PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki telefon do internetu w telefonie Play?

baliest
22-08-2012, 09:31
Witam
Chciałbym skorzystać z internetu w telefonie w sieci Play w usłudze na kartę. Niestety w gąszczu oznaczeń pogubiłem się i nie wiem jaki telefon będzie odpowiedni do pełnego wykorzystania internetu.
Proszę o poradę jakie znaczki w specyfikacji musi mieć telefon aby działa najszybciej?
- UMTS 900 czy 2100?
- HSDPA ?
- HSPA czy może jednak HSPA + ?
- inne?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
B.

jahu
22-08-2012, 09:47
Powiem Ci krótko chcesz mieć dostęp do pełnej infrastruktury Play musisz mieć fona UMTS900 i UMTS2100.
Telefon z HSPA do 14,4 Mbps powinien wystarczyć nie ma za wiele telefonów z HSPA+ ale oczywiście jest to technologia najnowsza.
Mam do Ciebie pytanie ile chcesz wydać na telefon i czy masz zasięg UMTS w miejscach gdzie chcesz z tego internetu w telefonie korzystać.

baliest
22-08-2012, 10:19
Prawdę mówiąc to przeniosłem numer do Play, a nowy telefon oddałem żonie i teraz muszę coś najtańszego poszukać aby wykorzystać 1 GB transferu miesięcznie. Zgodnie z mapką zasięgu Play to mam UMTS 2100 HSPA+ i może trochę UMTS 900 HSPA+.
Telefon najtańszy, sprawdzałem Nokią Asha 300 (ma HSPA) i jakieś proste Samsungi (jest ich dużo i się gubię). Mam jeszcze czas do października i teraz chce potestować internet Play na kartę albo Virgin Mobile (działa na nadajnikach Play).

Bardziej potrzebuję potwierdzenia, że telefon z HSPA będzie działał też w HSPA+ i telefon z HSPA będzie wykorzystywał "4G". Inaczej kupię coś prostszego albo odgrzebie jakiś stary telefon z szuflady, mam chyba jeszcze LG KP 500.

jahu
22-08-2012, 11:09
Nadajnik działa w HSPA+ do 21 Mbps co oznacza, że współpracuje z technologiami WCDMA, HSDPA, HSPA, HSPA+ także internet działał będzie tylko z różnymi prędkościami maksymalnymi które każda z tych technologii posiada. Jeśli chcesz używać internetu to poczytaj sobie o komforcie przeglądania stron na danym telefonie.

baliest
22-08-2012, 11:21
Dziękuję za wyjaśnienia. Zdaję sobie sprawę z marnej jakości serfowania po internecie z telefonem o małym i kiepskim wyświetlaczu:)

<