PDA

Zobacz pełną wersję : Play Online na Kartę - upierdliwość ważności konta...

Złośliwa i Kłótliwa Zocha
19-06-2012, 14:15
Play Online na Kartę - upierdliwość ważności konta...
Witam, skoro w ofercie wykupuje pakiet MB, to dlaczego nie mam 1 roku ważności konta? Tylko zależne od nominału. Już taryfikację co 300kB przeżyję, usługi Nocny Transfer i Wyższa Prędkość również.
Rozumiem iż robicie mały abonament z tego - każdy wie iż opłacalne jest 50zł/3mc. Jednak mój nick do czegoś zobowiązuje :)

jahu
19-06-2012, 14:17
Taka jest konstrukcja taryfy dla jednych dobra dla drugich zła !

FioletowyBOY
19-06-2012, 14:17
w play fresh jest roczna ważność konta ;)))
chciałabyś by 200mb ważne było rok?
nawet oferta głosowa na kartę lubię to z facebookiem też nie ma rok ważności konta ;)

Laughing Man
19-06-2012, 14:19
w play fresh jest roczna ważność konta ;)))
chciałabyś by 200mb ważne było rok?
A czemu nie? Ja jestem za ;]

FioletowyBOY
19-06-2012, 14:20
no dokładnie :)Jak chcecie mieć rok ważności konta to można kupić umowę na 12 m-cy z modemem albo bez :D i jest rok ważne konto :D a po roku to nawet na czas nieokreślony :D

- - - Updated - - -

hahaha

- - - Updated - - -

haha
A czemu nie? Ja jestem za ;]

kodek11
19-06-2012, 14:36
A co z osobami, które korzystają z internetu bardzo sporadycznie, bo 3G jest ich łączem 'ratunkowym' w iPadzie jak się wychodzi z domu? Okazuje się, że żeby mieć Play na Kartę trzeba co miesiąc płacić 'abonament' 30zł, a dla przykłady w takim T-Mobile za 29zł mamy 2GB i prędkość nieograniczoną do 1Mbps.. Czyli te same pieniądze, a warunki lepsze.

Ogólnie jestem zwolennikiem Play, wszystkie telefony mam w Play, abonament na mój telefon mnie bardzo zadowala, ale z tym internetem to są jednak jakieś jaja :D

mPablo
19-06-2012, 14:47
A co z osobami, które korzystają z internetu bardzo sporadycznie, bo 3G jest ich łączem 'ratunkowym' w iPadzie jak się wychodzi z domu?

Dla tych osób ratunkiem i wybawieniem jest BDI od Aero2 :D Oczywiście, jeżeli mają iPada dwójkę :P

kodek11
19-06-2012, 14:50
I tu ciekawostka, mam iPada 2, nawet specjalnie znajomi z Warszawy wzięli na siebie Aero2 i mi wysłali i co się okazuje - w moim mieście, dość sporym - Gorzów Wielkopolski - Aero2 ma ledwo 1 kreseczkę zasięgu u mnie w bloku, gdzie wszystkie pozostałe sieci działają na max, a plus nawet LTE łapie..

Złośliwa i Kłótliwa Zocha
19-06-2012, 16:08
Jeśli już o Orange mowa, to PROMOCYJNE w OFnK można sobie wydłużyć o 1 rok ważność.. kto się załapał mógł o 2 lata :)

Ogólnie jakieś wypaczone podejście jest do kart w PL, człowiek PŁACI i to JEGO kasa. Najlepiej jak by Play "dostał drukarkę" od T-Mobile, rok ważności od każdego połączenia, odświeżana raz na mc.

didix
19-06-2012, 17:47
Dokładnie, posiadam kartę Play Online. Korzystamy w domu z niej kiedy operator, który dostarcza intenet zaniemoże oraz na wyjazdach. Niestety nie jesteśmy w stanie przerobić pieniążków, które zbierają się na koncie POnK. Z karty robi się skarbonka niestety. Za to stety dla operatora Play. Myśleliśmy właśnie o OFnK. Jak uda nam się wykorzystać środki zgromadzone na OPnK i jeżeli się w ofercie nic nie zmieni pewnie przejdziemy na Orangutana.

Bolec
19-06-2012, 17:53
Zawsze możesz zmienić sobie taryfę na Nowy PONK i wykorzystać kasę na rozmowy :)

didix
19-06-2012, 20:53
Tak, wykorzystuję na rozmowy. Mimo rozmów dwóch przyjaciółek i tak ciężko przerobić.

karlos20
19-06-2012, 21:15
Jest przecież jeszcze zdrapka PLAY ONLINE NA KARTĘ: 30 GB za nieco ponad 300 zł - płacisz raz - masz konto na neta ważne aż 365 DNI. Pytajcie w salonach PLAY.

