PDA

Zobacz pełną wersję : Play na Karte 5zl (0 zl w Play) i Pakiet 30minut do wszystkich za 6zl

Smolar
26-07-2013, 12:54
Witam, przeszedłem wczoraj do Play na Karte z Play Fresh i nie mam w play24 możliwości włączenia pakietu 30minut, z tego co wyczytałem w regulaminie to wszystkie warunki spełniam, środki na koncie są, ważność konta tez jest, lecz tego pakietu nigdzie nie mam. Po wpisaniu kodu do tego pakietu otrzymuje powiadomienie "Kod dla Ciebie nie dostępny". Mógłby ktoś pomoc mi w tej sprawie?

jahu
26-07-2013, 12:57
Spróbuj jutro ten pakiet aktywować. Być może taryfa nie przeszła w pełni.

Smolar
26-07-2013, 13:31
a dostaje się jakiegoś potwierdzającego smsa jak taryfa w pełni przejdzie czy nie?

bolek2004
26-07-2013, 14:06
Nie, ale dziś po 24, najpóźniej jutro rano pakiet powinno się dać aktywować. Co do widoczności w play24 kiedyś było tak że jak ktoś aktywował kodem to dopiero pakiet był widoczny jako aktywny i potem znikał. Do niedawna zmieniono to i można było ten pakiet też aktywować przez play24, od kilku dni znowu możliwość aktywacji tego pakietu zniknęła z play24 więc i tak to będziesz musiał zrobić kodem.

zetor2
26-07-2013, 21:46
Heh, mam podobną sytuację, mam Play na kartę 5zł Lubię to! Dzisiaj oddzwonili do mnie z Play z wyjaśnieniem, że te "5zł" w nazwie oznacza inną taryfę, dla której pakiet nie jest dostępny. Pewnie masz analogiczną sytuację.

bolek2004
26-07-2013, 21:54
zetor2 Chyba ci jakiś bzdur konsultant naopowiadał. Pakiet działa w każdej taryfie czy to pnk lubię to pnk, a nawet w ofertach z roczną ważnością konta. A te 5zł w nazwie to nic innego jak kwota początkowa startera. Przynajmniej działał do tej pory, chyba że wycofali ten pakiet z oferty bo teraz sprawdziłem u siebie stan *111*62*3# i pokazuje mi że kod dla ciebie niedostępny, a powinno że pakiet nieaktywny i możesz go włączyć więc coś jest na rzeczy. Albo to chwilowe albo pakiet został po cichu wycofany ze wszystkich ofert bo u siebie sprawdzałem na play fresh, a niecały tydzień temu go uruchamiałem na innym numerze bez problemu. I był dostępny w play24, a już nie jest.

Starcraft20
27-07-2013, 06:14
Może więc Fioletowy da inny pakiet minut na ewentualne przetrzymanie jeśli nie mamy możliwości osiągnąć no limit

darusiek1989
27-07-2013, 10:43
zadzwoń do bok. może oni będą mieli możliwość włączenia.
Często się zdarza, że jakiś kod nie działa a po kliknięciu w systemie pakiet jest włączony.

DanielR
27-07-2013, 18:07
Pewnie Was tą informacją nie pocieszę, ani też za wiele nie zmienię, ale właśnie sprawdziłem i mojej mamie również "wyparował" z Play24 pakiet 30 minut za 6 zł. Kodami jeszcze nie sprawdzałem, mama i tak z niego nie korzysta. :confused: :(

ralko
28-07-2013, 07:06
Pakiet został wycofany z oferty, oto jaką otrzymałem odpowiedź z BOK:
"Pakiet "30 minut do wszystkich sieci" został na chwilę obecną wycofany z naszej oferty i nie ma możliwości jego aktywacji.

Alternatywą, jaką mogę zaproponować, jest pakiet "15 zł za 10 zł", który pobiera 10 zł opłaty z konta głównego, w zamian dając Panu 15 zł w formie pakietu złotówek do wykorzystania na połączenia czy SMS-y do innych sieci."

bolek2004
28-07-2013, 08:38
Jeśli nie będzie nic w zamian to coraz nie ciekawiej się robi w play. Przy stawce cennikowej w prepaid 0,29gr/min gdzie jest na rynku kilka ofert z 0,19gr/min to tak sobie to zaczyna wyglądać. Widocznie za dużo ludzi doładowało konta jak było 600minut za 51pln i sobie to przedłużają co miesiąc no i przy ostatniej promocji gdzie za 11zł dostawało się 60minut do wszystkich. Teraz ludzie potracą te minuty bo nie będzie czym przedłużać.

