PDA

Zobacz pełną wersję : Karty SIM Play logują się do sieci T-Mobile

Strony : [1] 2 3 4 5

Prezesihno
18-09-2012, 21:51
Ostatnio wyczytałem w internecie, że karty SIM Playa logują się do T-Mobile. Mógłby ktoś to potwierdzic :) ? Bo moje SIMy nie wchodzą.

xaviero
18-09-2012, 21:53
Nic mi o tym nie wiadomo. Może kiedyś.
Aktualnie Plus i Orange to partnerzy roamingowi w kraju.

jahu
18-09-2012, 23:34
@Prezesihno Myślę, że nie miałoby to większego sensu, ponieważ cały czas trwają prace mające na celu połączenie sieci Orange i T-Mobile. W związku z tym Orange będzie miało taki sam zasięg jak T-Mobile.

DanielR
19-09-2012, 12:49
( wł ) jeden z Czytelników podesłał nam informację, iż na nowych kartach SIM sieci Play, trzecim, preferowanym operatorem stał się T-Mobile, co może oznaczać rychły start PTC jako kolejnego partnera w roamingu krajowym dla P4. Poprosiliśmy o komentarz w sprawie wiceprezesa P4 - Jacka Niewęgłowskiego. Odpowiedź była krótka: nie komentujemy tej informacji, co tym bardziej sugeruje, iż coś jest na rzeczy. O podobny komentarz poprosiliśmy również PTC, stąd jednak żadna odpowiedź nie nadeszła. Gdyby P4 udało się zrealizować porozumienie roamingowe z trzema operatorami infrastrukturalnymi - z jednej strony kolejny raz odciążyłby własną sieć i w chwilowej stagnacji w inwestycjach, przy oczekiwaniu na rozstrzygnięcie przetargu na częstotliwości z pasma 1800 MHz - zapewniłby płynny ruch we własnej sieci. Druga korzyść, to oczywiście - powiększenie obszaru dostępu do usług. Kolejna, dobra informacja, to potwierdzające się, choć wciąż nieoficjalne doniesienia o tym, iż operator ma zamiar globalnie wzdrożyć HSPA+ DC w swojej sieci transmisji danych, a to uczynił dotąd tylko infrastrukturalny potentat, czyli PTK Centertel

[ 18.09.2012 / 8415 ]

( wł ) wczoraj pisaliśmy o podejrzeniu zaistnienia umowy roamingu krajowego pomiędzy P4 i PTC. Dziś, z kolejnego źródła, tj. z PTC otrzymaliśmy potwierdzenie, iż taki zamiar ze strony obu operatorów jest, a PTC jest technicznie przygotowana do świadczenia na rzecz P4 roamingu krajowego. Szczegółów co do terminu uruchomienia i zakresu działania usługi nie otrzymaliśmy, przy zaznaczeniu, iż póki co - stanowią tajemnicę obu firm, zaś będą podane do publicznej wiadomości w postaci informacji prasowej, kiedy oba podmioty ustalą, że nadeszła na to pora

[ 19.09.2012 / 8416 ]

źródło: www.gsm.biz.pl

A co Wy na to? ;)

ja.michal
19-09-2012, 14:01
Ciekawe. Pewnie ma to związek z NetWorks! w mniejszym czy większym stopniu. Nie wiem czy to przypadek czy celowe działanie, ale ostatnio tam gdzie Play "wskakiwał" do Plusa tak ostatnio notorycznie jest Orange.

alien202
19-09-2012, 14:10
Ja cały czas jade na Orange i jest FULL. Wydaje mi się, że u mnie już działa ten połączony Networks

WoofeR
19-09-2012, 14:48
Mapa wdrażania sieci Networks! w tym roku.

http://db.tt/AFlmpJ7n

Swoją drogą jeszcze sporo wody w Wiśle przepłynie zanim Networks! zagości w całym kraju, w tym czasie Play z punktu widzenia czysto reklamowego (sieć Play, zasięg wszystkich sieci komórkowych w Polsce) sporo zyskałby na roamingu z T-Mobile szczególnie wśród ludzi nie bardzo orientujących się w czym rzecz, a łaknących takie hasełka :D

ja.michal
19-09-2012, 14:50
alien202, ale ty masz na sztywno Orange? Ja mam wszystko w automacie. Po prostu zauważyłem, że częściej teraz na Orange wskakuje.

alien202
19-09-2012, 14:53
ja.michal u mnie jest dziwna sytuacja. Mam cały czas ręcznie Orange, bo jest full. Miałem Play i też jest super, ale są skoki z zasięgiem. Play nagle mi znika. Nikt się tym zająć nie chciał, to jade na Orange i mam full (czasem odświeżanie karty mam i ciężko używać tel).

Mi skakało z Play na Orange za często, bo podczas skoku długo się ładuje. Dlatego ustawiłem na sztywno Orange.
Plus całkiem zanika.

Kiedyś nie miałem zasięgu Orange, a od 5 miesięcy jest FULL.

Prezesihno
19-09-2012, 15:28
Na moim simie jest Play>Plus>Orange. Też Jahu sądzę, że nie miałoby to żadnego sensu, aczkolwiek PTC wyraża chęć włączenia roamingu po swojej infrastrukturze. Akurat co do roamingu Orange mam mieszane uczucia, w większych miastach często wyrzuca z sieci. Czasem mam wrażenie, że Play ma za dużo pieniędzy i wyrzuca je na lewo i prawo na roaming. W mojej opini, jeżeli Play ma taka super umowe roamingowa z plusem jak mówili, to po co pchają się w GSM. Mogliby rowzbudować super sieć 3G, a tak to ich sieć 3G nie jest najlepsza, a zasięgu GSM nie będę komentować. Zamiast rozwiązać ten problem na swoim podwórku lepiej kupić zasięg. Bez sensu, to są przecież potężne koszta.

xaviero
19-09-2012, 15:30
Trzeba wziąć pod uwagę, że może spółka NetworkS przyszłościowo będzie chciała współpracować z P4 i to może być to ;)

Prezesihno
19-09-2012, 15:32
Czyli można się spodziewać, że współpraca Play-Plus dobiega końca?

xaviero
19-09-2012, 15:40
Oczywiście że nie. To nie są na pewno małe pieniążki za Roaming Krajowy ;)

ja.michal
19-09-2012, 16:38
Mi skakało z Play na Orange za często, bo podczas skoku długo się ładuje. Dlatego ustawiłem na sztywno Orange.
No mi też długo szuka innego zasięgu jak Playa straci, ale to w sieci. Tu gdzie się poruszam w 99% czasu mam 3G Playa.

Mogliby rowzbudować super sieć 3G, a tak to ich sieć 3G nie jest najlepsza
Niezgodę się. Bardzo ostatnio Play poprawił sieć 3G. Z GSM Playa nie mam styczności, albo bardzo, bardzo rzadko. Fakt faktem lepiej byłoby wszystko (pasmo) przeznaczyć na 3G i w to iść, ale co z tego jak ludzie i tak siedzą na GSM bo "bateria lepiej trzyma" lub używane są starsze telefony bez 3G, a na pewno bez 3G na 900 MHz. Trzeba by było wyplenić GSM na dobre, ale nieprędko w Europie nastanie. Np. AT&T w USA zapowiedziało, że do 2015 czy 2017 r. wyłączą całkiem GSM.

lukass
19-09-2012, 17:01
w Japonii nie ma już GSM, tam jest tylko 3G (i więcej)

ja.michal
19-09-2012, 17:37
Od dawien dawna, ale podobno to ich GSM fatalne było. Druga sprawa to oni jednak mają skupioną ludność i łatwiej to pokryć. Tylko 10% obszaru kraju daje się do zamieszkania.

Prezesihno
19-09-2012, 18:48
@ja.michal - w mojej miejscowości 3G Playa działa jak chce, a mam nadajnik blisko domu. O GSM nie wspominam, gdyż znikło w pomieszczeniach całkowicie. Ciągle coś kombinują na radioliniach, gdyż do nadajnika podłączonych jest 5 innych nadajników, które znajdują sie w gęstozaludnionych obszarach, a i wieża znajduje się na górce i jest dosyć wysoka (ok 30 metrów). Szwankuje ten zasięg strasznie, zgłaszalem do Play tą sprawę, ale oni nie widzą problemu i i powiedzieli mi, że w razie występowania problemów mam się przełączyć na Plusa. Więc musze uzywać Orange, który niedawno odpalil nadajnik w tej samej lokalizacji, ale też się zaczyna chrzanić mimo dosyłu kablowego. I dlatego moim zdaniem najlepiej byłoby, gdyby Play zaniechał GSM i zrobił porządną sieć 3G. Gdyby nie wpakowali się w GSM, podejrzewam, że byliby najlepiej rozbudowaną siecią w Polsce pod względem 3G.

Złośliwa i Kłótliwa Zocha
19-09-2012, 23:02
Wygląda na przyłączenie się PLAY do N! i zrezygnowanie z PLUS? Wszystko okaże się po przetargu, PLAY może się "dołożyć" z pasmami, wtedy N! będzie obsługiwał trzy sieci. Lub bardziej bezpiecznie, Play zachowa swoją siec i będzie miał roaming w N!. Bo po wybudowaniu N!, nie widzę sensu płacić za roaming w Plus.

TYLKO jak to wszystko zniosą telefony i baterie użytkowników PLAY :-) Obecnie już mam za dużo latania z tel., dałam na sztywno Orange, gdyż nie mam aparatu z UMTS900, a UMTS2100 jest wyjątkowo nie praktycznie i prądożerne.

jahu
19-09-2012, 23:20
Ciężko powiedzieć ale wydaje mi się, że nie zrezygnują z sieci Plus bo przecież miedzy Plus i Play jest większa integracja np. płynny handover wiem, że działa to jak chce zależnie od obciążenia stacji Plusa ale jednak działa.

