PDA

Zobacz pełną wersję : Play Online na Kartę - upierdliwość ważności konta...

Złośliwa i Kłótliwa Zocha
19-06-2012, 14:15
Play Online na Kartę - upierdliwość ważności konta...
Witam, skoro w ofercie wykupuje pakiet MB, to dlaczego nie mam 1 roku ważności konta? Tylko zależne od nominału. Już taryfikację co 300kB przeżyję, usługi Nocny Transfer i Wyższa Prędkość również.
Rozumiem iż robicie mały abonament z tego - każdy wie iż opłacalne jest 50zł/3mc. Jednak mój nick do czegoś zobowiązuje :)

jahu
19-06-2012, 14:17
Taka jest konstrukcja taryfy dla jednych dobra dla drugich zła !

FioletowyBOY
19-06-2012, 14:17
w play fresh jest roczna ważność konta ;)))
chciałabyś by 200mb ważne było rok?
nawet oferta głosowa na kartę lubię to z facebookiem też nie ma rok ważności konta ;)

Laughing Man
19-06-2012, 14:19
w play fresh jest roczna ważność konta ;)))
chciałabyś by 200mb ważne było rok?
A czemu nie? Ja jestem za ;]

FioletowyBOY
19-06-2012, 14:20
no dokładnie :)Jak chcecie mieć rok ważności konta to można kupić umowę na 12 m-cy z modemem albo bez :D i jest rok ważne konto :D a po roku to nawet na czas nieokreślony :D

- - - Updated - - -

hahaha

- - - Updated - - -

haha
A czemu nie? Ja jestem za ;]

kodek11
19-06-2012, 14:36
A co z osobami, które korzystają z internetu bardzo sporadycznie, bo 3G jest ich łączem 'ratunkowym' w iPadzie jak się wychodzi z domu? Okazuje się, że żeby mieć Play na Kartę trzeba co miesiąc płacić 'abonament' 30zł, a dla przykłady w takim T-Mobile za 29zł mamy 2GB i prędkość nieograniczoną do 1Mbps.. Czyli te same pieniądze, a warunki lepsze.

Ogólnie jestem zwolennikiem Play, wszystkie telefony mam w Play, abonament na mój telefon mnie bardzo zadowala, ale z tym internetem to są jednak jakieś jaja :D

mPablo
19-06-2012, 14:47
A co z osobami, które korzystają z internetu bardzo sporadycznie, bo 3G jest ich łączem 'ratunkowym' w iPadzie jak się wychodzi z domu?

Dla tych osób ratunkiem i wybawieniem jest BDI od Aero2 :D Oczywiście, jeżeli mają iPada dwójkę :P

kodek11
19-06-2012, 14:50
I tu ciekawostka, mam iPada 2, nawet specjalnie znajomi z Warszawy wzięli na siebie Aero2 i mi wysłali i co się okazuje - w moim mieście, dość sporym - Gorzów Wielkopolski - Aero2 ma ledwo 1 kreseczkę zasięgu u mnie w bloku, gdzie wszystkie pozostałe sieci działają na max, a plus nawet LTE łapie..

Złośliwa i Kłótliwa Zocha
19-06-2012, 16:08
Jeśli już o Orange mowa, to PROMOCYJNE w OFnK można sobie wydłużyć o 1 rok ważność.. kto się załapał mógł o 2 lata :)

Ogólnie jakieś wypaczone podejście jest do kart w PL, człowiek PŁACI i to JEGO kasa. Najlepiej jak by Play "dostał drukarkę" od T-Mobile, rok ważności od każdego połączenia, odświeżana raz na mc.

didix
19-06-2012, 17:47
Dokładnie, posiadam kartę Play Online. Korzystamy w domu z niej kiedy operator, który dostarcza intenet zaniemoże oraz na wyjazdach. Niestety nie jesteśmy w stanie przerobić pieniążków, które zbierają się na koncie POnK. Z karty robi się skarbonka niestety. Za to stety dla operatora Play. Myśleliśmy właśnie o OFnK. Jak uda nam się wykorzystać środki zgromadzone na OPnK i jeżeli się w ofercie nic nie zmieni pewnie przejdziemy na Orangutana.