Bulbulator
29-07-2013, 16:26
Pakiet jest cały czas dostępny, tez nie mogłem go włączyć kodem i przez P24, muszę to robić w systemie salonowym. Przez BOK też można włączać.

ralko
30-07-2013, 22:00
To bez sensu, wychodzi na to że użytkownik sam nie ma możliwości go włączyć, może to zrobić tylko konsultant. Logika mówi że w następnej kolejności albo przywrócą możliwość włączenia pakietu przez użytkownika albo zablokują możliwość włączenia przez konsultanta :)

manyaky
30-07-2013, 23:48
Proszę o przeniesienie do Pomoc Play, aby Play4You sprawdził sprawę i wypowiedział się co do blokady aktywowania pakietu - czy jest ona zamierzona i jaki ma cel ew. czy pakiet będzie wycofany.

Play4You2
31-07-2013, 00:08
Z tego co wiemy pakiet jest wycofywany, dlatego nie widzicie go już na Play24. Niestety nie posiadamy informacji, czy jeszcze wróci. Konsultanci też już nie powinni mieć takiej opcji, ale ponieważ nie zostało to jeszcze zablokowane, w tym przypadku mogą stosować politykę korzyści dla klienta (dlatego póki mogą, włączą pakiet na wszą prośbę).

ratt
31-07-2013, 10:31
P4Y no to powiem że dziwny to sposób na wycofywanie pakietu. A gdzie jakaś oficjalna informacja o tym fakcie? Na stronach z regulaminami nadal widoczne są aktualne regulaminy tego pakietu bez żadnej informacji o tym że jest już niedostępny. Wygląda jakbyście sobie jaja robili z użytkowników. Popatrz na pkt 13 regulaminu. "Operator zastrzega sobie prawo do zmiany lub odwołania niniejszej Oferty Promocyjnej w każdym czasie bez podawania przyczyny, z zastrzeżeniem, że zmiana lub odwołanie nie wpływa na prawa i obowiązki uprzednio nabyte przez użytkownika. Informacja o zmianie lub odwołaniu zostanie opublikowana na stronie internetowej www.play.pl lub w inny sposób podana do wiadomości publicznej."

Play4You2
31-07-2013, 10:40
W regulaminie pakietu jest napisane, że jest on do odwołania. To właśnie nastąpiło.

ratt
31-07-2013, 10:45
Ejże żarty sobie robisz? A widzisz że w tym samym regulaminie jest napisane "Informacja o zmianie lub odwołaniu zostanie opublikowana na stronie internetowej www.play.pl lub w inny sposób podana do wiadomości publicznej." Czy to też nastąpiło? Jeśli tak to gdzie i kiedy.

Play4You2
31-07-2013, 10:52
Zgadza się. Nie ma jeszcze oficjalnej informacji w tej sprawie, dlatego informujemy wcześniej. Zwrócę się z prośbą, aby informacja pojawiła się na stronie play.

ratt
31-07-2013, 10:55
Jeśli nie ma jeszcze oficjalnej informacji to oznacza że pakiet można nadal zamawiać. Jak rozumiem prawidłowa kolejność działania to najpierw informacja (oficjalna) a dopiero później wycofanie pakietu.

Play4You2
31-07-2013, 11:02
Zgadza się, tak jak powiedziałem, zwrócę się z tą informacją do odpowiedniego działu.

yacan
31-07-2013, 11:07
Dokładnie - zgadzam się z przedmówcą/przedmówcami.

Play ostatnio naprawdę "schodzi na psy" - coraz to i wycofuje się PO CICHU różnych promocji ... jak szczur.
Fakt, to były tylko promiocje, ale żeby wycofywać je PO CICHU??? - bierzecie przykład z Orange???