A do projektu NetWorkS! Play na pewno się nie dołoży być może umowa z T-Mobile była wymuszona właśnie tym projektem z uwagi na roaming Orange które jest współwłaścicielem NetWorkS!
Play będzie miało swoją sieć i roaming Plus, NetWorkS!

bolek2004
20-09-2012, 09:55
Pisałem już gdzieś że wg mnie Play dziwnie to rozegrał. Jak wchodził na rynek to reklamowali się jako sieć multimedialna i budowali tylko nadajniki 3g. Myślałem że dalej będą budować tylko takie nadajniki i promować telefony właśnie z 3g, ale potem zaczęli też robić swoje nadajniki 2g no i 2 roamingi, albo im się coś nie udało albo taki był plan. Teraz dojdzie jeszcze jeden partner roamingowy, trochę to za dużo wg mnie. Lepiej jakby mieli swój zasięg ale za to porządny. Może taniej ich wychodzi płacenie za roaming niż budowanie swoich nadajników. Część ludzi może będzie zadowolonych z roamingu z T albo Networks ale prawda jest taka że większość ludzi i tak nie ma o tym pojęcia że play działa na nadajnikach też Orange i Plusa, nie mówiąc już o tym że nie potrafią sobie ręcznie ustawić w telefonie np zasięgu plusa w razie problemów z połączeniem i przez to narzekają na złą jakość połączeń w Play.

lukass
20-09-2012, 10:14
czy ktoś może potwierdzić że udało mu się wbić do t-moible? może jakiś screen?

jahu
20-09-2012, 11:19
@lukass sam ciekawy. Podejrzewam, że będzie jak w przypadku Orange umowa podpisana rok wcześniej niż weszła w życie. Druga sprawa, że było to za pewne podyktowane umową Orange i T-Mobile na współdzielenie infrastruktury. Więc pewnie musieli podpisać umowę z T-Mobile.

20-09-2012, 11:32
@lukass sam ciekawy. Podejrzewam, że będzie jak w przypadku Orange umowa podpisana rok wcześniej niż weszła w życie. Druga sprawa, że było to za pewne podyktowane umową Orange i T-Mobile na współdzielenie infrastruktury. Więc pewnie musieli podpisać umowę z T-Mobile.

Ciekawe czy to warunkuje dostęp do UMTS900 N! - bo to jest wspólne dla O i T, ale nie łudzimy się... Po przetargu na 18oo uwspólnią wszystko, wtedy będzie pełne GSM/DCS/UMTS9oo i 21oo/LTE18oo/CDMA/WiMax i co tam jeszcze mają. Kwestia anteny.
Na logikę, Play chce mieć do tego dostęp + własna sieć. Błąd zrobili z "Play domowy", muszą utrzymywać okrojony GSM.

jahu
20-09-2012, 12:23
Podczas testów w NS telefon widział sieć u900 jako nadajniki Orange i normalnie mogłem z tego korzystać. Podejrzewam, że bardziej chodzi o to, że jeśli jest wspólna infrastruktura to i T-Mobile chce coś z tego mieć.

ja.michal
20-09-2012, 15:50
nie mam aparatu z UMTS900, a UMTS2100 jest wyjątkowo nie praktycznie i prądożerne.
Nie ma różnicy na prądożerność czy to 2100 czy 900 MHz w UMTS. Chodzi o jakość danego sygnału. Obydwie częstotliwości są praktyczne, ale w różnych zastosowaniach. W miastach oczywiście 2100 MHz bo ma większą pojemność i zalecanie stawianie stacji w tej częstotliwości to co 300-400 m. Natomiast 900 MHz lepiej przenika przez przeszkody i jest typowo do pokrycia lub dostarczenia usługi tam gdzie ciężko przenikają wyższe częstotliwości (budynki, windy).

Tiesto_77
20-09-2012, 16:52
Witam ja w Malborku Kaldowie mam kiepski zasieg Play wiec kozystam z zasiegu Orange jednak codziennie pomimo wybranego recznie Orange pojawia sie Aktualizacja karty sim i wywala mnie z pelnego zasiegu na szczatkowy zasieg Play mam telefon w Play mixtura i sprawe dzis zglosilem poprzez infolinie do dzialu technicznego.Pozdrawiam

alien202
20-09-2012, 17:55
Tiesto_77 mam ten sam problem, ale nie zawsze, tylko czasami odświeżanie karty SiM w Orange. wyjaśnili mi, że tak się będzie robić bo sieć się aktualizuje czy coś. Też mixtura. Priorytetem Orange są klienci swoi i pewnie o to chodzi.

Tiesto_77
21-09-2012, 10:56
Rozwiazanie problemu jest proste niech postawia nowe stacje bazowe bo to juz wstyd by w tak turystycznym miescie jakim jest Malbork nie bylo dobego zasiegu we wszystkich jego dzielnicach ja mieszkam w dzielnicy za Nogatem mam piekny widok na zamek lecz jesli chodzi o siec Play to jest nadal sredniowiecze jest dobry zasieg Orange i nie zycze sobie by mnie z niego wywalalo jakie odswiezanie sieci tyle lat w play jestem pierwsze slysze!!!!Pozdro

tomek
26-09-2012, 01:29
Pisałem już gdzieś że wg mnie Play dziwnie to rozegrał. Jak wchodził na rynek to reklamowali się jako sieć multimedialna i budowali tylko nadajniki 3g. Myślałem że dalej będą budować tylko takie nadajniki i promować telefony właśnie z 3g, ale potem zaczęli też robić swoje nadajniki 2g no i 2 roamingi, albo im się coś nie udało albo taki był plan. Teraz dojdzie jeszcze jeden partner roamingowy, trochę to za dużo wg mnie. Lepiej jakby mieli swój zasięg ale za to porządny. Może taniej ich wychodzi płacenie za roaming niż budowanie swoich nadajników. Część ludzi może będzie zadowolonych z roamingu z T albo Networks ale prawda jest taka że większość ludzi i tak nie ma o tym pojęcia że play działa na nadajnikach też Orange i Plusa, nie mówiąc już o tym że nie potrafią sobie ręcznie ustawić w telefonie np zasięgu plusa w razie problemów z połączeniem i przez to narzekają na złą jakość połączeń w Play.

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $$$ :) - chińczyków trzeba spłacić.
Bannister miał piękną wizje, mając doświadczenie wyniesione z wdrażania three na północy chciał to samo zrobić w Polsce.
Niestety szczątkowe pasmo 900 i fakt, że ludzie jak piszesz kupują słuchawki / przełączają się na 2g praktycznie przekreślił perfekcyjny plan.

IMHO nie włączenie siania umtsem 900mhz na full (w miastach w ogóle go nie ma) dowodzi też temu, że za roaming nie płaczą ryczałtem. I gdyby zgasili własny gsm to miejsca o gęstym zaludnieniu generowałyby niezłe sumki dla plusa i orange :-D

A 900umts by się przydał jak wspomniano o zasięgu w budynkach. Wrocław róg niedźwiedziej i popowickiem, 0 zasięgu 3g ;-D
http://i45.tinypic.com/2rwlpxj.jpg

Takich miejsc mogę wymieniać wiele.
Wrocław, al. Lipowa niska zabudowa, mnóstwo drzew, krzaków, 3g play brak.
http://i47.tinypic.com/30u7qja.jpg

I bez znaczenia czy telefonem jest asha 302, iphone 4 czy modem huawei.

jahu
26-09-2012, 09:40
Tomek nie mogą w miastach włączyć u900 bo zakłócałby gsm900.

Ricki
26-09-2012, 11:24
Jak to? Przecież w małych miastach jest U900 razem z gsm. Chodzi pewnie o brak zasobów sieci po włączeniu UMTS900. Zostają wtedy 3-4 kanały, a to już bardzo mało. Bez wygrania przetargu na 1800 MHz raczej tego nie zrobią. Lepiej w miastach budować gęściej na UMTS2100 co zapewni dobry zasięg i osiągi sieci.

jahu
26-09-2012, 15:27
Jeśli jest nadajnik u900/g900 i będzie skierowany w kierunku nadajnika g900 to będą się w ten sposób zakłócać wzajemnie.

tomek
27-09-2012, 15:02
Obecna ilość kanałów też jest śmiesznie niska. Właśnie odbyłem rozmowę z osobą która przebywa z telefonem bez umts na drugim końcu miasta na ruchliwej ulicy i nic tylko rwanie słów :)
I teraz tłumacz drugiej osobie aby zmieniła sieć na plus, abo to i tamto tylko po to, aby telefon wrócił po kilku godzinach do sieci macierzystej.

Lepiej żeby to całe pasmo 900 'doświetlało' 2100 niż działało jako gsm nie do użytku w dużych miastach.

jahu
27-09-2012, 15:12
Też jestem tego zdania, że g900 powinno zniknąć z play za to dać na fulla u900. Dodatkowo po wygraniu przetargu na 1800 powinni na nim zrobić gsm i lte.

inżynier
27-09-2012, 15:39
Też jestem tego zdania, że g900 powinno zniknąć z play za to dać na fulla u900. Dodatkowo po wygraniu przetargu na 1800 powinni na nim zrobić gsm i lte.

a stare słuchawki. a gdzie tam stare co z IPhone3?
:-)

jahu
27-09-2012, 15:54
Zasięg Plusa i Orange na starsze telefony by wystarczył. A dawać promocje na nowe telefony z u900.

inżynier
28-09-2012, 08:07
Zasięg Plusa i Orange na starsze telefony by wystarczył. A dawać promocje na nowe telefony z u900.