Bolec
19-06-2012, 17:53
Zawsze możesz zmienić sobie taryfę na Nowy PONK i wykorzystać kasę na rozmowy :)

didix
19-06-2012, 20:53
Tak, wykorzystuję na rozmowy. Mimo rozmów dwóch przyjaciółek i tak ciężko przerobić.

karlos20
19-06-2012, 21:15
Jest przecież jeszcze zdrapka PLAY ONLINE NA KARTĘ: 30 GB za nieco ponad 300 zł - płacisz raz - masz konto na neta ważne aż 365 DNI. Pytajcie w salonach PLAY.

Heinry
20-06-2012, 09:13
Czy Play mógłby wydłużyć ważność konta w taryfie POnK?

Laughing Man
20-06-2012, 11:11
no dokładnie :)Jak chcecie mieć rok ważności konta to można kupić umowę na 12 m-cy z modemem albo bez :D i jest rok ważne konto :D a po roku to nawet na czas nieokreślony :D
Problem polega na tym, że ja nie chcę mieć umowy.

piotrp
20-06-2012, 19:29
Ja też pewnie wybrałbym POnK gdyby:
1. Ważność konta była rok.
2. Ważność bonusów była rok.
A tak to zostaje orange bo tam mam ważność konta i bonusów nawet na 2 lata bo się załapałem w promocji.

Qper
20-06-2012, 20:11
Miałem play online na kartę chyba od 2009 roku. Kupiłem 60 Gb na rok w ofercie ING banku.
Do teraz utrzymywałem aktywne konto żeby nie utracić bonusu GB.

Oczywiście internet użytkowaniem okazyjnie w iPadzie.

Efekt był taki że zrobiła mi sie mega skarbonka którą musiałem sprzedać na Allegro bo dla mnie stało sie to nieopłacalne.
Przeszedłem niestety do Orange i kupiłem ich Orange Free na kartę i wydluzylem ważność konta do 2 lat.

Dla mnie idealne rozwiazanie którego niestety brakuje w play. Play ma dobrą oferte ale dla tych ktorzy stale i intensywnie uzywaja internetu. Może kiedyś pojawi sie oferta dla użytkowników którzy chcą kupić internet na kartę z długim okresem ważności jako zestaw dodatkowy do iPada, czy awaryjnego modemu.

LARGO
20-06-2012, 20:19
tez uważam ze fajnie jakby coś takiego mieli:) choć maja PO na rok z 31 GB:)

Qper
20-06-2012, 20:32
Niby zdrapka 30 GB na rok za 329 zł tylko:
- działa w starej taryfę play online na kartę więc odpada wyższa prędkość za 10 zł oraz nielimitowane nocki
- po drugie koszt miesięczny internetu to ponad 27 zł za 2,5 GB
Więc cena ok ale to jest w dalszym ciagu oferta bardziej skierowanych dla aktywnych użytkowników na kartę.
Dla takich co sporadycznie używają lub np używają w urządzeniach mobilnych to zbyt duża kwota i ilość danych

Juz korzystniej jest mieć zwykłego Fresha a internet włączać tylko wtedy gdy potrzeba.
Rozwiazanie upierdliwe ale zawsze jest ;)

BarbaraBe
20-06-2012, 22:01
w tytule tematu wkradł się chochlik.. ;)

xaviero
20-06-2012, 22:05
Poprawione :)

pakierhakierxd
20-06-2012, 23:07
Też może bym wziął ponk dodatkowo gdyby ważność była dłuższa tak mam ofnk z 6gb w parę miesięcy wykorzystałem ok. 400 z neta mobilnego korzystam rzadko ale zawsze może się przydać ... lipa jest taka że w mojej miejscowości orange ma tylko nadajnik 2g kiedy play i plus mają 3g.

