PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie numeru z Orange do Play

DarkAngel
18-10-2012, 17:34
Witam serdecznie,

przepraszam jeśli taki temat już był, ale nie znalazłam nic podobnego. Zależy mi bardzo na odpowiedzi. Otóż parę dni temu udałam się do Salonu Play w celu przeniesienia numeru z Orange, wcześniej dokonałam rejestracji karty sim i numeru w salonie Orange. Mija parę dni a tu zaczyna się zwodzenie mojego obecnego operatora. Wniosek został puszczony ale brak odpowiedzi, dzwoniłam do BOK-u tam nic nie mają, pan z salonu, że wysłał i ,że mogę powołać się na jego nazwisko, ponadto ponowił wysłanie wniosku. No ale zdążyłam już podpisać umowę w Mix w Play. Moje pytanie brzmi, czy mój obecny operator może nie dokonać rejestracji a co za tym idzie nie "puścić" numeru? Co zrobić gdyby nie dało się przenieść numeru? Czy jeśli się wkurzę i zostawię stary numer w spokoju, to dostanę od Playa nowy, chociaż umowę podpisałam przecież na ten stary? Przecież jeśli nie "puszczą" mi numeru z Orange do Playa to jest fizycznie niemożliwe wywiązanie się z umowy, która to zakłada comiesięczne doładowania? Jak mam doładować w Playu numer który ciągle jest w Orange?

Bardzo BARDZO proszę o pomoc!

jahu
18-10-2012, 17:45
Powinnaś dostać kartę z tymczasowym numerem Play którego będziesz używać do czasu przeniesienia numeru. Rozumiem, że Orange robi problemy z rejestracją sim ? Próbowałaś w innym salonie Orange ten numer zarejestrować ? Jeśli w dalszym ciągu będzie robił problemy zawsze możesz zgłosić problem do UKE.

DarkAngel
18-10-2012, 17:55
Dziękuję za odpowiedź,
mam kartę tymczasową, ale w salonie powiedzieli, że doładowanie karty tymczasowej nie wlicza się do doładowań w mixie. Takie doładowanie tak jakby "przepada". Pani konsultantka z Orange zasugerowała, że może jeszcze trwa procedura rejestracji, bo numer jest niezarejestrowany, ale czy to możliwe, że to tak długo trwa? Pan z salonu Orange twierdził, że do 72h, co już minęło. Druga sprawa, czy gdy zostawię stary numer, to Play da mi nowy na tą umowę którą podpisałam na stary numer?
Pozdrawiam

P.S. Tak robią mi problemy z rejestracją sim i wniosek poszedł dzisiaj drugi raz.

jahu
18-10-2012, 18:06
Spróbuj zadzwonić do biura obsługi Orange i zapytać czy numer jest zarejestrowany czy nie i dlaczego tak długo to trwa.
Jeśli numer nie przejdzie to zostanie numer tymczasowy ale to o ile dobrze pamiętam po 90 dniach starań o przeniesienie.

DarkAngel
23-10-2012, 09:17
Witam ponownie,

szczęśliwie mój numer jest już w Play. Okazało się, że jest zarejestrowany na inną osobę, ale niestety gdybym się nie dowiadywała, to bym do dziś dostawała informacje o odrzuceniu wniosku, bez żadnego wyjaśnienia, bo nikt mnie nie poinformował o takim fakcie. W salonie Orange usłyszałam tylko, że numer jest WOLNY i wystarczy sama rejestracja, a trzeba było zrobić jeszcze cesję. Dziękuję za pomoc. Z mojej strony, żeby temat nie poszedł na marne opiszę postępowanie w przypadku przenoszenia numeru na kartę czyli PrePaid z Orange do Play:

1. Zadzwoń pod nr *100 z telefonu będącego w Orange lub pod 510100100 z telefonu innej sieci, porozmawiaj z konsultantem, o tym czy numer jest już zarejestrowany (tylko w ten sposób naprawdę dowiesz się o faktycznym stanie rzeczy, bo w salonach nie mają dokładnych informacji).
2. Przyjdź do salonu Orange z dowodem osobistym i wypełnij formularz rejestracji w przypadku gdy numer nie był rejestrowany wcześniej. Jeśli był trzeba dodatkowo wypełnić formularz przekazania numeru. Jeżeli numer był zarejestrowany na osobę którą znamy, należy poprosić ją o podpis na wniosku i dane, jej obecność nie jest konieczna. Jeśli mamy numer, który zarejestrowany został przez poprzedniego właściciela a osobę nam obcą, należy wypełnić drugą część formularza, w której opisuje się czas użytkowania numeru i że nie możemy uzyskać danych poprzedniego właściciela.
3. Poczekaj na sms, że wniosek został rozpatrzony pomyślnie.
4. Udaj się z dowodem osobistym do salonu Play i poproś o wysłanie wniosku o przeniesienie numeru, również otrzymasz powiadomienie o dacie przeniesienia, jak i o samym fakcie gdy to nastąpi.

Ja zaczęłam od złej strony, bo od wizyty w Play, a niestety wniosek wysłany przed załatwieniem wszystkiego w Orange będzie każdorazowo odrzucany.

Pozdrawiam serdecznie

jahu
23-10-2012, 09:29
Dokładnie trzeba najpierw załatwić wszystkie sprawy w sieci z której ma być przenoszony numer. Cieszę się, że udało Ci się wyjaśnić sprawę. I numer jest już w Play.

galeon
23-10-2012, 09:49
Przy przenoszeniu numeru każda literka musi się zgadzać. Dane osoby przenoszącej numer muszą dokładnie odpowiadać tym na wniosku o przeniesienie. Jak wcześniej wspomniał Jahu trzeba mieć pozałatwiane wszystkie sprawy z poprzednim operatorem.

Często wiąże się to z cesjami itp, bo numer był na babcie, dziadka, tatę itp. a takiego numeru się już na "siebie" do obcej sieci nie przeniesie. Najpierw więc trzeba prostować u operatora dawcy ;), a później iść do biorcy.

<