Do voice tak, ale nie chciałbyś być na GPRS only (bo EDGE jest tez nie wszędzie, oczywiście zmieni się to za ok. 2 lata jak modernizację sieci zakończy Networsk!) :-).

jahu
28-09-2012, 08:36
Do czasu kiedy Plus nie ujednolici technologii i nie zlikwiduje anten dookólnych to GPRS z Plusa nie zniknie. Natomiast w Orange nie spotkałem się z GPRS-em.

ja.michal
28-09-2012, 23:37
jahu bo Orange nie ma nigdzie GPRSu. Stawiali wszystko w EDGE. Inna sprawa, że w sporej ilości lokalizacji EDGE chodzi jak GPRS.

jahu
28-09-2012, 23:42
@ja.michal co racja to racja :)

30-09-2012, 23:37
Play w swoim 5Mhz na 900, może mieć "pełne" 3G, czyli jedną nośną + kilka kanałów GSM. Dziwne macie żale, z jednej strony LTE i HSPA+, a z drugiej GSM... No zdecydujcie się... Kupcie sobie telefon z 3G na 900 i 2100, nie oszczędzajcie 5 minut baterii i wszystko działa. No chyba że macie "smartphony", tylko na 2G oraz "szpan", ile to nie trzyma bateria - no to inna rozmowa :)

A co ma PLAY zrobić? Wyrwane paczki 1800, muszą iść na DCS, a LTE będzie dla prestiżu... Nie ma sensu likwidowania GSM, nawet po wydaniu przetargu. Doświetlą pojemność sieci w miastach i tyle. A nawet pokuszą się o dodanie w mieście 3G 900, skoro ruch 2G pójdzie po DCS. A samo :LTE i DCS, będzie dynamicznie przydzielanie w zależności od obciążenia...

Ceny słuchawek z 3G 900, poszybowały w dół. Czytając to forum, mam wrażenie że każdy z Was, ma minimum Samsunga Galaxy 4 czy iPhone 6, zużywa 1500GB dziennie i wydaje ze 8tys. $ miesięcznie na telefon...
Prawda taka, iż po coś PLAY płaci kasę za roaming krajowy. Więc logujemy się na sztywno do roamingu 2G, lub kupujemy coś z 3G 900 i nie szczędzimy baterii.

Gawędą jest obecnie zasięg N! i Play, obie sieci z 3G 900 + w miarę szybkie przelogowania pomiędzy nimi.

PS. Jeśli nie objeżdżacie dookoła codziennie PL, a macie zasięg, polecam ustawienie tel. w tryb tylko 3G.

- - - Updated - - -

Obecnie coś takiego ma Orange w zetafonie, np. Nokia c2-01 z u900. Przydała by się taka akcja w Play... np. telefon za 49zł z abonamentem za 25-30zł.

alien202
03-10-2012, 12:01
Jahu nie baw się w cenzora!! Informacja na jednym z portali o rozmowach P4 z PTC trwają nad partnerstwem Roamingowym. Pisze, że zasięg wszystkich sieci będzie miał Play.

jahu
03-10-2012, 12:04
@alien202 Nie bawię się w cenzora tylko po co dublować wątki ?

alien202
03-10-2012, 12:06
Tu jest temat o tym, że karty logują się do sieci T-Mobile, a ja otworzyłem temat o rozmowach P4 z PTC i o nowym partnerstwie roamingowym, ale ok zostawmy temat. Potwierdzi ktoś o nowym roamingu krajowym?:)

jahu
03-10-2012, 12:11
W tym temacie jest wszystko poczytaj od początku pierwszą informację na ten temat podał portal gsm.biz.pl . Ja Ci potwierdzę :) Póki co karty jeszcze nie logują się do sieci T-Mobile kiedy będą mogły nie wiem. Umowa jest przygotowana i czeka na podpis tak jak to podał portal telepolis.pl

alien202
03-10-2012, 12:32
To spóźniony jestem hehe. Ok mam nadzieję, że jak najszybciej. Świetne podejście P4 do sprawy :) Własnie czytałem na telepolis.pl

galeon
03-10-2012, 13:04
To będziemy mieli multizasięg :)

alien202
03-10-2012, 16:57
O takich umowach i możliwościach korzystania z zasięgu wszystkich sieci, można powiedzieć śmiało XXII wiek :) I wszystko od PLAY się zaczęło. A zasięg T-mobile jest potężny:)

ja.michal
04-10-2012, 23:49
Czy to ma związek z NetWorks! bo ostatnio karta w dużej liczbie przypadków "wskakuje" do Orange? Wcześniej priorytetem był Plus. Teraz mam wrażenie, że jest inaczej.

jahu
05-10-2012, 00:00
Słyszałem, że jedni klienci mają jako drugą sieć Plusa a inni Orange. Możliwe też, że w Twojej okolicy poprawił się zasięg Orange i dlatego wrzuca Cię do Orange.

ja.michal
05-10-2012, 02:17
jahu możliwe. Zmieniałem jakiś czas temu kartę SIM więc może inne priorytety ma ustawione bo przy ręcznym wyszukiwaniu sieci mam Play, Play (Plus), Play (Orange), T-Mobile.pl.
Jeśli chodzi o zasięg w okolicy to raczej nie to bo u siebie mam zasięg macierzysty (stolica). Ostatnio byłem w podróży i ogólnie przy braku zasięgu macierzystego częściej pojawiał się Plus. Wcześniej było odwrotnie.

myk6414
05-10-2012, 10:09
Słyszałem, że jedni klienci mają jako drugą sieć Plusa a inni Orange.

Gdzieś czytałem że ruch z Virgin Mobile jest kierowany do Orange gdy nie ma sieci Play`a.

jahu
05-10-2012, 10:13
@myk6414 Virgin mobile nie jest marką Play. W tej sieci klienci nie mają dostępu do roamingu Plusa mają tylko Orange i Play.

Prezesihno
10-10-2012, 00:11
Też odnosicie takie wrażenie, że Plus przykręcił kurek Playowi na roaming? Ostatnio widze znaczne pogorszenie komfortu korzystania z sieci Plus. Akutalnie mieszkam we Wrocławiu, na moim telefonie wystepują problemy z Aero2. Wyrzuca mnie czasami z 3G Plusa i zrzuca do GSM. Podczas rozmowy obiawia się to trzaskiem, ale nie przerywa rozmowy. Ale taki problem wystepuje coraz rzadziej, widać że ustawiają pryriorytety. Lecz coraz ciężej telefon łączy się z Plusem, często wyświetla się komunikat brak dostępu. Jakość rozmowy jest stosunkowo niska, drugą osobe tak slychać jakby jadła kluski. Dużo lepiej używa się sieci Orange, gdzie nie zanotowałem wiekszych problemów. Nie korzystam z infrastruktury Play, gdyż przez 3G Play jest w miare komfortowe korzystanie z telefonu to na GSMie jest droga krzyżowa, zrywa rozmowy, a smsy przychodzą seriami.

Natomiast w moim rodzinnym Jaworznie jest gorzej. Notorycznie wywala z Plusa, choć wcześniej tak nie było, było wręcz idealnie. Niestety mam musi korzystać z roamingu, gdyż GSM Playa w domu przestał istnieć. Gdyby nie orange byłaby kompletna klapa, choć w takich Katowicach często wywala z Orange.

Wniosek jest prosty, niech najszybciej odpala roaming po T-Mobile, gdyż na własną infrastrukture Play nie ma co liczyć, a operatorzy Plus i Orange kładą lagę na użytkowników fioletowej sieci.

jahu
10-10-2012, 00:26
@Prezesihno ja myślę, że może mieć to związek z nową konfiguracją sieci mającą związek z jeszcze większą integracją sieci Aero2 Plusa, Mobylandu i Centernetu. Myślę, że klienci Plusa również odczuwają takie problemy bo obecnie nadajniki Aero2 wysyłają tylko i wyłącznie identyfikator sieci Plus niestety konfiguracja nie pozwala na prowadzenie rozmów na tych nadajnikach działa na nich jedynie internet. A wiec nas jako klientów chcących zadzwonić wywala do GSM-u. Trzeba bardzo uważnie obserwować zachowanie telefonów i wszelkie takie uwagi zgłaszać przekazując numery zgłoszeń do P4Y a On przekaże je bezpośrednio do techników.

myk6414
10-10-2012, 11:01
Czy ktoś z Play może się ustosunkować do tego problemu? Play zamierza coś z tym zrobić czy jak zwykle nie widzi problemu?

xaviero
10-10-2012, 11:04
Problem jest tymczasowy i nie u wszystkich występuje.
Na chwilę obecną jeżeli problem jest zasadniczy trzeba zmienić wyszukiwanie sieci na ręczne >> wybrać operatora.

myk6414
10-10-2012, 11:16
Ciężko nazwać rekonfigurację Aero2 tymczasową... Wybranie Plusa ręcznie właśnie stanowi problem. Telefon potrafi zalogować się do Aero2 po U900 i brak sieci się pojawia. Zasięg Orange jak i Play to u mnie na wsi kaszana

jahu
10-10-2012, 12:00
@myk6414 masz rację trzeba zgłaszać ten problem póki jest w fazie konfiguracji. Bo potem wszyscy na tym stracimy.

DragonKa
10-10-2012, 14:45
Myślę, że klienci Plusa również odczuwają takie problemy bo obecnie nadajniki Aero2 wysyłają tylko i wyłącznie identyfikator sieci Plus niestety konfiguracja nie pozwala na prowadzenie rozmów na tych nadajnikach działa na nich jedynie internet.

Mylisz sie i to grubo :) normalnie rozmawiam z nadajnika AERO2 :) w dodatku internet to miodzio w porownaniu do playa 4G z 12 km ;) HSPA+ http://speedtest.net/result/2232867242.png

jahu
10-10-2012, 14:56
Rozmawiasz będąc klientem sieci Play ? Czy Plusa ? Po czym sądzisz, że jesteś na nadajniku Aero2 ?

myk6414
10-10-2012, 19:25
Rozmawiasz będąc klientem sieci Play ? Czy Plusa ? Po czym sądzisz, że jesteś na nadajniku Aero2 ?

Chociażby po tym
http://komorkomania.pl/2011/11/28/do-aero2-mozna-sie-logowac-kartami-plusa-i-mvno

To o czym piszesz, dotyczy TYLKO LTE. Plus/Mobyland/Centernet nie są jeszcze przystosowane do obsługi głosu po LTE

jahu
10-10-2012, 20:23
Tyle, że już nie ma wyróżnika 260-17 i obecnie nie widać w eterze sieci Aero2. Poza tym tylko klienci data mogą się zalogować do nadajników u900 z Aero2. Nastąpiła pełn integracja sieci Aero2, Plus i Mobyland.

myk6414
10-10-2012, 20:51
Poza tym tylko klienci data mogą się zalogować do nadajników u900 z Aero2. Nastąpiła pełn integracja sieci Aero2, Plus i Mobyland.

klienci data mogą logować się TYLKO do LTE 2500TDD
z HSPA+ 900 mogą korzystać klienci voice+data Plusa i jego MVNO ( przetestowane z kartą mbank mobile). Dostępu do niej nie mają natomiast klienci Play

jahu
10-10-2012, 22:05
Ale głupoty opowiadasz nie idzie voice po Aero2 poczytaj sobie dobre portale a nie komórkomanie która nie specjalnie zna się na konfiguracji sieci.

pandinus70
10-10-2012, 22:51
A może ktoś orientuje się dlaczego w niektórych miejscach w kraju jest zasięg Plusa 3G natomiast w Play nie można w reamingu używać 3G Plusa.

LARGO
10-10-2012, 23:03
LTE 2500 DD ? litości po pierwsze w PL działa dopiero LTE 1800 jak coś a co do LTE 2500 to oni maj dopiero 3 nadajniki w W-wa a poza tym nie jeszcze urządzeń które usługują LTE 2500.

ja.michal
10-10-2012, 23:48
LARGO, stacje bazowe (nadajnik działa jednostronnie) są w bazie pozwoleń UKE, ale stacje nie działają. Urządzenia na to pasmo w FDD i TDD już są na rynku, ale nie są to modemy USB i ceny raczej odstraszają. Tak czy inaczej do kiedyś tam muszą uruchomić LTE na tym paśmie bo stracą licencje.

jahu
11-10-2012, 08:58
@pandinous70 być może trafiłeś akurat na stację Aero2?

myk6414
11-10-2012, 12:15
Ale głupoty opowiadasz nie idzie voice po Aero2 poczytaj sobie dobre portale a nie komórkomanie która nie specjalnie zna się na konfiguracji sieci.

Telepolis bardziej Ci pasuje?

http://www.telepolis.pl/news.php?id=23481

"Do sieci Aero2 mogą zalogować się także karty operatorów MVNO działających w sieci Polkomtelu - m.in. mBank mobile i głosowych taryf Cyfrowego Polsatu. "

jahu
11-10-2012, 12:33
Logować mogą ale nie ma voice zrozum poza tym od 1.10.2012 wiele się zmieniło w konfiguracji sieci Plusa, Aero2 i Mobyland.

lukass
11-10-2012, 12:36
Dobra, czy komuś udało się już wbić do sieci T-mobile? jeśli tak to proszę się podzielić tą radosną nowiną, lub proszę o zamknięcie tego wątku.

jahu
11-10-2012, 12:38
Właśnie odchodzimy od tematu. Wydaje mi się, że umowa roamingowa jeszcze nie jest podpisana więc póki co nikomu się to nie uda.

DanielR
11-10-2012, 12:49
Słuchajcie, nie zdziwiłbym się, gdyby "dopiero" z początkiem przyszłego roku, coś więcej zadziało się w tym temacie.

myk6414
11-10-2012, 12:54
Logować mogą ale nie ma voice zrozum poza tym od 1.10.2012 wiele się zmieniło w konfiguracji sieci Plusa, Aero2 i Mobyland.

No to Ci tłumaczę że z kartą mbank mobile zalogowałem się do Aero2 i mogłem rozmawiać.
Po co taryfy głosowe Cyfrowego Polsatu mogłyby się logowac do Aero2 gdyby nie było voice`u???

jahu
11-10-2012, 13:33
Powiedz mi na jakim programie sprawdziłeś, że jesteś w sieci Aero2 ? Poza tym trzeci raz Ci piszę, że była rekonfiguracja sieci 1.10.2012 i wiele się w tej materii zminiło. Samo zalogowanie do Aero2 nie świadczy o tym, że zaraz nie nastąpiło przelogowanie do GSM Plusa bo to najczęściej wygląda. Jeśli mi nie wierzysz to poszukać sobie po necie polecam Ci portal gsm.biz.pl oni są najbardziej rzetelni w ocenie obecnie sytuacji.

ja.michal
12-10-2012, 20:38
Dostałem info na temat głosu po Aero2 u Plusa. Faktycznie z 3G zrzuca do 2G, ale... tylko jak mamy w telefonie ustawiony wybór sieci automatyczny. Jeśli ustawi się na sztywno 3G to nie zrzuca do 2G. Można rozmawiać w 3G Aero2. Info od kolegi, który jest łowcą BTSów i śledzi uważnie te sprawy.

Mikuu
13-10-2012, 14:35
Właśnie zalogowałem się do T-mobile 2G przy wyborze ręcznym ,działają kody USSD, połączenia, nie sprawdziłem sms ale pewnie też działają, natomiast nie działa Internet. Pewnie coś majstrują u mnie z tym NetWorkS!

Ricki
13-10-2012, 17:56
Dla testów wymusiłem na sztywno UMTS 900 na karcie Plusa i bez problemu działają wszystkie usługi po sieci AERO 2. Stacja zgłasza się jako Plus. Wcześniej gdy była nazwa AERO 2 lub 260-17 za nic nie dało rady się wbić.

jahu
13-10-2012, 21:55
@Ricki karta Play czy Plusa czy jakiegoś MVNO działającego na Plusie ?

Ricki
14-10-2012, 09:05
Karta w plus na kartę.

Prezesihno
14-10-2012, 10:05
Macie może problemy z logowaniem się do sieci Polkomtela?

jahu
14-10-2012, 10:44
Ja mam czasami problemy z Orange ale z Plusem jak na razie nie zauważyłem.

arek.85
14-10-2012, 13:00
u mnie jakoś się nie loguje do t-mobile tak jak podał to Mikku

Prezesihno
14-10-2012, 13:45
No już loguje mi do Plusa. Cholera, ciekawe, kiedy bedzie w końcu ten roaming T(euer)-Mobile, na moim SIMie stosunkowo długo łączy, lecz wszystko kończy się komunikatem brak dostępu. Cos się ociągają z tym roamingiem, a Networks! już startuje

Krystexpol
16-10-2012, 21:21
Puki co u mnie brak możliwości zalogowania do T-Mobile, jednak od pewnego czasu długo sprawdza telefon zanim otrzymam komunikat "brak dostępu", wcześniej niemal natychmiast. Myślę że będzie podobnie jak w Orange wcześniej podpisana umowa a później otrzymamy dostęp do sieci PTC.

ja.michal
16-10-2012, 21:42
U mnie przy próbie wybrania T-Mobile wyskakuje brak dostępu. Czyli po staremu.

Ciekawy jestem czy po ewentualnym podpisaniu umowy roamingowej z PTC zakończy się współpraca z Polkomtelem.

jahu
16-10-2012, 21:46
Szczerze mówiąc wątpię bo nie tak dawno podpisali odświeżenie umowy wprowadzające płynne handovery.

Prezesihno
16-10-2012, 22:50
Tylko czy PLAYa będzie stać na taki zasięg 4 operatorów xD

jahu
16-10-2012, 22:52
Widocznie tak skoro podpisują umowę z T-Mobile. Ja myślę, że jest to uwarunkowane zasięgiem Orange z którym T-Mobile robi sieć.

Prezesihno
16-10-2012, 22:55
I jednak dobrze myślałem, że musi być umowa z T-Mobile, żeby Play mógł kozystać z NetWorks! Moim zdaniem Play będzie kończyć współpracę z Polkomtelem i nie będzie przedłużać umowy. Niemożliwe, żeby było ich stać na utrzymanie wlasnej infrastruktury jakaby ona nie byla i na roaming 3 sieci. Play jest siecią dyskontową, musza z czegoś zrezygnować.

jahu
16-10-2012, 23:01
Decyzja należy do nich :) w przypadku NetWorkS zasięg T-Mobile jest troszkę bez sensu bo po całkowitej integracji sieci Orange będzie miało taki sam zasięg jak T ale tak jak napisałem zapewne umowa NetWorkS tego wymagała.

Prezesihno
16-10-2012, 23:04
Tak jest, T-Mobile też chce zarobić na tym przedsięwzięciu, jakim jest roaming Play. Ja szczerze mówiąc obawiam się, czy sieć NetWorks zniesie tak dużą liczbę klientów jaką mają razem Orange i T-Mobile. Obawiam się, że ta sieć będzie sie porządnie sypać.

- - - Updated - - -

A jak play dojdzie to dopier będzie wesoło.

jahu
16-10-2012, 23:07
Też się tego obawiam jedyne co ich ratuje to zwiększenie liczby nadajników. Niestety z pojemnością anten już może być różnie. Bo nowe stacje przerobione na NetWorkS nadają z jednego kompletu anten obie sieci różnica między standardowymi antenami a tymi jest taka, że mają wejścia na 6 linii światłowodowych. Skrzynka jest jedna i obsługuje dwie sieci.

Prezesihno
16-10-2012, 23:11
Jak już integrują sieć, powinno to działać na takich zasadach jak w Wielkiej Brytanii, po cholere chcą redukować niekiedy zdublowane lokalizacje, jak się miejscami aż prosi, żeby były 2 skrzynki :) siec nie jest z gumy. Mnie zastanawia, czy play idzie w dobrym kierunku pchając się w roaming NetWorks. To może być dopiero horror.