Heinry
20-06-2012, 09:13
Czy Play mógłby wydłużyć ważność konta w taryfie POnK?

Laughing Man
20-06-2012, 11:11
no dokładnie :)Jak chcecie mieć rok ważności konta to można kupić umowę na 12 m-cy z modemem albo bez :D i jest rok ważne konto :D a po roku to nawet na czas nieokreślony :D
Problem polega na tym, że ja nie chcę mieć umowy.

piotrp
20-06-2012, 19:29
Ja też pewnie wybrałbym POnK gdyby:
1. Ważność konta była rok.
2. Ważność bonusów była rok.
A tak to zostaje orange bo tam mam ważność konta i bonusów nawet na 2 lata bo się załapałem w promocji.

Qper
20-06-2012, 20:11
Miałem play online na kartę chyba od 2009 roku. Kupiłem 60 Gb na rok w ofercie ING banku.
Do teraz utrzymywałem aktywne konto żeby nie utracić bonusu GB.

Oczywiście internet użytkowaniem okazyjnie w iPadzie.

Efekt był taki że zrobiła mi sie mega skarbonka którą musiałem sprzedać na Allegro bo dla mnie stało sie to nieopłacalne.
Przeszedłem niestety do Orange i kupiłem ich Orange Free na kartę i wydluzylem ważność konta do 2 lat.

Dla mnie idealne rozwiazanie którego niestety brakuje w play. Play ma dobrą oferte ale dla tych ktorzy stale i intensywnie uzywaja internetu. Może kiedyś pojawi sie oferta dla użytkowników którzy chcą kupić internet na kartę z długim okresem ważności jako zestaw dodatkowy do iPada, czy awaryjnego modemu.

LARGO
20-06-2012, 20:19
tez uważam ze fajnie jakby coś takiego mieli:) choć maja PO na rok z 31 GB:)

Qper
20-06-2012, 20:32
Niby zdrapka 30 GB na rok za 329 zł tylko:
- działa w starej taryfę play online na kartę więc odpada wyższa prędkość za 10 zł oraz nielimitowane nocki
- po drugie koszt miesięczny internetu to ponad 27 zł za 2,5 GB
Więc cena ok ale to jest w dalszym ciagu oferta bardziej skierowanych dla aktywnych użytkowników na kartę.
Dla takich co sporadycznie używają lub np używają w urządzeniach mobilnych to zbyt duża kwota i ilość danych

Juz korzystniej jest mieć zwykłego Fresha a internet włączać tylko wtedy gdy potrzeba.
Rozwiazanie upierdliwe ale zawsze jest ;)

BarbaraBe
20-06-2012, 22:01
w tytule tematu wkradł się chochlik.. ;)

xaviero
20-06-2012, 22:05
Poprawione :)

pakierhakierxd
20-06-2012, 23:07
Też może bym wziął ponk dodatkowo gdyby ważność była dłuższa tak mam ofnk z 6gb w parę miesięcy wykorzystałem ok. 400 z neta mobilnego korzystam rzadko ale zawsze może się przydać ... lipa jest taka że w mojej miejscowości orange ma tylko nadajnik 2g kiedy play i plus mają 3g.

Mark
22-06-2012, 14:14
W Play Online można wykupić pakiet nielimitowanego internetu w nocy za 10zł oraz przyśpieszenie łącza do 4Mbit za kolejne dziesięć złotych. Oba pakiety ważne są 30 dni, jednak samo konto trzeba mieć ważne te 30 dni czyli trzeba doładować o 30zł. W efekcie pakiet za 10zł kosztuje mnie 30 zł, absurd. Play daje radę w temacie telefonów, tak w przypadku neta jest klapa na całego. Pozostaje mi Orange..

xaviero
23-06-2012, 15:38
Mark:
Play OL na kartę, daje Tobie swobodę wyboru:
Za 30 zł/mes masz 2Gb transferu i konto ważne 30 dni
+ dokupując za 10zł dostajesz Nocny Transfer za łącznie 40 zł
+ dokupując za 10zł podwyższenie transferu do 4Mbit za łącznie 50 zł

Ps. Chyba że chodzi o magiczne "42 Mbit/s" to inna sprawa ;)
Bo patrząc na oferte OFnK wychodzi 25zł - 1,25GB - 30 dni

pakierhakierxd
23-06-2012, 15:43
Też używam ofnk przez dłuższą ważność choć wolałbym Play bo ma zasięg 3g w mojej miejscowości a Orange nie.

