PDA

Zobacz pełną wersję : E-faktura, o co chodzi ?

Skiper
19-06-2013, 16:12
Witam, bylem dzisiaj z chęcia przeniesienia numeru z T-Mobile na abonament w Play. Teraz czekam na SMS czy dane sa porawidłowe i kiedy moja nowa karta sim zostanie aktywna. Konsultant mówił coś o e-fakturze i to mnie zastanawia. Na czym to polega? Czy na e-mail'a bedzie mi przychodzil rachunek i bede mogl go wydrukowac lub bezposrednio wyslac przelew z konta internetowego ?

pomocnadłoń
19-06-2013, 16:14
Witaj
E-faktura - jest to elektroniczna forma faktury. Dostępna na platformie play24. Na email bedziesz dostawał e-awizo o wystawieniu faktury.

Play4You
19-06-2013, 16:16
skiper jest tak jak pisze pomocnadłoń. Dodam tylko, że nie jest ona obowiązkowa, ale wiąże się często z rabatem na Abonament, gdy się z niej korzysta.

Skiper
19-06-2013, 16:20
abonament obniza mi sie o 5zł, czyli bede dostawal na maile rachunek do zaplacenia, a listonosz nie bedzie przychodzil z listem o zaplaceniu, dobrze zrozumialem ?

Play4You
19-06-2013, 16:25
nie. Na maila będziesz otrzymywał tylko informację o tym, ze faktura jest wystawiona. Żeby ja zobaczyć, trzeba będzie zalogować się na konto Play24.

Skiper
19-06-2013, 16:28
Czyli zebym mogl wyslac pieniadze za abonament danego miesiaca to musze byc zalogowany w Play24, wydrukowac i zaniesc do banku ?
P.S aby zalozyc konto w Play24 trzeba miec aktywny numer w Play?

Neti
19-06-2013, 16:31
abonament obniza mi sie o 5zł, czyli bede dostawal na maile rachunek do zaplacenia, a listonosz nie bedzie przychodzil z listem o zaplaceniu, dobrze zrozumialem ?

Zgadza się, z tym że na mail będzie przychodziło wyłącznie powiadomienie o wystawieniu faktury i kwota do zapłaty, a cała faktura do pobrania czy też przejrzenia będzie dostępna po zarejestrowaniu na stronie play24. Listonosza nie będzie ;)

Play4You
19-06-2013, 16:31
Tak. Aby założyć konto na Play24 należy mieć aktywny numer w Play. Żeby zapłacić za fakturę, nie musisz jej drukować Wystarczy Ci numer konta , na który masz przelać rachunek, dane firmy i kwota. Możesz to zrobić za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

michasm
19-06-2013, 16:35
Drukujesz i opłacasz gdzie tylko chcesz lub robisz przelew internetowy. Bez różnicy w jaki sposób te pieniądze znajdą się na podanym numerze konta.
Fajną opcją jest "przelew do play". Po wystawieniu faktury automatycznie do banku wysyłane jest info o fakturze. Po zalogowaniu na konto bankowe pojawia się informacja o fakturze do opłacenia w postaci wygenerowanego polecenia przelewu, który wystarczy jedynie zatwierdzić lub też inaczej "puścić".
Działa to podobnie do polecenia zapłaty, ale Ty decydujesz kiedy faktura jest opłacana i masz nad wszystkim kontrolę.

Skiper
19-06-2013, 16:35
Dzieki wielkie!
Reasumując:

Na maila bedzie mi przychodzilo, ze faktura jest gotowa,
Musze byc zarejestrowany w P24 aby zobaczyc fakture i dane do przelewu,
Musze wyslac pieniadze na dane ktore otrzymalem na fakturze
Czekac na kolejna fakture

Wszystko sie zgadza ?

Play4You
19-06-2013, 16:39
Dokładnie tak :)

Skiper
19-06-2013, 16:43
Dzieki za pomoc, takiej aktywnosci na forum sie nie spodziewalem ;)

@Temat do zamkniecia

Play4You
19-06-2013, 16:48
Bardzo proszę. Zamykam temat :)

<