- - - Updated - - -

Ale zawsze jest alternatywa :) można przejść do plusa :)

Jarosław Szmańda
16-10-2012, 23:28
Jak utną zasięg Plusa to będzie porażka na całej linii strategi... Co jak co, ale Plus ma dużo lepsze pokrycie niż Różowy.

jahu
16-10-2012, 23:32
Z tym pokryciem bywa różnie w różnych rejonach Polski wydaje mi się, że Plusa nie utną.

Krystexpol
17-10-2012, 00:28
Dokładnie co region to inna sieć liderem zasięgu aczkolwiek są pewne różnice np: Plus bardzo rzadko stosuje GSM1800, posiada najwięcej stacji bazowych i w skali kraju daje nieznacznie statystycznie największe pokrycie powierzchniowe Polski. Orange zaś odwrotnie posiada największą sieć w Polsce GSM 1800, jest to lider na moje "oko" jeśli chodzi o pokrycie miast, oraz najmniejszą sieć GSM900. T-Mobile po środku w/w dwójki typowa sieć dualna świetna jakość głosu na moje "ucho" najlepsza nie wliczam tutaj HD Voice. Play GSM900 jest tam gdzie się to opłaca operatorowi, czyli nieliczne miejsca, wbrew opiniom jakość głosu nie ustępuje wiele T-Mobile a lepsza niż w Plusie i Orange. Wracając do źródła wątku nie sądzę aby wyłączyli roaming z Plusem i opłaci się każdej ze stron nawet PTC a Play nie straci ponieważ tam gdzie koszty budowy sieci są nie opłacalne dla Play zarobi któryś z partnerów roamingowych a tam gdzie warto P4 szybciutko buduje własne stacje np: Sromowce Niżne. A to wszystko oby z korzyścią dla nas klientów fioletowego opa :)

arek.85
17-10-2012, 10:16
ja ostatnio przeszłem do play wlaśnie ze wględu na ten roaming plusa i orange podoba mi się zasięg 3 sieci dlatego jak by była 4 było by naprawdę super bo np do testowania android netmonitor play się nadaje idealnie :)

jahu
17-10-2012, 10:22
@arek.85 widzę, że masz podobne hobby. Ja polecę Ci FTD w nokii i Cell Track.

arek.85
17-10-2012, 13:15
@arek.85 widzę, że masz podobne hobby. Ja polecę Ci FTD w nokii i Cell Track.
ja mam jedną nokie z symbianem s60v3 fature pack ,cell track działa ale te ftd coś nie idzie zainstalować na fp2 po podpisaniu oczywiście

jahu
17-10-2012, 13:31
Teraz już nikt nie podpisuje aplikacji ja na e52 musiałem zastosować sposób z antywirusem i działa. A Ty jaką masz nokie ?

arek.85
17-10-2012, 13:48
Teraz już nikt nie podpisuje aplikacji ja na e52 musiałem zastosować sposób z antywirusem i działa. A Ty jaką masz nokie ?
Nokia 6650

jahu
17-10-2012, 13:51
Spróbuj metody Norton Hack LDD.

Krystexpol
17-10-2012, 14:31
Jest dużo odsłon proponuje kto chętny zrobił test czy da się zalogować "Plejowcom" do T-Mobile, jeśli się komuś uda niech napisze i najlepiej zamieści fotkę a ci co mają nową kartę sim zobaczą czy w preferowanych sieciach jest T-Mobile/Era bądź przy wyszukiwaniu ręcznym sieci na spisie nie widnieje np: PLAY(Era) lub PLAY (T-Mobile). U mnie niby względnie nowa karta sim a dalej widnieje opis Era a nie T-Mobile i oczywiście do tej sieci puki co u mnie "wbić" się nie da.

jahu
17-10-2012, 14:41
Karta sim to nie ma wiele do gadania. Każdy telefon ma listę operatorów jeśli nie jest zaktualizowana nawet na najnowszej karcie sim będzie widać Era.

ja.michal
17-10-2012, 21:18
Napisałem o zakończeniu współpracy z Polkomtelem bo się robi problem sieciowy. Z Aero2 Play nie ma podpisanej umowy, a Aero2 zaczyna się przedstawiać jak Plus i telefon z Playa próbuje się logować do takiej stacji. Oczywiście z negatywnym skutkiem. Zapewne zmiana ustawień (nowych) sieci Plus i Aero2 nie będzie brana pod uwagę bo z jakiej niby racji. Kiedyś była mowa w prasie o rezygnacji z roamingu w Plusie lub rewizji umowy. Nie wiem co z tego wyszło.
Czy się NetWorks! zapcha prze Playa? Nie sądzę. W końcu Play ma te 7-8 mln klientów z czego 1 mln to Play Online czyli własna sieć. Dodatkowo z tego co Play ma na swojej stronie wynika, że 82% populacji jest w zasięgu sieci 4G czyli macierzystej 900/2100. Licząc 8 mln klientów - 1 mln Play Online wychodzi 7 mln klientów z czego 82% w zasięgu macierzystym czyli jakieś 5,74 mln. Wychodzi na to, że z roamingu może korzystać jakieś 1,26 mln klientów. Licząc część niechętnych do "4G" (3G) i ustawiających tylko GSM lub na sztywno roaming liczmy 1,5 mln (chociaż nie wieżę, że 0,5 mln zmienia ustawienia telefonu na GSM lub sztywny roaming). Co to jest 1,5 mln na w praktyce 2 sieci.
Do tego z sieci Orange i T-Mobile przeniesiono w sumie jakieś 0,7 mln numerów czyli o tyle obciążenie sieci spadło. Licząc 1,5 minus te 0,7 wychodzi nam jakieś 0,8 mln potencjalnych klientów dodatkowo w sieciach partnerów roamingowych. Czy to jest dużo? Chyba nie.

Oczywiście obliczenia są bardzo niedoskonałe i nie poparte szczegółowymi danymi. Wszystko luźne obliczenia na podstawie mocno prostej logiki z uwzględnieniem informacji z gazet i portali. Jakby wiedzieć jaka grupa główna jest klientami Playa to też pewnie odpowiedziałoby to nam na pytanie gdzie są komórki (głównie rejony miast czy pozostałe obszary bez infrastruktury macierzystej).

Najprościej jakby Play się pochwalił statystykami w tej materii, ale wątpię, żeby to uczynił. :)

29-10-2012, 11:28
Najprościej jakby Play się pochwalił statystykami w tej materii, ale wątpię, żeby to uczynił. :)

Raz telepolis szacowało, iż ok 1-1,5mln kart Play jest używanych wyłącznie w roamingu krajowym. Był artykuł o tym, ale ile on miał prawy w sobie, to wie tylko Play.
Z punktu widzenia Klienta, bardziej Play się opłaca N! niż Plus. Obecnie mamy kuriozalną sytuację... W miastach U9oo jest wyłączane na rzecz "pełnego" GSM PLAY.
Można teoretyzować o 18oo...

jahu
29-10-2012, 11:40
Sytuacja się zmieni po wygraniu przetargu na 1800 wróżę znaczne zmiany konfiguracji sieci.

pakierhakierxd
29-10-2012, 14:01
Pewnie coś się zmieni i może zasięg sieci i jakość się poprawi w niektórych miejscach :)

Jarosław Szmańda
01-11-2012, 18:36
Sytuacja się zmieni po wygraniu przetargu na 1800 wróżę znaczne zmiany konfiguracji sieci.
Skąd ta pewność, że wygrają?

jahu
01-11-2012, 19:22
Bo głupotą ze strony UKE byłoby im tego pasma nie dać. Poza tym z wywiadu z Magdaleną Gaj dla TVN24 można to wywnioskować, że Play, Orange i T-Mobile to pasmo dostanie.

02-11-2012, 10:41

Pytanie czy tylko technicznie, czy też marketingowo... Rzecznik już raz się wygadał, iż nie ma problemu z ustawianiem stacji, jaką technologię ma nadawać. Więc wnioskujemy, iż DCS będzie bardzo szybko odpalony. Pytanie o LTE, oraz >EWENTUALNĄ< rezygnacja z roamingu Plus, na rzecz NW!/Orange/T-Mobile.

jahu
02-11-2012, 10:46
Technicznie ;)

Krystexpol
03-11-2012, 13:59
Nadal brak dostępu do sieci T-Mobile

jahu
03-11-2012, 15:07
Spokojnie Panowie jeszcze umowa nie jest podpisana ;)

xjacek
12-11-2012, 22:20
ja mam model nokia 6310i o moge na nim sie logowac

GSM_Maniak
13-11-2012, 11:12
To przedstaw dowód np. na zdjęciu bo ja próbowałem na wielu modelach i nie ma takiej możliwości.

