Wątek: Próba wyłudzenia danych osobowych przez fałszywy BOK Play? +790 500 500

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40
    Pomoc PLAY Hardcore Player Awatar Play4You
    Dzięki!
    66
    Podziękowano 1,839 razy
    Tak, to na pewno Obsługa Klienta i tak jak wyżej napisałam to błąd centralki zestawiającej połączenia, ale czekamy na potwierdzenie.
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Dzięki!
    2
    Podziękowano 0 razy
    nr +790500500 należy do play, ten nr pokazuje się jak dzwonią z Play z działu który zajmuję się reklamacjami,głownie wysyłanymi na maila ok@pomocplay.pl - Departament Obslugi Klienta ,mam dziennie po kilka telefonów z tego nr i nie panikuje .....

Dzięki!
    66
    Podziękowano 1,839 razy
    Dareczko z tego numeru ogólnie dzwoni Obsługa Klienta.
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Dzięki!
    2
    Podziękowano 0 razy
    wiem,napisałem przecież to powyżej ,

Dzięki!
    66
    Podziękowano 1,839 razy
    Napisałes, że dzwoni departament zajmujący się Reklamacjami. Nie tylko. Ogólnie - Obsługa klienta
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Player
    Dzięki!
    0
    Podziękowano 6 razy
    @Dareczko30
    Dostałem oficjalne info, że to dzwonił Play.
    Dziwi mnie za to fakt, że nikt z Play nie zareagował na moje stwierdzenie, że +7 to kierunkowy do Rosji, nikt z BOKu nie napisał np. Tak, wiemy, jest to błąd centrali, przepraszamy itp., wszyscy z Obsługi Klienta zachowują się jakby wszystko działało w 100% prawidłowo i kwestia "rosyjska" nie występowała i nigdy nie wystąpiła.

Uważam, że lepiej panikować profilaktycznie niż potem zostać wydymanym przez cyberprzestępców, zwłaszcza jeśli dzwoni ktoś kogo się nie spodziewam i z siłą maniaka próbuje ode mnie wyciągnąć dane adresowe, a zdążyłem chwilę wcześniej podać hasło abonenckie i dodatkowo zauważam, że numer jest błędny.

@chipo
    Wiedząc co można zrobić z prezentacją numeru oraz, że sama "kradzież" numeru nie jest czymś nadzwyczajnym to wolę dmuchać na zimne.
    Jeśli widzę numer podobny lecz jednak z błędnym kierunkowym kraju to mogę mieć uzasadnione podejrzenie, że ktoś coś kombinuje.

Skoro wielu przyzwyczaiło się już do połączeń z +790 i jest to dla nich standard to czekamy teraz na żart "prawdziwych Rosjan", bo nikt i tak nie zauważy różnicy

Player Awatar rp11
    Dzięki!
    6
    Podziękowano: 1 raz
    Ja do tego wątku chciałbym dodać numer +48 52 567 32 79. Dzwonił pewien chłopak - przedstawił się iż z Play i chciał przedstawiać mi ofertę zmiany taryfy. Odmówiłem - niby skąd mam wiedzieć kto dzwoni. Na pytanie czy wie jak się nazywam - nie wiedział, gdzie mieszkam nie wiedział, jaka ja mam w ogóle taryfę - nie wiedział :-) za to chciał ode mnie moich danych i przysłać mi kuriera! Czy ktoś w Play reaguje na takie numery? Na pytanie kim jest, po wielkich bólach stwierdził że poddilerem Playa :-)

Dzięki!
    66
    Podziękowano 1,839 razy
    rp11 to zastanawiająca sprawa. Zawsze możesz spisać dane takiej osoby i w Obsłudze Klienta zapytać, czy pracuje dla nas.
    Ostatnio edytowane przez Play4You ; 06-03-2013 o 20:34 Powód: literówka
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Player Awatar chipo
    Dzięki!
    1
    Podziękowano: 1 raz
    @BUCKS - do mnie mogą dzwonić i Rosjanie, i Chińczycy, jestem otwarty na rozmowę ale gdy dochodzi do załatwianiu spraw na koncie w Play, przechodzimy weryfikację hasła abonenckiego... wystarczy więc podać błędne hasło i będziemy wiedzieli, czy dzwoni ktoś, kto ma wgląd do naszych danych, czy też nie ma takiego wglądu.

Moderator Hardcore Player Awatar LARGO
    Dzięki!
    21
    Podziękowano 50 razy
    otwieram wątek na prośbę @wyleczony_z_pleja

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów