PDA

Zobacz pełną wersję : Zapytanie o pakiet Internetowy

Wojt@s
20-09-2013, 13:16
mam dwa pytanka odnośnie wykorzystania Internetu w telefonie

ile WAM przy korzystaniu z neta w telefonie w ciągu miesiąca schodzi z transferu ?
więcej czy mnie niż 500 MB
czy może 1GB ?

Zastanawiam sie nad włączeniem:
pakietu Internet 1 GB na 30 dni. Koszt pakietu 25 zł.
a później przed końcem tych 30 dni
np. 29 dnia włączyć Pakiet Internet 25 MB na 30 dni. Koszt pakietu 3 zł.

przedłuży mi czas oraz pakiet Internetu ?

bolek2004
20-09-2013, 14:19
Co do pierwszego pytania to zależnie od sposobu użytkowania. Mam tel z androidem i u mnie wychodzi koło 150MB na miesiąc, tyle że nie oglądam żadnego youtube, filmików i multimediów, od tego mam wifi, korzystam praktycznie tylko ze stron www i do tego na operze mini , czasem mapy google, ale tak jak pisze każdy różnie korzysta. Najlepiej przez miesiąc sobie poużywać neta i sprawdzić w bilingu na play24 ile zeszło. I wtedy postanowić.
Co do pytania drugiego jak najbardziej wszystkie mb się zsumują i wszystko przedłuży się o kolejne 30 dni.
Jak ci dużo neta potrzeba to może lepiej przejść na play na kartę 0zł w play? Tam masz 1gb za 10pln, ale brakuje rocznej ważności konta.

Wojt@s
20-09-2013, 14:23
mi właśnie zależy na rocznej ważności konta
oraz mam włączoną usługę zbieraj minuty

Ps. Prośba do użytkowników forum
wpisujcie proszę do tego posta swoje miesięczne transfery

bolek2004
20-09-2013, 14:34
Jeżeli tak to jedyna opcja to wykupienie 1GB a potem przedłużanie różnymi pakietami.
Trzeba pamiętać że nie ma lejka więc jeśli przekroczysz pakiet to pobiera z konta głównego za internet.
Napisz jeszcze jaki masz system android/windows/ios?

Wojt@s
20-09-2013, 14:35
tylko trzeba terminów pamiętać :(

korzystam z dwóch telefonów , różnie to bywa
android//ios

Kapi_the_real
20-09-2013, 14:49
Witam,

Korzystam z internetu w Play od 2 lat 1 GiB, generalnie mam styczność z wieloma urządzeniami i wieloma przypadkami użycia aplikacji na smartfonach.

Moje średnie miesięczne wykorzystanie waha się w granicach do 500 MiB (flipboard, internet wtedy kiedy potrzebuję, automapa), raczej nigdy nie przekroczyłem tego magicznego limitu. Jednakże jeśli wykorzystuję aplikacje typu muzo, ipla itp. to czasem i 3GiB danych to stanowczo za mało. Skype w tle, jakieś rozmowy przez ten komunikator powodują, że tak naprawdę potrzeba pakietu nawet sięgających 5GiB.

Wszystko zależy od tego jak często korzystasz i do jakich zastosowań. Częste oglądanie filmów na YouTube-ie na pewno wymaga dużego transferu, a komunikacja na facebook-u to raczej rząd KiB (tym bardziej, że do obrazków stosowany jest cache itp. rozwiązania).

Jeśli chcesz oszczędzić to polecam rozwiązanie z 500MiB i zobaczyć jak wiele z tego faktycznie wykorzystasz (mogę się założyć, że spokojnie się zmieścisz w pakiecie).

Wojt@s
20-09-2013, 20:56
Sa aktualnie jakies promocje na doladowanie pakietu internetu ? W telefonie na karte ??

LARGO
20-09-2013, 21:06
@Wojt@s na chwile obecna niema. Śledz blogplay.pl tam napewno pojawi sie info o takiej promocji

bolek2004
20-09-2013, 21:07
Trzeba czekać na jakąś jednodniową promocje doładowań, jeśli coś się pojawi na pewno będzie o tym na blogu rzecznika. W tym miesiącu była 2 września więc może niedługo znów się coś pojawi, co do samego internetu z tego co pamiętam dawali tylko 45MB za doładowani od 5-10zł.

Wojt@s
20-09-2013, 21:07
Ok Largo
-----------------
Tylko 45 MB to bardzo kiepsko

<