PDA

Zobacz pełną wersję : Jeden numer dwie karty SIMZico
01-02-2013, 07:40
Czy jest możliwe, a jeśli nie to kiedy Play wprowadzi taką usługę .Chodzi mi o posiadanie dwóch kart SIM w dwóch niezależnych telefonach. Oczywiście tylko jedna w danym momencie jest aktywna. Ktoś pewnie zapyta po co ? No z prostej przyczyny jadąc np. na ryby nie muszę brać delikatnego smartfona a mogę zabrać no samsunga solid , tylko to przedkładanie kart sim jest uciążliwe

xaviero
01-02-2013, 07:56
Na chwilę obecną nie ma takiej możliwości. A czy będzie cóż raczej nikt nie powie ;)

Master
01-02-2013, 19:39
Pozostaje włączenie przekierowania z jednego na drugi numer...

piotrekbb
01-02-2013, 20:20
brakuje tej usługi , już kilka lat temu ERA udostepniła "eratandem" , Play powinien równiez to zrobić

Zico
02-02-2013, 02:18
Pozostaje włączenie przekierowania z jednego na drugi numer...

a jak to się ma do darmowych rozmów w sieci .Czy obejmie to ta usługa , czy dodatkowe koszty za przekierowanie rozmów

xaviero
02-02-2013, 10:08
@Zico, te tematy były już poruszane na forum:
http://forumplay.pl/showthread.php/1885-Koszt-przekiwerowania-polaczenia?highlight=przekierowanie
Jeżeli masz Pakiet minut (Promocyjne do Play) - schodzi z Pakietu, jeżeli Pakiet złotówek bez pakietu to schodzi z Pakietu złotówek.

Slider
23-03-2013, 23:23
Czy jest możliwe, a jeśli nie to kiedy Play wprowadzi taką usługę .Chodzi mi o posiadanie dwóch kart SIM w dwóch niezależnych telefonach. Oczywiście tylko jedna w danym momencie jest aktywna. Ktoś pewnie zapyta po co ? No z prostej przyczyny jadąc np. na ryby nie muszę brać delikatnego smartfona a mogę zabrać no samsunga solid , tylko to przedkładanie kart sim jest uciążliwe

Czy ta usluga juz dziala, a jesli nie to kiedy Play wprowadzi taka usluge?

dorcia
23-03-2013, 23:36
W najbliższym czasie na pewno taka usługa się nie pojawi. Jeden numer = jedna karta SIM.

Slider
23-03-2013, 23:48
W najbliższym czasie na pewno taka usługa się nie pojawi. Jeden numer = jedna karta SIM.

1. Dlaczego?

2. Czy mozna przekierowac smsy?

dorcia
23-03-2013, 23:54
1. Dlatego, że system w jednej chwili aktywuje jedną kartę i nie mógł by dla jednego numeru mieć więcej kart.
2. Z tego co wiem to przekierować można tylko połączenia, sms-y chyba nie, ale może w tej sprawie wypowie się ekspert z Play?

Slider
24-03-2013, 00:07
1. Jakos w innych sieciach nie ma z tym problemu, dlaczego Play ma taki kiepski system i kiedy to poprawia?

2. Czekam na odpowiedz eksperta.

3. Gdy zrobie duplikat karty to obie beda aktywne?

dorcia
24-03-2013, 00:11
1 i 2 zaczekamy co powiedzą mądrzejsi, ale w kwestii pytania nr. 3 to po wyrobieniu duplikatu aktywna będzie tylko ta nowa karta, ta poprzednia będzie nieaktywna i można ją wyrzucić.

jahu
24-03-2013, 01:07
Według moich informacji usługa na kartach voice nie jest planowana w najbliższej przyszłości ale mogę się mylić.

gerlach
24-03-2013, 01:50
Taka usługa to żadna nowość. Era wprowadziła dość dawno temu tylko dla tych co mają abonament. Inni operatorzy przez tyle lat tego nie podchwycili/ściągnęli tego pomysłu więc dlaczego? (jeden jeszcze wprowadził, ale tylko dla firm za 10 zł netto miesięcznie).

Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej wprowadzenie takiej usługi - ile kosztuje, czy jest skomplikowane, ale wiem jak od strony użytkownika to wygląda. Sam kiedyś nawet korzystałem przez krótki moment. Chętnych na to czy korzystających z tego wielu nie ma. Ta usługa wiąże się z jakimiś dodatkowymi opłatami, trzeba panować nad dwoma kartami SIM - żeby ktoś drugiej nie przechwycił/znalazł/ukradł i nie narobił dodatkowych kosztów, posiadać trzeba 2 telefony, korzystając z tych 2 kart SIM tylko jedna na raz może być aktywna więc też trzeba dbać że jak chce się korzystać z 1 telefonu to na drugim trzeba wyłączyć jak był wcześniej używany, przy każdym logowaniu trzeba też wpisać magiczny kod aby działało. A argument najważniejszy - wielu osobom po prostu takie coś niepotrzebne jest.
Może tam komuś ta usługa przydaje się czy przydałaby się, może też Play kiedyś wprowadzi.

Slider
24-03-2013, 02:44
Dla mnie ta usluga to jedyny powod dla ktorego nie zmieniam operatora na Play. Mysle ze wielu osobom majacym 2 telefony bylaby bardzo przydatna... Czekam juz rok i nadal nie potrafia tego wprowadzic:(

gerlach
24-03-2013, 12:31
Może nie potrafią, może nie chcą, a może wprowadzenie tego nie jest opłacalne. Często operatorzy kopiują od siebie pewne rozwiązania, szczególnie jak są dobre czy opłacalne. Tego rozwiązania nie skopiowali (no poza jednym operatorem co ma w ofercie dla firm, ale dla indywidualnych z jakiś powodów nie ma tej usługi) a naprawdę dawno temu to zostało w Erze wprowadzone więc coś na rzeczy musi być.

Ale w Play myślę, że łatwo sobie można też z tym poradzić dla potrzebujących w pewnym dużym stopniu za pomocą przekierowań połączeń. W Play łatwo i tanie są no limity po własnej sieci w abonamencie czy w prepaidzie gdzie dostaje się takie rzeczy gratis do doładowań (w zależności od taryfy). Trzeba mieć 2 karty SIM w Play. Ten 1 numer w Play ma aktywną usługę nielimitowanych rozmów po sieci i przekierowuje rozmowy na ten drugi numer w Play. Przekierowanie wtedy jest darmowe, bo odbywa się we własnej sieci. Niestety przekierowań smsów chyba żaden operator nie oferuje.
Są pewnie jakieś aplikacje na androida czy może inne systemy umożliwiające przekierowanie smsów.

Slider
24-03-2013, 21:43
Przekierowania zupełnie nie rozwiązują sytuacji bo po pierwsze nie można przekierowac sms, po drugie trzeba płacić dwa abonamenty, po trzecie to działa tylko w jedna stronę bo np. jak dzwonię z tego drugiego numeru to ludziom wyświetla się ten numer i jest on nikomu nie znany. potem znajomym zacznie sie mylić i będą dzwonić nie na ten numer co trzeba. Bez sensu. Nie ma jak to normalna usługa w T mobile gdzie jest tylko jeden znzny wszystkim numer.

a że Playowi nie zależy na nowych klientach to mnie trochę dziwi.

gerlach
24-03-2013, 23:16
Pewnie na zdobywaniu nowych klientów zależy, ale wszystko też ma swoją cenę czy opłacalność. Operatorzy wprowadzali różne usługi niby ułatwiające, a niektórych już nie ma albo są i praktycznie nikt nie wie o ich istnieniu. Ostatnio ta niemiecka sieć też zlikwidowała swoją usługę w prepaidzie, której pozostali operatorzy nie mieli, a miała być hiciorem według nich. Powód - zbyt mała popularność i za duże koszty utrzymania.
Ja nie wiem ile kosztowałoby wprowadzenie tego 1 numer dwie karty SIM czy utrzymanie, może drogo może tanio, ale wiem na pewno, że to dużej popularności by nie miało tak jak to nie ma dużej popularności w t-mobile. Jakby ta usługa byłaby hiciorem to pewnie dawno każda sieć miałaby to, a nie jedna. Pewnie też mała ilość klientów zgłasza zapytania o taką usługę.

To się zgodzę, że przekierowanie zupełnie nie rozwiązuje sytuacji i są te problemy o których piszesz, ale niektórym z ludzi potrzebujących pewnie pomaga. W końcu po coś tę usługę operatorzy mają. Jak autor tematu pisał o jakiś wypadach na rybach, które są od czasu do czasu to jednak dobre rozwiązanie według mnie. Druga karta SIM może być w prepaidzie a nie na abonament, w końcu wypady na ryby często nie zdarzają się. Można sobie też zastrzeżenie numeru włączyć przy nawiązywaniu połączenia. Doskonale rozwiązanie to nie jest i nie każdemu pomoże. Ja osobiście na ryby bym poszedł ze smartfonem :)

Slider
25-03-2013, 00:22
Na ryby nie chodze wiec sie na ten temat nie wypowiem...
Z niecierpliwosca czekam na wprowadzenie uslugi. Oby nie za dlugo...

pakierhakierxd
25-03-2013, 07:28
Play jest już 6 lat o nie wprowadził wiec raczej nie wprowadzi, inne sieci poza T tez tego nie mają, dobry sposób z tym przekierowaniem na nr Play.
Może napisz zgłoszenie spytaj, może czym więcej będą mieli to wprowadza kiedyś.

Slider
26-03-2013, 02:27
Juz pytalem, zglaszalem i nic... jedyna odpowiedz to "moze kiedys"...

Dareklodz
08-04-2013, 10:53
Dołączam do grona zainteresowanych hasłem " jeden numer dwie kart sim" Jestem nowym klientem sieci Play, od 25.04 aktywuje się moja karta w sieci.
Jestem posiadaczem Sony xperia s do pracy a na spływy kajakowe i wędkowanie chciałbym używać samsunga solida b 2710 bez przekładania karty sim.
Przyznam szczerze gdybym zorientował się wcześniej że t mobile ma usługę "Tandem" czyli właśnie jeden numer , dwie karty, to bym poważnie rozważył potrzebę przejścia do Play.
Czy Moderator może mi wskazać miejsce , adres pod który można napisać w celu stymulowania decydentów w temacie usługi w/w?

oneS
08-04-2013, 18:36
zawsze jest jeszcze możliwość przekierowania rozmów/smsów na inny numer play (więc bezpłatnie) w tym drugim telefonie

Dareklodz
09-04-2013, 11:32
Ale ja nie mam i nie będę miał innego numeru telefonu w żadnej innej sieci. Numer tel. mam ten sam od wielu lat.
I od wielu lat często wędruję i pływam ze strachem o zamoczenie telefonu. Teraz istnieje możliwość posiadania telefonu odpornego na zamoczenie. W pracy jest potrzebny rozbudowany , na wodzie prosty.
Na forach kajakarskich, turystycznych jest sporo w tym temacie. To może być ciekawym elementem do zbadania przez play potrzeby takiej usługi skierowanej do aktywnych wodniaków i turystów rowerowych, górskich , np druga karta na jeden numer z tel. wodoodpornym w ofercie!
Jednorazowa opłata ! i już!
Odpowiednie nagłośnienie w środowiskach związanych z turystyką i może się okazać że to nie będzie wcale takie niszowe...
Sezon zaczyna się za miesiąc...
Telefon prosty odporny na wstrząsy , wodę... np samsung solid b 2710 a opcjonalnie samsung xcover 2 z droższych bardziej rozbudowany.... o tak na bieżąco mi przyszło do głowy...

xaviero
09-04-2013, 12:02
Czy Moderator może mi wskazać miejsce , adres pod który można napisać w celu stymulowania decydentów w temacie usługi w/w?

