PDA

Zobacz pełną wersję : Zasięg sieci T-Mobile

6rzesiek
27-04-2013, 15:35
26 kwietnia przeżyłem bardzo pozytywny szok. Ponieważ pisałem do BOK'u w sprawie braku zasięgu w mojej gminie i uzyskałem taką odpowiedź

Opis problemu
Model urządzenia: Xperia T HSPA

Data lub okres występowania problemu: zawsze

Kod lub opis błędu: Słaby zasięg...

Szczegółowy opis: Witam. W gminie Mycielin pow. Kaliski, Wielkopolskie, jak i w sąsiednich zasięg sieci Play, jak i sieci partnerskich (Orange i Plus) nie ma dostatecznego zasięgu, by komfortowo wykonywać połączenia głosowe, lub korzystać z transmisji danych. W załączniku znajduje się mapka. Miejsce otoczone kółkiem jest pozbawione miejsce. Myślę, że w okolicach zaznaczonego okręgu można postawić BTS. Gdyby sieci partnerskie miały odpowiedni zasięg, to nie składał bym zgłoszenia, jednak jak już wcześniej pisałem, pozostali operatorzy również nie mają dostatecznej mocy sygnału. Ew. Czy Play ma zamiar porozumieć się z T-Mobile, o roaming krajowy, tak by T-Mobile była trzecią siecią partnerską Play, ponieważ T-Mobile ma pełny zasięg (ponieważ niedaleko zaznaczonego okręgu znajduje się BTS)

Szanowny Panie,

dziękuję za zgłoszenie z 26 kwietnia 2013 roku dotyczące zasięgu, które wpłynęło do nas
za pośrednictwem portalu Play 24.

Uprzejmie informuję, iż dokładnie zapoznałem się z zagadnieniem poruszonym w
wiadomości oraz mapą zasięgu.

W odpowiedzi chciałbym podziękować za zgłoszenie zapotrzebowania rozbudowy sieci w
Pana miejscowości. Informuję, że obecnie w podanej przez Pana lokalizacji zasięg sieci Play
dla usługi telefonicznej jest jeszcze niedostępny.

Zapewniam jednak, że stale pracujemy, aby zwiększyć dostępność naszej sieci w całym
kraju. Niestety, rozbudowa infrastruktury sieciowej, jest procesem długotrwałym (proces
pozyskiwania gruntów i pozwoleń), więc nie mogę zagwarantować, że zasięg będzie w
konkretnym terminie.

Dodam, że na adres sa@play.pl można przesyłać propozycje lokalizacji postawienia stacji
lub bazowych oraz ofert dzierżaw gruntu w tym celu. Takie działanie zdecydowanie
przyspieszy proces rozszerzania sieci.

Informuję również, że sieć Play podpisała już umowę z siecią T-mobile na mocy której będzie możliwość korzystania z nadajników tej sieci. Niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty kiedy zasięg T-mobile zostanie udostępniony Klientom sieci Play.

Mam jednak nadzieję, że Pana lokalizacja w niedalekiej przyszłości będzie objęta zasięgiem
naszej sieci.

Jeżeli jakakolwiek kwestia w mojej odpowiedzi wymaga doprecyzowania, to proszę o ponowny kontakt. Chętnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.
Ze swojej strony proszę o ocenę mojej pracy klikając „Oceń obsługę”. Dziękuję.

Z poważaniem
XXXXXX
Konsultant Obsługi Klienta

I to jest taka jak by ankieta.
Jak myślicie, kiedy Playowcy dostaną dostęp do infrastruktury T-Mobile?

Bo TYLKO T-Mobile ma u mnie zasięg, śladowe ilości docierają operatorów sieci Play, Plus, no i troszeczkę Orange.

Odpowiedzi
1. Do końca maja
2. Do końca czerwca
3. Do końca wakacji
4. Do końca października
5. Do świąt Bożego Narodzenia
6. Do końca roku
7. Do końca roku 2014
8. Do końca świata i jeden dzień dłużej ;-).

Tak jak już mówiłem, to ma być taka ankieta
Proszę nie usuwać mojego postu :)

A P.S. Złożyłem zgłoszenie do BOA T-Mobile z prośbą o podanie orientacyjnej daty dostępu Play do infrastruktury T-Mobile...

Więc czekamy...

Ricki
27-04-2013, 17:57
Brak odpowiedz do końca świata i jeden dzień dłużej ;-).

6rzesiek
27-04-2013, 21:31
Uwzględnię to :)

oneS
27-04-2013, 22:52
a co w tej odpowiedzi tak Cie zszokowało? chyba nie to, że umowa z T-Mobile jest już podpisana, bo to wiadomo od dawna

The_Gustator
28-04-2013, 03:48
Zasięg t-Mobile jest w trakcie testów i dostępny dla pracowników Play. Jest to żmudna praca, dlatego nie sądzę, żeby pojawił się on do końca II kwartału.

jahu
28-04-2013, 10:49
Ze względu na to, że wątek się dubluje z tym http://forumplay.pl/showthread.php/1106-Karty-SIM-Play-loguj%C4%85-si%C4%99-do-sieci-T-Mobile
A także, że w tej materii nic się od czasu zamknięcia tego wątku nie zmieniło.
Obecny wątek zamykam.

<