Mark
22-06-2012, 14:14
W Play Online można wykupić pakiet nielimitowanego internetu w nocy za 10zł oraz przyśpieszenie łącza do 4Mbit za kolejne dziesięć złotych. Oba pakiety ważne są 30 dni, jednak samo konto trzeba mieć ważne te 30 dni czyli trzeba doładować o 30zł. W efekcie pakiet za 10zł kosztuje mnie 30 zł, absurd. Play daje radę w temacie telefonów, tak w przypadku neta jest klapa na całego. Pozostaje mi Orange..

xaviero
23-06-2012, 15:38
Mark:
Play OL na kartę, daje Tobie swobodę wyboru:
Za 30 zł/mes masz 2Gb transferu i konto ważne 30 dni
+ dokupując za 10zł dostajesz Nocny Transfer za łącznie 40 zł
+ dokupując za 10zł podwyższenie transferu do 4Mbit za łącznie 50 zł

Ps. Chyba że chodzi o magiczne "42 Mbit/s" to inna sprawa ;)
Bo patrząc na oferte OFnK wychodzi 25zł - 1,25GB - 30 dni

pakierhakierxd
23-06-2012, 15:43
Też używam ofnk przez dłuższą ważność choć wolałbym Play bo ma zasięg 3g w mojej miejscowości a Orange nie.

Qper
01-07-2012, 19:58
Temat jest prosty

Orange jest dla tych którzy cenią sobie ważność konta, a
Play dla intensywnie uzywajacych, chcących uzyskać najwiecej GB za najniższą cenę.

sam chętnie wziąłbym PLAYa bo ma stabilniejsze łącze ale za to Orange najwyższe prędkości średnio 8MB download/ 4 upload

skawel
07-09-2012, 13:17
Witam,
po wygaśnięcia konta nie mogę go doładować pokazuje się informacja 'Przepraszamy - niepoprawny numer telefonu'. Jak może być niepoprawny skoro zalogowałem się na to właśnie konto z tym numerem?
Czyżby kiedy wygaśnie konto (online na kartę), to nie można go doładować? I trzeba wykupić kolejny starter? Przecież to strasznie głupie...

xaviero
07-09-2012, 13:21
Należy zrobić zgłoszenie do BOK z prośbą o ponowne aktywowanie numeru..
Tak dzieje się jak numer nie był długo doładowywany.

skawel
07-09-2012, 13:26
wysłałem - ale czy to prawda? że za każdym razem, gdy wygaśnie konto, będę musiał pisać do BOK i prosić o aktywację? Kupiłem mobilny na kartę, żeby korzystać tylko wtedy gdy wyjeżdzam a nie cały czas. Korzystać kiedy potrzebuję, w końcu to ma być interent mobilny..

aha numer nie był doładowywany przez 10 dni, konto wygasło 28 sierpnia. Trochę to przesada, zaraz wychodzę z domu a tu taka niespodzianka! niefajnie...

jahu
07-09-2012, 13:42
Zgodnie z Cennikiem http://www.play.pl/resources/pdf/Cennik_Oferty_Nowy_Play_Online_na_Karte_od_07-07-12_z_dnia_01-07-12.pdf strona nr 3
Po każdym doładowaniu masz ważność konta na usługi internetowe i ogólną. Gdy konto straci ważność na usługi internetowe użytkownik ma jeszcze 90 dni na doładowanie konta po tym okresie przestaje mieć ważny numer.

skawel
07-09-2012, 13:54
Ok, 90 dni to rozumiem, ale po 10 dniach? nie mogę dładować bo numer nieprawidłowy..

Zgodnie z Cennikiem http://www.play.pl/resources/pdf/Cennik_Oferty_Nowy_Play_Online_na_Karte_od_07-07-12_z_dnia_01-07-12.pdf strona nr 3
Po każdym doładowaniu masz ważność konta na usługi internetowe i ogólną. Gdy konto straci ważność na usługi internetowe użytkownik ma jeszcze 90 dni na doładowanie konta po tym okresie przestaje mieć ważny numer.

jahu
07-09-2012, 14:01
Abo jakiś błąd systemowy albo błędnie wprowadzasz kod do doładowania. Inaczej tego wytłumaczyć nie mogę.

skawel
07-09-2012, 14:08
widocznie jakiś błąd, bo chciałem doładować przez internet.

Abo jakiś błąd systemowy albo błędnie wprowadzasz kod do doładowania. Inaczej tego wytłumaczyć nie mogę.

jahu
07-09-2012, 14:21
Spróbuj podejść do salonu i tam powinni bez problemu to zrobić.

<