Niestety nie ma takiego miejsca, ale możesz być pewien, że osoby zainteresowane w PLAY, czujnie czytają opinie, sugestie i prośby użytkowników w postach na forum ;)
Mam świadomość że, wielu Użytkowników chciało by powstawanie ofert i usług odbywało się z dnia na dzień, lecz fizycznie i technicznie nie jest to możliwe.

Dareklodz
09-04-2013, 15:04
Świadom jestem! że co wyżej nie będzie jutro... za miesiąc....
Ale jeśli przewijają się tu osoby uważnie czytające i wyciągające wnioski ( pozdrawiam!) to miejsce do pisania w sam raz.
Wśród wielu moich kolegów kajakarzy temat tu opisywany się pojawiał.
W jakimś sensie piszę w ich imieniu ...
Dziękuję Xaviero za zauważenie tego postu.
Mam nadzieję że temat nie spadnie w czeluści internetu z braku zainteresowania naszego .

Tribiasz
12-04-2013, 13:27
Witam, czy naprawdę tak ciężko wprowadzić podobną usługę (http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/stali_klienci/uslugi_do_telefonu/polaczenia/tandem) w PLAY? Super by było jak by ta usługa działała w taryfach na kartę i mixie :D

Slider
15-04-2013, 20:49
Jak widac zainteresowanie usluga jest calkiem spore ale sieci Play widocznie nie zalezy na nowiych i obecnych klientach :(

Zeby bylo smieszniej to dzis wprowadzono zupelnie odwrotna usluge czyli "Dwa numery na jednej karcie SIM" – nowość od Play. Tylko ze nie o to nam chodzilo :(

Dareklodz
23-04-2013, 09:23
Dzień dobry. Wróciło słońce, puściły lody na rzekach i jeziorach. Zaczął się ruch na wodzie i w terenie.
Temat tego wątku coraz częściej pojawia się w rozmowach w terenie.
Zdecydowana większość mych rozmówców nie chce mieć dwóch numerów, abonamentów, czy tel. na kartę...
Chodzi tu o możliwość komunikacji z osobami które znają mój numer od lat.
Rozumiem Firmę Play i sugestie moderatora " chcesz telefon w trudne warunki terenowe, kup drugi abonament"
Ale ja chcę mieć kontakt ze swym numerem który ma 15 lat bez przekierowań ... wszędzie!
Jeśli inni operatorzy mogą.... przecież ja i inni nie chcą uzyskać dostępu do takiej usługi za darmo!

pakierhakierxd
23-04-2013, 09:34
Tylko T-Mobile ma taką usługę więc inni raczej nie wprowadzą,no chyba że zrobią ludzie jakiś rozgłos-jakaś sonda czy coś :P

lukas1850
25-04-2013, 21:32
Według moich informacji usługa na kartach voice nie jest planowana w najbliższej przyszłości ale mogę się mylić.

A na kartach Play Online? Mam różne urządzenia - tablet, laptop, czy będzie możliwe korzystanie z jednego pakietu danych bez fizycznego przekładania kart? Nie musi to być korzystanie równoczesne - urządzenia wykorzystuję raczej naprzemiennie, niż łącznie.

jahu
25-04-2013, 22:12
@lukas1850 jest dostępna taka usługa http://www.play.pl/promocja/wspolny-internet/

ja.michal
25-04-2013, 22:17
lukas1850, oferta, której potrzebujesz, czyli jeden abonament + dwie karty SIM korzystające z tego samego limitu, jest.
Nazywa się to Wspólny Internet: https://www.play.pl/promocja/wspolny-internet/
Karty mają różne numery, ale korzystają z tego samego konta. Opłata za każdą dodatkową kartę SIM to 5 zł miesięcznie. Wszystkie karty mogą w tym samym momencie korzystać z internetu.
Minus jeden to możliwość uruchomienie tej usługi tylko w dwóch ofertach Play Online - Nowy Play Online 15 GB lub Nowy Play Online 20.

