 godzin po kablu.

Komentarz

Ładowarka ładowarce nie równa i nie da się podać jednej reguły, a ładowanie na szybko niszczy baterię. Najpierw jest przegrzana a potem spuchnięta. Powerbank 5000 mAh na sprawdzonej ładowarce od zera ładuję ok 6 godź. Do kiedy- aż się zapali 5 diodek, dalej nie pójdzie.

@up: Jerzy mi przypomniał; na byle jakim chińskim kablu za 4 zł można ładować 2 dni. Trzeba zainwesować w coś miedzianego.
            Ostatnio edytowany przez bst01; 30.09.2019, 19:05.

Komentarz

Oj tam baterie mają różne zabezpieczenia i nie da się jej uszkodzić. Bateria bierze tyle maksymalnie prądu na ile jest strojona. Jeśli powerbank ładuje się max 2A, to możesz chociaż podłączyć 10A, ale i tak pobierze tylko 2A

Komentarz

Ps. A gdy się naładuje, to odłączy ładowarkę. Więc nie ma znaczenia na ile zostawisz.
                Ostatnio edytowany przez marcin19883; 30.09.2019, 19:57.

Komentarz

Zamieszczone przez bst01 Zobacz posta
                  Ładowarka ładowarce nie równa i nie da się podać jednej reguły, a ładowanie na szybko niszczy baterię. Najpierw jest przegrzana a potem spuchnięta. Powerbank 5000 mAh na sprawdzonej ładowarce od zera ładuję ok 6 godź. Do kiedy- aż się zapali 5 diodek, dalej nie pójdzie.

@up: Jerzy mi przypomniał; na byle jakim chińskim kablu za 4 zł można ładować 2 dni. Trzeba zainwestować w coś miedzianego.
                  Na <byle jakim kablu china>to już nie potrzebna ?ładowarka, kabel sam naładuje?
                  Tylko co mi z takiego power banku 5000, to ledwo jedno ładowanie telefonu... i fizycznie to cały czas się ładuje..

Komentarz

Chodzi o ładowarkę z gniazdem USB do której można podłączyć kabel dowolnej długości. Wygodne rozwiązanie jeżeli chce się dopasować sprzęt do miejsca a nie np. schylać pod biurko ładować na podłodze albo na parapecie. Koszt przyzwoitego kabla do ładowania może być porównywalny z ładowarką, ja np korzystam w pracy z 1,80 m bo taki mi pasuje.
                    Ostatnio edytowany przez bst01; 01.10.2019, 13:34.

Komentarz

Zamieszczone przez bst01 Zobacz posta
                      Chodzi o ładowarkę z gniazdem USB do której można podłączyć kabel dowolnej długości. Wygodne rozwiązanie jeżeli chce się dopasować sprzęt do miejsca a nie np. schylać pod biurko ładować na podłodze albo na parapecie. Koszt przyzwoitego kabla do ładowania może być porównywalny z ładowarką, ja np korzystam w pracy z 1,80 m bo taki mi pasuje.
                      Masz racje, długi kabel jest przydatny, a ładowarki mają do 3 gniazd, ja mam power z mozliwością ładowania solarem i swietnie się spisuje

Komentarz

jak jest z długością ładowania, np im dłużej się ładuje baterie czy power bank to bardziej się osłabia?

prawda to czy mit ?

Komentarz

jak jest z długością ładowania, np im dłużej się ładuje baterie czy power bank to bardziej się osłabia?

prawda to czy mit ?
                          Wszystko zależy od power banku, stare modele nie miały blokad i mogło dłuższe ładowanie uszkodzić , dlatego zastosowano diody zmienne kolorowo, by wiedzieć kiedy jest naładowane, tak jak z telefonami, gdzie jest info o wyłączeniu ładowarki.
                          Jezeli rozładowana całkowicie to ładowanie ok 4 godzin, jeżeli doładowanie to zależy może skrócić moc baterii power, zależy od układu pamięci.
                          Ostatnio edytowany przez jerzy.zach; 01.10.2019, 17:01.

Komentarz

Można policzyć. Ładowarka 5V*1A=5W, powerbank 5Ah*3.7V=18.5Wh, czyli naładowanie 18.5Wh/5W=3:42. Tyle w teorii, bo trochę zależy od kabla (jakości i długości), temperatury otoczenia, sprawności układu ładowania. W praktyce 4 godziny powinny wystarczyć.

Komentarz

juz w pawerbankach sa zabezpieczenia ze automatycznie wyłoncza ładowanie jego po 100% jego naładowania juz we wszystkich tak jest zrobione

Komentarz

o nas
                              Forum Sieci Play
                              Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                              Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                              Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                              Dołącz do Nas
                              Pracuję...
                              X