Edmund
13-11-2012, 15:10
To że można się logować to jedno - ale czy możesz wykonać połączenie?

jahu
13-11-2012, 16:38
Dokładnie chyba że zadzwonimy na 112 :)

pakierhakierxd
13-11-2012, 17:24
Ja dzisiaj na nowej karcie która wsadzilem do modemu miałem t-mobile jako dostępna sieć ale nie dało się zalogować.

lucky
13-11-2012, 17:28
A ja łapie zasięg Mobyland i mam najlepszy zasięg w PL *

jahu
13-11-2012, 17:30
Mobyland ma zasięg LTE :)

lucky
13-11-2012, 17:33
No właśnie, dlatego * to niemożliwe :P

jahu
13-11-2012, 17:37
:)

Krystexpol
17-11-2012, 18:11
Nadal brak możliwości zalogowania do T-Mobile, swoją drogą mogli już umowę podpisać ale trzymają to w tajemnicy i czekają na odpowiedni czas tak jak to było w przypadku Orange...

pikaczu
23-11-2012, 17:01
kiedy play podpisze umowe z t-mobile, o nadajniki?

jahu
23-11-2012, 17:04
@pikaczu tego najstarsi górale nie wiedzą :)

pikaczu
23-11-2012, 17:06
a maja plan podpisac?

jahu
23-11-2012, 17:11
Jest taki plan ale kiedy to nastąpi nie wiadomo.

pikaczu
23-11-2012, 17:23
aha, no to czekamy. moze na swieta? :)

jahu
23-11-2012, 17:31
Wiesz od podpisania do realizacji, żeby każdy użytkownik miał możliwość korzystania z roamingu tej sieci jednak troszkę trwa. Więc na święta bym się nie spodziewał.

pikaczu
23-11-2012, 20:56
dobra, moze zobaczymy :)

remi89
24-11-2012, 12:55
Również nie mogę się doczekać kiedy Play podpiszę umowę z T-Mobile, coś mi się wydaje że obecnie T ma największy zasięg w Polsce (źródło: http://btsearch.pl/stats.php).

jahu
24-11-2012, 13:38
Dodaj do stacji Plusa stacje Aero2 :)

remi89
24-11-2012, 14:04
Nom masz racje :) Pozostaje tylko czekać na podpisanie umowy i cieszyć się największym zasięgiem w Polsce :)

pikaczu
24-11-2012, 14:26
oby, jak najszybciej :)

Edmund
25-11-2012, 15:48
Jahu! Nie wprowadzaj w błąd - jeżeli chodzi o NodeB Aero2 to nie są one niestety dostępne dla użytkowników Play i są tylko utrapieniem dla nich gdyż identyfikują się jako nadajniki Plusa, ale nie da się do nich zalogować.

jahu
25-11-2012, 16:16
@Edmund wiem o tym chodziło mi tylko o liczbę nadajników a obecnie przoduje w tym Plus nic więcej. Nie przekłada się to niestety na jakość. Wiadomo, że ze stacji Aero2 nie mogą korzystać klienci Play.

pakierhakierxd
25-11-2012, 17:09
Kiedyś zasięg plusa byl lepszy teraz jak widzę ze co raz częściej jak dzwonię do osób w plusie ze są poza zasięgiem, może to wina tego aero.

Spacedust
30-11-2012, 21:26
Jest pewien postęp. Na BlackBerry w momencie wybrania ręcznie sieci T-Mobile.pl i przejściu do programu SignalLoc pokazywane jest już nie tylko samo 3G SOS, ale po chwili zmienia się na R 3G SOS co oznacza roaming. Wcześniej było samo 3G SOS.

Krystexpol
08-12-2012, 13:53
Puki co narazie mam brak dostępu...

patrix-83
09-12-2012, 22:22
Nie liczcie na kolejnego partnera roamingowego jakim miał być T-mobile, coś było na rzeczy ale się zbyło i widocznie Play się rozmyślił i nie będzie umowy z T-mobile w przeciwnym razie nie trwało by to tak długo.

jahu
09-12-2012, 22:25
@patrix-83 zasięg Orange uruchomili po roku od podpisania umowy także spokojnie ;) umowa z T-Mobile i tak musi być podpisana ze względu na NetWorkS!

patrix-83
09-12-2012, 22:45
I tu się mylisz jahu niestety. Jeśli by tak było jak mówisz to każdy operator wirtualny działający tylko na ORANGE i każdy wirtualny operator działający tylko na T-mobile musiałby podpisać umowę z drugim operatorem działającym w ramach Networks a to by było naruszeniem umowy roamingowej pomiędzy danym operatorem wirtualnym a konkretną siecią z którą ma umowę tj. Orange bądź T-mobile.
Więc Play-owi wystarczy umowa z Orange bo i tak będzie korzystał z Networks. Co najwyżej może nie zostać wpuszczony w przyszłości na częstotliowość Networks UMTS 900mhz ale to mu na .uja potrzebne jak ma swoje UMTS 900mhz.

jahu
09-12-2012, 23:25
Póki co przycichło o tym będziemy obserwować sytuacje.

Krystexpol
22-12-2012, 15:06
Ciekawe czy "góra" zdaje sobie sprawę żę klienci bardzo oczekują takiego roamingu krajowego z T-Mobile

jahu
22-12-2012, 17:23
Niestety ucichło na ten temat i żadnych nowych informacji nie posiadamy :(

Spacedust
23-12-2012, 21:05
Pewnie kręcą nowe reklamy z Wojewódzkim ;)

A czy jeśli inni operatorzy będą mieli LTE to PLAY jako partner roamingowy też będzie miał dostęp ?

xaviero
23-12-2012, 21:12
raczej nie ;)

Spacedust
23-12-2012, 21:53
raczej nie ;)

Do Plusa póki co nie ma, ponieważ dostępu do sieci MobyLand nie mają. Do Aero2 też nie ma dostępu.

Jest mała szansa, że będzie dostęp do LTE Orange i ewentualnie T-Mobile, chyba, że te dwie firmy będą stawiać LTE tylko jako Networks.

Pilanin
23-12-2012, 22:14
A do LTE nie muszą być przypadkiem specjalne karty SIM których PLAY nie wydaje?

jahu
23-12-2012, 22:33
@Pilanin ja nie widzę różnicy w karcie LTE a tą z Play. Karta USIM powinna to pociągnąć !

Pilanin
23-12-2012, 22:46
Tak mi mówili w salonie Plusa jak brałem LTE na testy (specjalna karta SIM LTE). Chyba był to chwyt marketingowy który ja łyknąłem :/

jahu
23-12-2012, 23:50
Może ta karta czymś się różni ale działa normalnie w zwykłych modemach więc podejrzewam, że niczym.

inżynier
24-12-2012, 11:08
http://www.gemalto.com/uicc_role/index.html

inżynier
24-12-2012, 11:17
Do Plusa póki co nie ma, ponieważ dostępu do sieci MobyLand nie mają. Do Aero2 też nie ma dostępu.

Jest mała szansa, że będzie dostęp do LTE Orange i ewentualnie T-Mobile, chyba, że te dwie firmy będą stawiać LTE tylko jako Networks.

Technicznie jest to wykonalne "od ręki" trzeba rozbudować punkty styku między operatorami bo volumen danych byłby dużo większy. Więc kwestia "tylko" aneksu do umowy roamingowej. Przy LTE w chwili obecnej problemem nie jest nawet brak sieci (stacji bazowych w tej technologii) a mała ilość terminali z tą technologią. A mała ilość terminali = ich wysoka cena. Więc nie uda się sklecić dobrej (porównywalnej) oferty do UMTS-a. Stąd klienci nie będą na to się "rzucać", nie mówię o nas geekach :-).
Plus ma inną strategię, łącząc tą technologię z telewizją więc inaczej im się rozkładają koszty terminali. Myślę, że pełne wystrzelenia LTE będzie najwcześniej za rok. (dlatego nie kupiłem SGS3, czekam na wersje z LTE:-)) Pamiętacie jak UMTS też rodził się w bólach???
Wesołych Świąt!

Spacedust
14-01-2013, 00:58
Mamy już dawno nowy rok, a tu cisza w temacie ;)

wamud
14-01-2013, 10:43
A czy umowa została już podpisana?

xaviero
14-01-2013, 10:56
Jeżeli będzie coś wiadomo, to będzie oficjalny komunikat na stronie rzecznika prasowego sieci Play p. Marcina Gruszki, www.blogplay.pl

Krystexpol
14-01-2013, 18:49
Umowa mogła zostać już podpisana a strony zawarły porozumienie że opinię publiczną poinformują w stosownym czasie, podejrzewam że zanim wdrożą możliwość logowania do T-Mobile będą testować na pojedynczej stacji lub niewielkim regionie w odległym miejscu Polski "po cichu".

Spacedust
16-01-2013, 00:19
http://www.pudelek.pl/artykul/49007/wojewodzki_zagra_w_nowych_reklamach_playa_zarobi_2 _miliony_zlotych/

Czyżby Kuba miał teraz reklamować zasięg 4-ech operatorów :) ?

rakers
16-01-2013, 08:42
Jak ktoś powołuje się na pudelka, to....

Krystexpol
16-01-2013, 18:08
Pudelek nie pudelek czasem "diabeł tkwi w szczególe" ważne że ktoś czuwa nad tematem i obserwuje. Zresztą niedługo konferencja i kto wie możemy się zdziwić że logowanie do sieci T-Mobile się zmaterializuje :)

Spacedust
16-01-2013, 18:12
To powołam się jeszcze na Telepolis ;)

http://www.telepolis.pl/news.php?id=27296

rakers
16-01-2013, 18:41
Ale o co chodzi. ? Nie rozumiem twojego przesłania.

Spacedust
16-01-2013, 18:51
Coś będzie, być może najpierw nowa oferta, a potem zasięg 4 operatorów.

Krystexpol
18-01-2013, 15:08
Nowa oferta już jest teraz oby tym drugim tematem była możliwość korzystania z sieci PTC

Spacedust
18-01-2013, 17:05
Niestety żadnej wzmianki na ten temat...

rakers
18-01-2013, 18:04
No widzisz. Stąd się serwisy pudelki nazywają.

Krystexpol
18-01-2013, 21:39
Rakers - serwis "Pudelek" pod wskazanym przez kolege Spacedust linkiem do artykułu i jego treści w żaden sposób nie wspomina o zawarciu umowy roamingu krajowego P4 z PTC, krytykujesz bezsensownie a dobrze nie przeczytałeś. Cała mowa o domniemaniu że taka umowa została już zawarta i szukamy pewnych "poszlak" które dały by jakieś sensowne zaczepienie i potwierdzenie że doczekamy się finalnie możliwości logowania w sieci T-Mobile

arek.85
24-01-2013, 12:31
fajnie by było gdyby play podpisał umowę lepiej z aero 2 bo jednak umts 900 jest zdecydowanie lepszy niż u2100

Krystexpol
25-01-2013, 00:27
W zdecydowanej większości terytorium Polski pokryte przez Play właśnie jest w technologii UMTS 900...