Najpierw kusicie ludzi promocjami doładowań a później NAGLE I PO CICHU wycofujecie możliwość przedłużenia zebranych w ten sposób minut.
Fakt, wspomniana powyżej możliwość przedłużania minut nie była integralną częścią promocji doładowań - ale była i dobrze o tym wiedzieliście.
Faktem też jest, że oczywiście w dowolnej chwili mogliście wycofać tę możliwość, ale wypadało chyba jednak o tym WCZEŚNIEJ poinformować.

W efekcie ... gdybym wiedział o tym wcześniej to bym mógł przedłużyć zebrane minuty jeszcze o 30 dni - a tak mam je ważne tylko do 18 sierpnia (18 sierpnia wynika z ostatniej promocji doładowań) a po tym czasie jakieś ... 200 - 300 minut (licząc po 0,29 gr/min jest to kilkadziesiąt zł) przepadnie.
Ostatnio w Play tylko same wycofywania promocji i związane z tym "straty" - pora poważnie pomyśleć nad zmianą opa.

Divhashmorex
31-07-2013, 12:11
Nie rozumiem twojego oburzenia. Promocja była przeznaczona dla tych, którzy mogli wykorzystać taką ilość minut. W regulaminie promocji doładowań miałeś informację, że zgromadzone minuty będą ważne 30 dni, więc o co ci chodzi?
A co to? Pierwszy raz Play wycofuje coś po cichu? Trzeba się na taką ewentualność przygotować.
Zawsze możesz poprosić konsultanta, aby ci aktywował pakiet, dopóki jeszcze mają taką możliwość.

Druga sprawa jest taka, że pakiet ten był wręcz skrajnie nieatrakcyjny. Play od dłuższego czasu spoczął na laurach i nie oferuje nic ciekawego, a jeśli nawet to jest do tego zmuszany przez konkurencję (zresztą nie zawsze odpowiada).
Pomimo mojej niechęci do Orange, to właśnie tamta sieć ostatnio pokazuje, jak bardzo Play stał się pasożytniczą siecią.
To dzięki Orange, mamy RedBull no limits. To dzięki Orange, mamy Formułę mini Max. A jednak, Play nie reaguje na inne promocje - takie jak do 200 dni no limitu po doładowaniu, czy 6 GB za 6 zł. Nie było żadnej reakcji, poza dodatkowymi niekorzystnymi zmianami.
(...) Chyba zgodzicie się, że w dzisiejszych czasach, gdy de facto, normalną stawką jest co najwyżej 19 gr, taka cena za minutę w pakiecie nie była atrakcyjna. Mimo wszystko jednak obniżała nieco koszty. Tymczasem Play postanowił usunąć nawet taki, nieatrakcyjny pakiet.
Skoro usuwają pakiety, które nie są atrakcyjne, to myślicie, że zachowają te bardziej opłacalne?
Gdy weszła taryfa Play na kartę, play zabrał z niej pakiet 100 minut do sieci stacjonarnych za 5 zł, bo przecież pakiet jest zbyt atrakcyjny dla obecnie najbardziej pasożytniczej sieci telekomunikacyjnej.
Obecnie, zamiast poprawiania oferty, mimo znaczącej obniżki stawek MTR, Play jedynie pogarsza ofertę, nie reagując na ruchy konkurencji. Celebryci będą Play niosły jakiś czas i dopóki to im będzie wystarczać, nie mamy co liczyć, na jakieś pozytywne ruchy tego operatora. Play staje się w telekomunikacji tym, czym stał się mbank wśród banków internetowych. To syf, kiła i mogiła, albo brud, smród i ubóstwo.
Teraz tylko czekam na usunięcie kolejnych "zbędnych" pakietów. Podpowiem wam, że chodzi mi o Pakiet 10 za 5 i 100 minut do Play i sieci stacjonarnych (z taryf innych niż PnK 0/FmM). Po co te pakiety ludziom. Usuńcie je. Oczywiście cichaczem.

ralko
31-07-2013, 12:18
Bardzo trafna wypowiedź.

yacan
31-07-2013, 12:48
@ Divhashmorex - czytaj proszę ze zrozumieniem - ja nadal rozumiem swoje oburzenie :)

Dla kogo była ta promocja i ile ważne będą minuty wiem (i wiedziałem) dobrze i liczyłem się z ... ryzykiem.