Qper
01-07-2012, 19:58
Temat jest prosty

Orange jest dla tych którzy cenią sobie ważność konta, a
Play dla intensywnie uzywajacych, chcących uzyskać najwiecej GB za najniższą cenę.

sam chętnie wziąłbym PLAYa bo ma stabilniejsze łącze ale za to Orange najwyższe prędkości średnio 8MB download/ 4 upload

skawel
07-09-2012, 13:17
Witam,
po wygaśnięcia konta nie mogę go doładować pokazuje się informacja 'Przepraszamy - niepoprawny numer telefonu'. Jak może być niepoprawny skoro zalogowałem się na to właśnie konto z tym numerem?
Czyżby kiedy wygaśnie konto (online na kartę), to nie można go doładować? I trzeba wykupić kolejny starter? Przecież to strasznie głupie...

xaviero
07-09-2012, 13:21
Należy zrobić zgłoszenie do BOK z prośbą o ponowne aktywowanie numeru..
Tak dzieje się jak numer nie był długo doładowywany.

skawel
07-09-2012, 13:26
wysłałem - ale czy to prawda? że za każdym razem, gdy wygaśnie konto, będę musiał pisać do BOK i prosić o aktywację? Kupiłem mobilny na kartę, żeby korzystać tylko wtedy gdy wyjeżdzam a nie cały czas. Korzystać kiedy potrzebuję, w końcu to ma być interent mobilny..

aha numer nie był doładowywany przez 10 dni, konto wygasło 28 sierpnia. Trochę to przesada, zaraz wychodzę z domu a tu taka niespodzianka! niefajnie...

jahu
07-09-2012, 13:42
Zgodnie z Cennikiem http://www.play.pl/resources/pdf/Cennik_Oferty_Nowy_Play_Online_na_Karte_od_07-07-12_z_dnia_01-07-12.pdf strona nr 3
Po każdym doładowaniu masz ważność konta na usługi internetowe i ogólną. Gdy konto straci ważność na usługi internetowe użytkownik ma jeszcze 90 dni na doładowanie konta po tym okresie przestaje mieć ważny numer.

skawel
07-09-2012, 13:54
Ok, 90 dni to rozumiem, ale po 10 dniach? nie mogę dładować bo numer nieprawidłowy..

Zgodnie z Cennikiem http://www.play.pl/resources/pdf/Cennik_Oferty_Nowy_Play_Online_na_Karte_od_07-07-12_z_dnia_01-07-12.pdf strona nr 3
Po każdym doładowaniu masz ważność konta na usługi internetowe i ogólną. Gdy konto straci ważność na usługi internetowe użytkownik ma jeszcze 90 dni na doładowanie konta po tym okresie przestaje mieć ważny numer.

jahu
07-09-2012, 14:01
Abo jakiś błąd systemowy albo błędnie wprowadzasz kod do doładowania. Inaczej tego wytłumaczyć nie mogę.

skawel
07-09-2012, 14:08
widocznie jakiś błąd, bo chciałem doładować przez internet.

Abo jakiś błąd systemowy albo błędnie wprowadzasz kod do doładowania. Inaczej tego wytłumaczyć nie mogę.

jahu
07-09-2012, 14:21
Spróbuj podejść do salonu i tam powinni bez problemu to zrobić.

g300
08-12-2014, 22:00
Witam!
Problem z którym się borykam jest nieco podobny do mojego poprzednika.
Kupiłem wczoraj Play Online na Kartę. Dzisiaj zasiliłem kartę kwotą 50zł, zmieniłem taryfę na Play Internet na Kartę, aktywowałem 30 dni bez limitu za 45 zł. Wszystko bez problemów. JEDNAK - spróbowałem ponownie doładować moje konto przez stronę play24 dodatkowo kwotą 30zł i ... dostałem komunikat: "Niepoprawny numer telefonu". Spróbowałem poprzez stronę mojego banku (kilka godzin wcześniej udało się bez problemów) - tym razem znowu: "Niepoprawny numer telefonu".

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie jak rozwiązać problem.

Pozdrawiam!
g300

xaviero
08-12-2014, 22:07
Odczekaj proszę do 24h, od momentu migracji taryfy, aż system przetworzy całą operację.

<