Spacedust
25-01-2013, 00:38
Gdy stacje Aero 2 były jeszcze widoczne mój telefon ustawiony na wymuszone 3G w ekstremalnych terenach wiejskich (prawie 2 km gęstego lasu iglastego do najbliższej stacji bazowej i jeszcze obniżenie terenu) logował się właśnie do stacji Aero 2, ale niestety z braku dostępu tylko jako SOS ;)

Krystexpol
25-01-2013, 16:30
Ten wątek ma trochę inny temat ale skoro już mowa o sieci UMTS 900 Aero2 i Play to znajdzie się sporo miejsc gdzie sygnał Aero2 jest a Play nię będzie i na odwrót. Oczywiście zalogowanie poza tzw SOS nie jest możliwe klienta Play w sieci Aero2 i myślę iż taka możliwość nie zaistnieje z z różnych przyczyn. Bardziej należy oczekiwać współpracy P4 i PTC bo tutaj zarobić mogą dwa podmioty w przypadku Aero2 to sieć która raczej wręcz przeciwnie ma stanowić konkurencje przeciwwagę dla P4 oraz Networks

pakierhakierxd
25-01-2013, 17:07
Szkoda ze play nie loguje się do sieci aero 2,dziwi mnie to że inni operatorzy wirtualni mają dostęp a play nie.

Krystexpol
25-01-2013, 17:52
Wirtualny nie stanowi dużej konkurencji ponad to przynosi zysk dla operatora infrastrukturalnego. Play to operator który posiada własną szybką wydajną sieć 3G i poprzez to konkuruje własną ofertą a także w wymiarze dostępu do sieci tzw "zasięgu". Dla Plusa nowoczesna sieć Aero2 to jedyna alternatywa jako "bat" by konkurować skutecznie i "walczyć" względem zasięgu Play. Brak możliwości logowania do Aero2 ma sens ponieważ część potencjalnych klientów gdy niema zasięgu 3G Play wybierze ofertę Plusa lub spółek firm pokrewnych niekoniecznie tańszych i lepiej dopasowanych do klienta jakie oferuje Play.

Br0NaS
01-02-2013, 03:30
Wiadomo moze cos wiecej kiedy roaming u różowych?? ;)

xaviero
01-02-2013, 07:58
Jeżeli cos się zmieni, pojawi się stosowny komentarz i informacja na stronie rzecznika prasowego sieci Play.

specjalista
01-02-2013, 12:44
Sprawa była głośnia we wrześniu teraz to wszystko przycichło ciekawe dlaczego ???

jahu
01-02-2013, 12:59
No właśnie nie ma żadnych nowych wiadomości na ten temat :(

Spacedust
01-02-2013, 13:47
Może to ma jakiś związek z Networks. Jak skończą prace to wtedy zaczną wpuszczać ruch z PLAY'a ;)

jahu
01-02-2013, 14:11
Myślę, że T-Mobile coś chciał z tego co dostaje Orange za udostępnienie sieci. Mam nadzieję, że z czasem się przekonamy.

Krystexpol
01-02-2013, 14:57
Ja mam zdanie że odpowiedzi trzeba szukać w przeszłości bo historia lubi się powtarzać a postępowanie operatorów z dnia na dzień nie ulega drastycznym zmianom. Po pierwsze Play od samego początku wizji roamingu krajowego próbował negocjować z PTC i to był najpoważniejszy konkurent ale jak to bywa w negocjacjach biznesowych potem rzutem na taśmę wygrał Polkomtel więc rozmowy toczyły się dużo wcześniej a w minionym roku odżyły niczym odgrzewany stary kotlet. Według mnie umowa zapewne już została podpisana ale trzymana w tajemnicy do momentu który strony uznają za odpowiedni. Odpowiedni moment w przypadku PTK Centertel trwał od rozmów do fizycznego logowania w ich sieci trwał grubo ponad rok i teraz też tak zapewne będzie. Natomiast absolutnie nie widzę szans na dostęp do sieci Aero2.

LARGO
01-02-2013, 15:05
Dostęp do Aero 2 byłby bardzo wskazany bo na terenach gdzie nie ma zasięgu play a partnerzy roamingowi nie mają 3g jest Aero 2 z 3g

Krystexpol
01-02-2013, 17:03
Najbardziej wskazana była by opcja z rozbudową własnej sieci P4

LARGO
01-02-2013, 17:04
masz racje:) ale aero 2 tez by sie przydało

Krystexpol
02-02-2013, 15:52
Pewnie żeby się przydało, ja czekam na dostęp do T-Mobile ale świetnie było by gdyby i zaistniała możliwość do Aero2 logowania.

jahu
02-02-2013, 15:58
Aero2 powinno być w ramach sieci Polkomtela skoro to i tak jedna sieć.

Krystexpol
02-02-2013, 17:05
Tak ale konkurują i taki dostęp do Aero2 poprzez sieć Plusa budzi konflikt natury finansowej a i pewnie chcą po konkurować zasięgiem zresztą nie tylko oni czyli wszyscy P4 vs Networks vs Aero2

rakers
06-02-2013, 09:34
Aero2 powinno być w ramach sieci Polkomtela skoro to i tak jedna sieć.

To nie jest jedna sieć. Napisałeś poważny błąd merytoryczny. Ta sama grupa kapitałowa, majaca jednego właściciela, ale to nue ta sama sieć.

Wieprzos
06-02-2013, 20:06
Witam,
Rozumiem, że te umowy roamingowe między operatorami są zawarte w taki sposób, że użytkownik NIE płaci dodatkowo, za połączenia (przede wszystkim chodzi mi o internet) wykonywane podczas korzystania z tego roamingu. Mam rację?

jahu
06-02-2013, 20:11
To nie jest jedna sieć. Napisałeś poważny błąd merytoryczny. Ta sama grupa kapitałowa, majaca jednego właściciela, ale to nue ta sama sieć.
Tak ale mając telefon z Plusa telefon widzi ją jako jedną sieć.

- - - Updated - - -

@Wieprzos nie ponosi.

Krystexpol
10-02-2013, 21:24
Szkoda że tak żadnej informacji bardziej na "rękę" mi jest zasięg T-Mobile niż Orange a z 3G dobrym uzupełnieniem jest Aero2 ....

Dzisiejsza awaria w T-Mobile daje do myślenia bo takie "rzeczy" na skale całego kraju zdarzają się bardzo rzadko i przy większych aktualizacji w sieci tym bardziej że dotyczyło połączeń głosowych i internetu, co niektórzy piszą o związku przygotowaniami dopuszczenia klientów Play do T-Mobile

Krystexpol
26-02-2013, 12:30
Stało się - mamy oficjalnie potwierdzony roaming krajowy z T-Mobile

mati
26-02-2013, 12:37
No właśnie, ciekawe kiedy ruszy.
Nie ukrywam że t-mo ma u mnie właśnie najlepszy zasięg.
http://www.blogplay.pl/wp-content/uploads/2013/02/Slajd25.jpg

alien202
26-02-2013, 12:45
No i jest:D U mnie też ma największy:D

Spacedust
26-02-2013, 13:45
No właśnie, ciekawe kiedy ruszy.
Nie ukrywam że t-mo ma u mnie właśnie najlepszy zasięg.
http://www.blogplay.pl/wp-content/uploads/2013/02/Slajd25.jpg

Czyli jak T-Mobile odpali LTE to też będziemy mieli dostęp :) ?

rakers
26-02-2013, 15:18
Jest info że będzie ale zera konkretów.

alien202
26-02-2013, 15:21
No czekamy na info kiedy możliwość logowania na sztywno.

mati
26-02-2013, 15:26
Z orange było tak, że karty pierw logowały się masowo, a później byl komunikat.
Z t-mo jest na odwrót, ciekawe skąd taka zmiana.

Spacedust
26-02-2013, 15:28
Karty logowały się tam gdzie były problemy z zasięgiem przy granicy i każdy kto tam pojechał dostawał aktualizację swojej karty, dzięki czemu działała ona z Orange na terenie całego kraju.

rakers
26-02-2013, 15:31
Nie wiem czy tu o Networks nie chodzi. Jeden nadajnik dwie sieci.

jahu
26-02-2013, 15:39
Myślę, że PTC też coś z tego chciało mieć skoro mają wspólną sieć z Orange. A do czasu pełnej integracji klienci będą mogli korzystać z T-Mobile skoro u Nich będzie działał najlepiej ze wszystkich sieci.

mati
26-02-2013, 15:39
Też mi się wydaje, że roaming z t-mo jest chyba wymuszony, żeby później można było korzystać ze współnej sieci orange/t-mo.

Prezesihno
26-02-2013, 16:58
Tak jak mówiłem, roaming T-Mobile jest konieczny, żeby Play wchodzil do NetWorks! bo i T-Mobile chce coś z tego mieć. Mniejsza z tym, mam nadzieję ze SIMy Play szybko dostaną aktualizację i w końcu dostaniemy dostęp do sieci T-Mobile. Aktualnie u mnie T-Mobile nie wchodzi.

mati
26-02-2013, 17:03
Obstawiam konkretną datę, np 1.03.2013r :)

Krystexpol
26-02-2013, 17:43
Może nam jahu coś "wyczai" :)

jahu
26-02-2013, 18:33
Jak tylko coś będę wiedział to na pewno dam znać :)

sanders
26-02-2013, 19:20
u mnie już pokazuje t-mobile ale jak przełączam się na niego to jeszcze pokazuje brak sieci :)

pakierhakierxd
26-02-2013, 21:03
U mnie tak samo, tylko po wyborze sieci pisze jaki rodzaj i jaki zasięg.