Ale liczyłem się z ryzykiem zgodnym z Regulaminem/Regulaminami obowiązującymi wtedy oraz obowiązującymi nadal:
http://www.play.pl/uslugi/pakiet-30-...-w-play-fresh/
ta oferta i ten Regulamin jest nadal aktualna i dostępna na stronie Play.

Tak więc, gdyby wszystko odbyło się zgodnie z Regulaminem nie byłoby żadnego oburzenia z mojej strony.

Z pozostałymi kwestiami napisanymi przez ciebie zgadzam się w pełni, tzn. w Play jest coraz, coraz gorzej.
Zresztą, wystarczy poczytać opinie na portalach telekomunikacyjnych - Play ewidentnie spoczął na lurach.

Divhashmorex
31-07-2013, 12:51
Przeczytałem ze zrozumieniem i rozumiem o co tobie chodzi, ale to nie był pierwszy raz, gdy play coś cichaczem usuwa. Prawdę mówiąc, spodziewałem się wyłączenia tego pakietu trochę wcześniej, gdyż przecież była jeszcze bardziej atrakcyjna jednodniowa promocja doładowań (bodajże w marcu, lub kwietniu).

bolek2004
31-07-2013, 12:51
W efekcie ... gdybym wiedział o tym wcześniej to bym mógł przedłużyć zebrane minuty jeszcze o 30 dni - a tak mam je ważne tylko do 18 sierpnia (18 sierpnia wynika z ostatniej promocji doładowań) a po tym czasie jakieś ... 200 - 300 minut (licząc po 0,29 gr/min jest to kilkadziesiąt zł) przepadnie.
No i właśnie o to play chodzi żeby ludziom te minuty poprzepadały, ale jak ktoś już wyżej pisał oficjalnie minuty ważne tylko 30 dni więc nie można mieć o to pretensji. Każdy ładuje za ile chce ale 600 minut były dostępne w promocji w kwietniu a mamy już praktycznie sierpień więc widać że jak ktoś ma jeszcze te minuty to tak naprawdę nie były mu potrzebne bo nie potrafi ich wykorzystać w odpowiednim czasie, no może nie miesiąc ale przez ten okres do teraz to trochę dużo czasu minęło.
Co do wycofania po cichu pakietu to też wg mnie nie ma się o co obrażać na Play bo w każdej sieci praktycznie jest tak samo, chociaż kiedyś jak były wycofywane jakieś pakiety to chociaż informacja na blogu była. Od jakiegoś czasu użytkownicy sami muszą raportować o tym że pakiet został wycofany.

Divhashmorex Nie porównuj Oragne do Play bo to nie ma sensu. Po pierwsze to że wprowadzili nju to tylko dlatego żeby zatrzymać odpływ klientów do innych sieci, czyli pośrednio Play się też do tego przyczynił że nju powstało. Druga rzecz to taka że żadna sieć w Polsce nie będzie co chwile odpowiadać na każdy pakiet jaki wprowadza konkurencja. Piszesz tu o 6GB za 6pln, no i co z tego że wprowadzili, jak to w O, zaraz promocja się skończy i tyle, od lat wiadomo jaka jest polityka Orange a jedna jaskółka wiosny nie czyni. W play były już od dawna 10zł za 1GB, ale nie ma się co licytować.
Co do samego pakietu 30 minut za 6pln to akurat nie można powiedzieć że nie był atrakcyjny, ja z niego często korzystałem i pewnie wielu użytkowników, stawka 19gr/min to jest ale nie u głównych operatorów W3 poza nju więc to żaden argument. Na szczęście mamy wybór i można przenosić numery w dobę więc każdy sobie dobierze ofertę.
Nie chce bronić tu Play ale w innych sieciach jest podobnie. Widać że to już nie W3 a W4 bo Play się tak samo zachowuje.

Play4You
01-08-2013, 11:20
"Pakiet 30 minut do wszystkich" za 6 zł jest nadal aktualny i można go aktywować. Nigdy też nie wycofywaliśmy go z oferty. W związku z wątpliwościami jakie się pojawiły, na blogu naszego Rzecznika pojawiła się oficjalna informacja w tej sprawie: http://www.blogplay.pl/2013/08/nie-wylaczylismy-uslugi-30-minut-do-wszystkich-sieci-za-6-zl/.

<