EDIT
jahu szybszy. ;)

DB Marcin Wiśniewski
25-04-2013, 23:46
Co do "dwóch kart z jednym numerem". Trafnie ktoś zauważył, nie "mają to inni" tylko ma to T-mobile. Usługa rzeczywiście nazywa(ła) się EraTandem i była skonstruowana bajecznie prosto. Chętny klient otrzymywał za jedyne 50 złotych netto zestaw dwóch bliźniaczych kart sim o tych samych numerach seryjnych. Nie różniły się zupełnie niczym. System widział zarówno jedną jak i drugą dokładnie tak samo - ale nie jednocześnie. Aktywna zawsze była ostatnio użyta. Więc kiedy wsiadało się np. do samochodu najlepiej było wyłączyć ostatnio użyty aparat a zainicjować jakiekolwiek połączenie z telefonu drugiego. Jeśli nie wyłączyło się pierwszego to po samoczynnym zalogowaniu się z BTS'em tamten przejmował aktywność. Usługa genialnie prosta. Ale: pomimo, że akurat ja posiadałem tandema na wszystkich kartach (włącznie z Blueconnect'owymi i tak tak'ami choć wszelkiej maści eksperci w Erze twierdzili że nie ma szans to działać) to poza mną spośród kilkuset wtedy moich klientów zapotrzebowanie było na poziomie kilku sztuk, na pewno poniżej jednego procenta. I choć gdyby ta usługa miała wejść nawet choćby jutro, i pomimo, że mam co najmniej tak samo wielką na nią ochotę (a przede wszystkim - potrzebę), to nie wierzę, że akurat P4 wprowadzi ją, skoro nie ma tego ani plus ani orange. A dlaczego Play nie wprowadzi tej usługi? Tego się nie dowiemy :)

lukas1850
26-04-2013, 00:32
jahu oraz ja.michal - bardzo dziękuję za szybką i precyzyjną odpowiedź!

Może się skuszę, ale to dopiero po wakacjach, gdy wgaśnie mi dotychczasowa umowa i będę mógł zmienić abonament na jeden z tych dwóch powyższych... Szkoda, że Play nie dopuszcza zastosowania tego typu rozwiązania dla "starych" abonentów - za 5 złotych miesięcznie ja oszczędziłbym sobie problemów z przekładaniem karty, a operator zarobiłby dodatkowe pieniądze właściwie bez nakładów ze swojej strony. Typowa sytuacja win-win.

ja.michal
26-04-2013, 04:41
lukas1850, jeśli kwota abonamentu, którą płacisz teraz jest niższa aniżeli kwoty w Nowy Play Online 15 GB lub Nowy Play Online 20 to prawdopodobnie możesz zmienić abonament. Na wyższy powinno dać się zawsze. Napisz zgłoszenie z zapytanie lub napisz w wątku Pomoc Play.

Tribiasz
27-08-2013, 10:58
Wiadomo może już coś odnośnie wprowadzenia jednego numeru z dwoma kartami sim?

pakierhakierxd
27-08-2013, 11:40
Nic ;)

spioch
03-09-2013, 00:45
Mała aktualizacja - Plus posiada usługę 2 kart pod jeden numer. Czy orange ma ta usługę sprawdzę jutro.

Tribiasz
03-09-2013, 01:16
Jak się nazywa ta usługa w plusie, (w Tmobile to tandem)?

spioch
03-09-2013, 07:22
Niewiem jak się nazywa ale kosztuje 10zł+Vat i napewno dla firm dostępna.

pakierhakierxd
03-09-2013, 08:33
To może dla firm bo dla indywidualnych nigdy o tym nie było słychać :P
Wiem tylko że Era kiedyś to miała albo nadal ma T-Mobile.

rubin
22-02-2014, 11:41
Może jednak kiedyś play to wprowadzi 1 numer 2 sim....
fajna sprawa....

Tribiasz
22-02-2014, 11:55
Nie rozumiem co im szkodzi wprowadzić tę usługę chociaż na próbę. Aktywacja 50 zł i wszyscy są zadowoleni.

Pilanin
22-02-2014, 13:40
Może techncznie jest to zbyt trudne do wykonania przy obecnej konfiguracji sieci?

elmot
06-08-2014, 10:09
Podbiję temat.