Spacedust
26-02-2013, 23:20
http://www.apple.com/iphone/LTE/ - T-Mobile/Deutsche Telekom w innych krajach jest na liście oficjalnie wspieranych operatorów LTE dla iPhone 5, więc w Polsce pewnie też będzie jeśli klienci PLAY będą się mogli logować do stacji LTE T-Mobile.pl ;) Cała sprawa powinna tylko wymagać aktualizacji oprogramowania telefonu prosto od Apple.

jahu
27-02-2013, 00:11
Na pewno będą także stacje LTE Play ;)

pakierhakierxd
27-02-2013, 00:54
Na pewno tak :D

Mikuu
27-02-2013, 02:34
moja karta kiedyś logowała się do T-mobile przez jakiś dobry tydzień, mogłem dzwonić i smsować ale internet nie łączył. Później już nie mogłem się logować, być może miało to jakiś związek z siecią Networks. Na chwile obecna brak dostępu do sieci.

Spacedust
27-02-2013, 17:11
Dziwi brak oficjalnego komunikatu ze strony PLAY. Co gdzie i kiedy ;) Sam slajd na prezentacji niewiele mówi.

MaZuT
27-02-2013, 17:56
oficjalny komunikat bedzie gdy poleci logowanie kart do tmobile :)

Spacedust
27-02-2013, 18:05
oficjalny komunikat bedzie gdy poleci logowanie kart do tmobile :)

A to pewnie poleci też reklama z Kubą lub nowymi celebrytami ;)

jahu
27-02-2013, 18:18
Oficjalnie podali na konferencji. A szczegóły podadzą w późniejszym terminie.

Krystexpol
27-02-2013, 22:17
Jeśli nie 1 marca to może 16 tak na urodziny Play dwie daty które pasują mam nadzieję że to właśnie ów kilka dni... :)

mkkot
28-02-2013, 00:01
Ludzie, oni się tym pochwalili, że mają, bo była okazja do chwalenia. A włączą według planu, czyli możliwe że jak będą renegocjowali umowy, a może technicznie to w ogóle nie jest jeszcze przygotowane. Ogłosili, że mają umowę, nie możliwości techniczne.

pakierhakierxd
28-02-2013, 07:47
No ciekawe kiedy będzie :-D, neta będzie trzeba przetestować :-P

WoofeR
28-02-2013, 09:58
Internet pewnie będzie podobnie limitowany jak w Plusie czy Orange (w roamingu oczywiście) więc rewelacji bym się nie spodziewał. Maks. 2 Mb/s i to wszystko.

DanielR
28-02-2013, 13:57
mkkot - człowieku! ;) To, że "tylko" ogłosili podpisanie umowy, z czymś się chyba jednak wiąże? Nie mogą, a przynajmniej nie powinni teraz zwodzić przez rok użytkowników. Trzeba ten roaming jak najszybciej uruchomić. Podejrzewam, że oficjalnie [szerzej] ogłoszą to w przyszłym miesiącu, a samo odpalanie rozpocznie się już z początkiem marca.

pakierhakierxd
28-02-2013, 16:05
2mb nie jest złe, w Aero 2 mam 512 i nawet jest ok :-D

Spacedust
28-02-2013, 20:10
Ja mam na BlackBerry z BIS'em przycięte do 1 Mbps. Ta sama usługa w Orange umożliwiała transfer z prędkością 8 Mbps.

Krystexpol
28-02-2013, 22:28
Pierwsza z możliwych dat to jutro 1 Marca...

mkkot
01-03-2013, 01:34
mkkot - człowieku! ;) To, że "tylko" ogłosili podpisanie umowy, z czymś się chyba jednak wiąże? Nie mogą, a przynajmniej nie powinni teraz zwodzić przez rok użytkowników. Trzeba ten roaming jak najszybciej uruchomić. Podejrzewam, że oficjalnie [szerzej] ogłoszą to w przyszłym miesiącu, a samo odpalanie rozpocznie się już z początkiem marca.

oficjalnie to zostało ogłoszone 19.09.2012: http://www.gsm.biz.pl/arc092012.php

mkkot
01-03-2013, 02:11
Okej, ale Marcin dziś mówi tak: "Będziemy go wdrażać sukcesywnie i zaczniemy lada chwila. Wszystko jest już gotowe od kilku tygodni"

GSM_Maniak
01-03-2013, 11:59
Pewnie zaczną najpierw wpuszczać do T-Mobile w tych częściach kraju gdzie Play ma najmniej swoich nadajników

DanielR
01-03-2013, 12:35
A wiec tym bardziej nie powinniśmy już długo czekać na roaming z PTC. :)

myk6414
01-03-2013, 16:45
Okej, ale Marcin dziś mówi tak: "Będziemy go wdrażać sukcesywnie i zaczniemy lada chwila. Wszystko jest już gotowe od kilku tygodni"

I mówi tez że Play od dawna ma 4G i pewnie jeszcze dużo innych bzdur... od tego on właśnie jest - żeby gadać a że gada czasami bzdury to nie znaczy że należy łykać co on mówi... jak Ci się karta zaloguje do T-M to bedziesz wiedział że odpalili roaming.

Krystexpol
01-03-2013, 21:43
Zalogował się ktoś na sieć T-Mobile?

jahu
01-03-2013, 22:01
Póki co nie :(

Spacedust
01-03-2013, 22:04
Póki co jest R 3G SOS - czyli roaming jest, ale nie wpuszcza ani na usługi głosowe ani transmisji danych ;)

Krystexpol
01-03-2013, 22:18
Skoro wiadomo już oficjalnie śmiało mogli podać termin wdrożenia a tak jakoś zwlekają wkrótce i wkrótce a tak było by wiadomo i już :)

michal135
02-03-2013, 02:44
I tak Plus jest najlepszy jeśli chodzi o zasięg i od samego początku mojej bytności w Play z niego korzystam, więc mam nadzieję, że włączając Erę, Play nie zrezygnuje z Plusa. Są takie miejsca na Podkarpaciu czy Lubelszczyźnie, gdzie jedynie Plus ma zasięg. I to nie są jakieś malutkie wioski.

Mikuu
02-03-2013, 03:07
michal135 - no widzisz a u mnie najlepszy zasięg ma Orange i T-mobile :) wszystko zależy od miejsca zamieszkania :)

pakierhakierxd
02-03-2013, 08:29
U mnie Plus i Play, reszta nie dość ze slaby to non stop awarie dzięki networks,taka sytuacja jest tam gdzie mieszkam.

Krystexpol
02-03-2013, 11:38
Niema co ukrywać w Polsce jakość zasięgu jest taka sobie a po kilkunastu latach budowy sieci GSM UKE walczy z białymi plamami dla przykładu chociażby w Francji której kawał zjechałem nie znalazłem miejsca o braku zasięgu nawet lepszą infrastrukturę mają Czesi i Słowacy u nas jakaś niemoc panuje totalna olewka

Piotrek
02-03-2013, 13:57
Chyba kpisz, że Czesi mają lepszą infrastrukturę! Przejedź się z Ostrawy do Prerova nad Becva = brak zasięgu, a mijasz maszty! W samym środku Pragi potrafi nie być zasięgu, albo przejedź się 10 kilometrów za Ostrawę, prędzej złapiesz polski zasięg niż czeski.
Na Słowacji jest nie wiele lepiej, ale lepiej.

Krystexpol
02-03-2013, 17:20
Kolego Piotrek nikt tu nie kpi Szanuj też wypowiedzi i zdanie pozostałych użytkowników na forum.

Piotrek
02-03-2013, 17:29
Szanuję wypowiedź, ale żeby powiedzieć coś o infrastrukturze trzeba przejechać się po Czechach. Ja zjechałem całe, włącznie ze Słowacją i jedyne co mi się ciśnienie na usta to to, że pod względem infrastruktury wcale fajnie tam nie jest. Zresztą sami Czesi narzekają...

michal135
02-03-2013, 18:09
Dziury w zasięgu to nawet w Szkoplandii się zdarzają, to nic niezwykłego. Ale z moich obserwacji i podróży po naszym pięknym kraju, podtrzymuję opinię, że Plus ma najlepszy zasięg. Oni jakoś w miarę równomiernie rozmieścili te nadajniki. Miałem już telefon w każdej sieci na tym samym aparacie (motorola K1) i np w Erze czy Orange jeśli wyświetla się jedna kreska zasięgu to nie da się połączyć ani rozmawiać, a w Plusie da się. Nie wiem z czego to wynika. Widać Plus ma czulsze anteny odbiorcze.

Krystexpol
02-03-2013, 18:09
No ja mam inne wrażenie zza granicy naszych południowych sąsiadów ale nie o tym wątek więc zapytam zalogował się ktoś do T-Mobile? Spróbujcie u siebie...

michal135
02-03-2013, 18:13
Nie da się logować do Ery. Po ręcznym wybraniu tej sieci zaloguje się do Playa.

rakers
03-03-2013, 09:25
Na Słowacji jest nie wiele lepiej, ale lepiej.

@Piotrek ponieważ część roku jestem na Słowacji (mieszkanie), poslucham specjalisty. Piszesz, że jest niewiele, ale jednak lepszy. wiec słucham. Podaj konkrety. Rozumiem, że prowadzisz pomiary, rejestrujesz mierzysz zasięg.

Innym zarzucasz brak wiedzy.... wiec wykaz się.

jahu
03-03-2013, 10:17
@rakers prosiłbym o nie tworzenie off topików. Jeśli chcecie porozmawiać o zasięgu za granicami Polski. Załóżcie nowy wątek i wszystko będzie ok ;)

Snipper
03-03-2013, 16:20
Dzisiaj w godzinach popołudniowych postanowiłem sprawdzić jak to jest z logowaniem kart SIM Play do T-Mobile. Podczas przełączania się na T-Mobile ( GSM i WCDMA) wyskoczył komunikat " Nie można nawiązać połączenia z tą siecią".

alien202
03-03-2013, 16:23
Każdy czeka na możliwość logowania i testowania zasięgu:D Ja też:) Ja to skromnie czekam na 2G:D

<