Czy jest opcja w ramach jednego abonamentu (sam internet) i jednego limitu transferu dwóch kart sim? Przykładowo mam 20 GB na miesiąc. Jedna karta w domowym modemie (w grę wchodzi tylko jeden model, mało mobilny ale za to z wyjściem antenowym), a druga w moim starym mobilnym. Link w wątku niestety nie działa już.

xaviero
06-08-2014, 10:25
Jest taka usługa http://www.play.pl/uslugi/wspolny-internet2/

elmot
06-08-2014, 10:40
Dzięki, jakoś nie mogłem namierzyć tej oferty :)

mmaaat
02-11-2014, 18:57
Czy w temacie jak w tytule coś się zmieniło? Taka usługa byłaby bardzo przydatna...

xaviero
02-11-2014, 19:00
Przykro mi, usługa nie jest dostępna w sieci PLAY.

Guru
23-01-2015, 11:07
zaczyna się kolejny rok... może PLAY powinno rozpatrzeć możliwość aktywacji takiej usługi. trochę uciążliwe jest przekierowanie połączenia na zestaw bluetooth w samochodzie gdy co jakiś czas trzeba włączać i wyłączać bluetooth w telefonie w celu oszczędności baterii gdy człowiek znajduje się poza samochodem. mając dużo na głowie nie zawsze pamięta się o włączeniu bluetooth i połączeniu telefonu z zestawem i przypomina sobie człowiek dopiero jak dzwoni telefon. mając wbudowany telefon w samochodzie można by wtedy bez problemu korzystać z jednego numeru na 2 urządzeniach. wśród moich znajomych jest dużo ludzi zainteresowanych takim rozwiązaniem (nawet gdyby trzeba było ponosić jakieś dodatkowe /niewielkie/ koszty to i tak wychodziło by to taniej niż mandaty za korzystanie z telefonu w trakcie jazdy). z tego co się orientowałem to coraz więcej ludzi jest zainteresowanych takim rozwiązaniem.
pozdrawiam

netnet007
30-01-2015, 13:21
Ja również byłabym zainteresowana taką usługą. Pracując w ekstremalnych warunkach taka opcja była by idealna.

Kacperos
10-02-2015, 21:40
Ja również byłbym zainteresowany, również z powodu miejsca na kartę SIM w samochodzie (wbudowany telefon).
Czy taka opcja jest możliwa lub planowana?

jahu
10-02-2015, 21:47
Takie informacje są tajemnicą biznesową firmy. Nikt Tobie takich informacji nie udzieli.

dhpaulus
12-02-2015, 13:10
Ale chyba firmie zależy na atrakcyjności oferty? Niektóre sieci już to maja sporo czasu.

misio1945
12-02-2015, 13:51
@SLIDER, to o co pytasz można przetestować we własnym zakresie, wykonując Przekierowanie, mając np dwa telefony z nr w PLAY i aktywacją rozmowy i SMSy za free.

michael230
21-03-2015, 22:54
@SLIDER, to o co pytasz można przetestować we własnym zakresie, wykonując Przekierowanie, mając np dwa telefony z nr w PLAY i aktywacją rozmowy i SMSy za free.

Tu nie chodzi tylko o smsy i rozmowy, ale także o pakiet internetowy, który mógłby być wykorzystany na kilku urządzeniach.
Przykładowo kartę sim mamy w telefonie, a na laptopie modem usb z drugą kartą sim i tym samym numerem. Bez tego musimy przekładać kartę.

Mark
22-03-2015, 12:53
Przydała by się taka funkcjonalność. Przekładanie karty SIM jest upierdliwe. Przekierować można połączenia, nie da się przekierować całego ruchu na inny numer. SMS, połączenia wychodzące.

wlodzimerz.z
22-03-2015, 14:14
NIEKTÓRE, to znaczy które, pochwal się/.............

Paweł Pro
22-03-2015, 16:05
Jeśli chodzi o internet to od dawna istnieje możliwość korzystania z jednego abonamentu nawet na 5 kartach SIM. Usługa nazywa się "wspólny internet". W taryfie VOICE, można korzystać ze wspólnego pakietu w ofercie Rodzina i Komfort.
Co do rozdzielania usługi w taki sposób, aby połączenia mogłybyć realizowane na dwóch kartach - wątpie by się pojawiła. W taryfach ryczałtowych mogłaby się ona stać nieopłacalna. Wbrew pozorom, odsetek klientów szukających takiej usługi wg moich obserwacji jest mniejszy niż 1%.

adik
07-08-2015, 16:54
szkoda że ta usługa wspólny internet jest dostępna w tak małej ilości taryf :(

LNREL
21-09-2015, 09:04
Co do rozdzielania usługi w taki sposób, aby połączenia mogłybyć realizowane na dwóch kartach - wątpie by się pojawiła. W taryfach ryczałtowych mogłaby się ona stać nieopłacalna. Wbrew pozorom, odsetek klientów szukających takiej usługi wg moich obserwacji jest mniejszy niż 1%.

to znaczy nie chcecie tego wprowadzic bo niskie zainteresowanie czy poprostu MSS i IN-y Huaweia nie maja takiej technicznej mozliwosci?
Bo np. T-Mobile D juz kilka lat temu wprowadzil taka usluge (nazywa sie to MultiSIM - zdaje sie ze do 3 kart mozna miec na jeden numer).

bozhenka
29-09-2015, 11:55
Dołączę do dyskusji, też potrzebuję takiej usługi. Aż dziwne się wydaje, że taką błahą rzecz nie można załatwić dla klientów.

piotrekbb
29-09-2015, 12:05
Bo np. T-Mobile D juz kilka lat temu wprowadzil taka usluge (nazywa sie to MultiSIM - zdaje sie ze do 3 kart mozna miec na jeden numer).

Kilkanaście lat temu u nazywała się EraTandem, super sprawa jak na tamte czasy.Sam chętnie wykupiłbym taką usługę w Play ,po co przekładać karty telefon-tablet lub w domu na wygodnej domowej słuchawce.

jerzy.zach
29-09-2015, 14:36
W ramach sieci połaczenia są bezpłatne, to można zrobić PRZEKIEROWANIE na dowolny nr w PLAY /jakis na karcie/ i jest ok.

sdd
29-09-2015, 14:46
Nie do końca - bo:
1. SMSy się nie przekierowują - można ten problem obejść usługą SMS na e-mail, ale to kosztuje i jest nieco kłopotliwe.
2. Przy połączeniach (i SMSach) wychodzących wyświetla się ten numer "jakiś na karcie" i wprowadza niepotrzebne zamieszanie.

- - - Updated - - -

No i oczywiście połączenia wychodzące rozliczane są z karty, co generuje dodatkowe koszty - trzeba za nie płacić, lub kupować pakiety.

- - - Updated - - -

Kiedyś miałem "Erę Tandem" i działało to o tyle ciekawie, że z obu kart można było korzystać jednocześnie - w tym sensie, że na jednej leciała internetowa sesja GPRS (to była szybkość ;) a druga była aktywna dla rozmów.

Zapewne niezamierzony przez operatora "ficzer" - ale tak to działało. Aktywność w GPRSie nie kolidowała z połączeniami głosowymi ani vice versa.

lith
24-11-2015, 01:41
Coś się zmieniło w temacie?

Niedługo kończy się umowa w firmie na 7 numerów i poważnie sie zastanawiam nad przeniesieniem ich do operatora, który pozwoli mi na korzystanie z jednego, czy dwóch z nich na 2 dodatkowych kartach właśnie po to, zęby zapakować je w jakieś pancerne/ długo trzymające telefony typu solid. Na dzień dzisiejszy trzeba wybierać pomiędzy ciągłym przekładaniem sima, (co prędzej, czy później kończy sie jego zniszczeniem), a chaosem wynikającym z naprzemiennego korzystania z 2 numerów.

jahu
24-11-2015, 06:30
Póki co bez zmian w tej kwestii.

<